Сатанизам

Член од
28 декември 2015
Мислења
3.160
Поени од реакции
5.515
Ми текнува на еден интересен случај од Русија каде што група фанатични сатанисти извршиле обред со жртвување на луѓе проследен со канибализам.

После долгогодишна пракса на жртвување животники во име на ѓаолот, оваа група конечно собрала храброст да му ја понуди ултимативната жртва на Луцифер во вид на четири млади девојки!

Сите 4 девојки биле искасапени на олтарот со по точно 666 убоди секоја.:eek: После тоа обредот финиширал со јадење на срцата на жртвите од страна на најмалку осум сатанисти.
Не се знае причината за жртвувањето и што мислеле дека ќе постигнат со тоа?

Satan worshippers kill and eat four Russian teenagers after stabbing each of them 666 times | London Evening Standard | Evening Standard
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.471
Поени од реакции
7.241
Ми текнува на еден интересен случај од Русија каде што група фанатични сатанисти извршиле обред со жртвување на луѓе проследен со канибализам.

После долгогодишна пракса на жртвување животники во име на ѓаолот, оваа група конечно собрала храброст да му ја понуди ултимативната жртва на Луцифер во вид на четири млади девојки!

Сите 4 девојки биле искасапени на олтарот со по точно 666 убоди секоја.:eek: После тоа обредот финиширал со јадење на срцата на жртвите од страна на најмалку осум сатанисти.
Не се знае причината за жртвувањето и што мислеле дека ќе постигнат со тоа?

Satan worshippers kill and eat four Russian teenagers after stabbing each of them 666 times | London Evening Standard | Evening Standard
Кој броел толку убоди...ајјјјј...666 убоди, па тоа значи сито ги направиле....а каде ли го нашле после срцето:vozbud::facepalm:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.160
Поени од реакции
5.515
Тазе случај од Русија каде пар сатанисти се осомничени за најмалку две ритуалистички убиства во Питер, има индиции дека имале и други жртви.


Ви текнува на случајот пред некоја година во Драчево каде сатанист со заби и го откинал гркланот на баба си а потоа ја искасапил во обид да изврши некаков обред?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.580
Поени од реакции
12.943
Тазе случај од Русија каде пар сатанисти се осомничени за најмалку две ритуалистички убиства во Питер, има индиции дека имале и други жртви.


Ви текнува на случајот пред некоја година во Драчево каде сатанист со заби и го откинал гркланот на баба си а потоа ја искасапил во обид да изврши некаков обред?
Овие лица не се дел од организација што има своја идеологија и начела. Тоа се најчесто луѓе што терминот сатанизам си го лепат со цел да привлечат внимание или да си најдат соодветна ,,етикета" за актите што ги направиле, дали од огорченост, омраза или едноставно поради внимание.
Официјалните сатански религии, немаат апсолутно ништо со вакви нешта.
 

Tyrael

Transhumanist
Член од
21 јуни 2021
Мислења
452
Поени од реакции
1.476
Ви текнува на случајот пред некоја година во Драчево каде сатанист со заби и го откинал гркланот на баба си а потоа ја искасапил во обид да изврши некаков обред?
Можно е тоа со сатанизмот да било само фолирање. Обично убијците се преправаат дека се лудаци за да избегнат одговорност. А може и стварно да бил лудак и да ја принел како жртва старава.
Кој броел толку убоди...ајјјјј...666 убоди, па тоа значи сито ги направиле....а каде ли го нашле после срцето:vozbud::facepalm:
Фаќаат од некое диво племе Американец, Русин и Македонец. И им викаат дека ќе направат тапани од нивната кожа.
Ги прашале за последна желба
Американецот барал да ебе нешто. Му дале, ебел и после го напраиле тапан.
Русинот истото го барал, му дале, па и него го направиле тапан.
Македонецот им вика дајте ми вилушка.
-Зошто ти е вилушка?
-Абе вие само дајте ми.
Му дале и овој почнал да се брца низ телото и се дере: Е нема бе да направите тапан од мене!!! Нема!
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.160
Поени од реакции
5.515
Овие лица не се дел од организација што има своја идеологија и начела. Тоа се најчесто луѓе што терминот сатанизам си го лепат со цел да привлечат внимание или да си најдат соодветна ,,етикета" за актите што ги направиле, дали од огорченост, омраза или едноставно поради внимание.
Официјалните сатански религии, немаат апсолутно ништо со вакви нешта.
Сатанизмот најмалку се некакви си законски признаени официјални организации. Дечкото од Драчево кој ја погуби баба си и правел сатанистички ритуал не бил регистриран сатанист, не најмалку затоа што кај нас такви организации не постојат.
Не го разбирам муабетов, демек ако селф-стајл сатанисти направат зулум тогаш тоа уствари да не ти било сатанизам. Што правиме со оние сатанисти кои постоеле пред 1966? И тие не постоеле?

Но да ти укажам дека грешиш тука е само еден од многуте примери на организирано делување на сатански организации како неверојатната наци-сатанистичка групација Ред на Деветте Агли. Имено членовите на таа организација неколку пати се фатени во последен момент пред да предизвикаат терористички напади кои би резултирале со стотици жртви!


Оваа организација постоела од 60-те но во последмо време нивното делување ескалира поради необјаснива жед за човечка крв и зло. Починителот на погоре постораното двојно ритуално убиство во Лондон бил член на оваа група.
А оваа група ни од далеку не е единствена во светот. Имаше и во Италија едни кои масакрираа млади луѓе со цел да принесат жртва кон Луцифер. Тоа е само врв на ледени брег. Има материјал за пишување ихаа.

Освен наци-сатанисти (комобово е прејако :angel:) темна слава имаше и организацијата на Наркосатанистас :angel: од Мексико кои убиваа ритуално а беа апсени тек откако искапапиле амерички државјанин.

Во денешно време не постои поопасна идеологија од сатанистичката. Пер капита, тие се неспоредливо поопасни од Исламска Држава.
Кога сме кај тоа, Редот на Деветте Агли, освен неонацисти и секакви десничарски екстремисти - во своите редови повикувал и радикални исламисти!

Тука е и групата Тим Мевосек кои во Чикаго киднапирале, мачеле и убивале десетици проститутки при што вршеле сатанистички ритуали кои содржеле сечење на брадавици па и цели гради од жртвите и пиење крв од нив, меѓу купот на садистички постапки на Тимот Мевосек.

Можно е тоа со сатанизмот да било само фолирање. Обично убијците се преправаат дека се лудаци за да избегнат одговорност. А може и стварно да бил лудак и да ја принел како жртва старава.

Фаќаат од некое диво племе Американец, Русин и Македонец. И им викаат дека ќе направат тапани од нивната кожа.
Ги прашале за последна желба
Американецот барал да ебе нешто. Му дале, ебел и после го напраиле тапан.
Русинот истото го барал, му дале, па и него го направиле тапан.
Македонецот им вика дајте ми вилушка.
-Зошто ти е вилушка?
-Абе вие само дајте ми.
Му дале и овој почнал да се брца низ телото и се дере: Е нема бе да направите тапан од мене!!! Нема!
А од каде да знаеме што и како било фолирање? Имаш случаи на јасни и гласни сатанистички обреди за жртвување на луѓе, имаш лица кои самите себе се нарекуваат сатанисти и сега ние треба да ги сметаме за обични кримоси пошто не биле Лавејевци? Сериозно?
Зошто тие манијаци би оделе до тој екстрем да прават ритуали кога можеле да убијат едноставно и брзо без ризик да биат фатени ради ритуалот?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.580
Поени од реакции
12.943
Сатанизмот најмалку се некакви си законски признаени официјални организации. Дечкото од Драчево кој ја погуби баба си и правел сатанистички ритуал не бил регистриран сатанист, не најмалку затоа што кај нас такви организации не постојат.
Не го разбирам муабетов, демек ако селф-стајл сатанисти направат зулум тогаш тоа уствари да не ти било сатанизам. Што правиме со оние сатанисти кои постоеле пред 1966? И тие не постоеле?

Но да ти укажам дека грешиш тука е само еден од многуте примери на организирано делување на сатански организации како неверојатната наци-сатанистичка групација Ред на Деветте Агли. Имено членовите на таа организација неколку пати се фатени во последен момент пред да предизвикаат терористички напади кои би резултирале со стотици жртви!


Оваа организација постоела од 60-те но во последмо време нивното делување ескалира поради необјаснива жед за човечка крв и зло. Починителот на погоре постораното двојно ритуално убиство во Лондон бил член на оваа група.
А оваа група ни од далеку не е единствена во светот. Имаше и во Италија едни кои масакрираа млади луѓе со цел да принесат жртва кон Луцифер. Тоа е само врв на ледени брег. Има материјал за пишување ихаа.

Освен наци-сатанисти (комобово е прејако :angel:) темна слава имаше и организацијата на Наркосатанистас :angel: од Мексико кои убиваа ритуално а беа апсени тек откако искапапиле амерички државјанин.

Во денешно време не постои поопасна идеологија од сатанистичката. Пер капита, тие се неспоредливо поопасни од Исламска Држава.
Кога сме кај тоа, Редот на Деветте Агли, освен неонацисти и секакви десничарски екстремисти - во своите редови повикувал и радикални исламисти!

Тука е и групата Тим Мевосек кои во Чикаго киднапирале, мачеле и убивале десетици проститутки при што вршеле сатанистички ритуали кои содржеле сечење на брадавици па и цели гради од жртвите и пиење крв од нив, меѓу купот на садистички постапки на Тимот Мевосек.А од каде да знаеме што и како било фолирање? Имаш случаи на јасни и гласни сатанистички обреди за жртвување на луѓе, имаш лица кои самите себе се нарекуваат сатанисти и сега ние треба да ги сметаме за обични кримоси пошто не биле Лавејевци? Сериозно?
Зошто тие манијаци би оделе до тој екстрем да прават ритуали кога можеле да убијат едноставно и брзо без ризик да биат фатени ради ритуалот?
Без дефинирана идеологија, се и сешто може да биде сатанизам за различни луѓе. За фундаменталните верници и атеистите се сатанисти на пример.
Примерите кои ги посочуваш се од луѓе што се или пореметени ментално, или од психопати што бараат внимание па им треба ефикасна етикета што ќе сее страв и ужас.
Инаку да те потсетам дека пред само 5-6 века, официјалната католичка црква користеше справи со кои мачеше луѓе до смрт, и тоа ужасна смрт. Огромен спектар на жртвувања - откорнување екстремитети, давење, спалување на клада итн, итн.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
10.020
Поени од реакции
9.580
Инаку да те потсетам дека пред само 5-6 века, официјалната католичка црква користеше справи со кои мачеше луѓе до смрт, и тоа ужасна смрт. Огромен спектар на жртвувања - откорнување екстремитети, давење, спалување на клада итн, итн.
И тие се сатанисти!

Сите се сатанисти! Од иста религија доаѓаат...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.116
Поени од реакции
4.156
Инаку да те потсетам дека пред само 5-6 века, официјалната католичка црква користеше справи со кои мачеше луѓе до смрт, и тоа ужасна смрт. Огромен спектар на жртвувања - откорнување екстремитети, давење, спалување на клада итн, итн.
Кое извитоперивање.
Секоја религија во своето постоење спроведувала одредени дејствија кои во никој случај не се оправдани и мирољубиви.
Денес имаш Исламисти кои убиваат и се разнесуваат во име на Бога и Католички свештеници кои извршуваат блудни дејствија. Не се ли тие ѓаволски работи? Се. Али изолирани случаи. Викаш во одбрана на Сатанизмот "Овие лица не се дел од организација што има своја идеологија и начела. "
Па и овие што извршиле такви дејствија не се водат спрема општоприфатените начела на нивните религии.

Меѓутоа кога ќе се спомне Сатанизам. [мод - без навреди].. овај телемитититие се осеќаат најповикани да излезат во одбрана на себеси и на сатанизмот. Зошто е тоа така? Многу јасно дека ниедна религија па и сатанистичка не би повикувала на такви злодела. Прашањето е дали вашата религија ги застапува интересите на сатанизмот. Колку тоа учење на самоволие и слободна воља има допирни точки со сатанизмот. Филозофијата спрема која се водите за живот ослободен од морали и предрасуди. Не влагате ли во костец со останатите религии?
Дали всушност имате контра религија која оди спротивно на вашите начела. Ви смета ли Господ Бог и Христијанското учење и го презирате ли тоа учење на милостина и покајание?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.580
Поени од реакции
12.943
А што конкретно јас извитоперив во мојот пост? Што е неточно? Што има спорно во фактот дека без конкретна идеологија со начела што ги дефинираат актите на оние кои се идентификуваат со неа, термините се само празна етикета на кој секој може да и лепи што ќе му текне. Тебе ти сметаат фактите?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.116
Поени од реакции
4.156
А што конкретно јас извитоперив во мојот пост? Што е неточно? Што има спорно во фактот дека без конкретна идеологија со начела што ги дефинираат актите на оние кои се идентификуваат со неа, термините се само празна етикета на кој секој може да и лепи што ќе му текне. Тебе ти сметаат фактите?
Кои факти бе човече? Дека црквата убивала? Убивала.
Ја не можам да ве сватам вас ТЕЛЕМИТИТЕ. На прашања одговарате со прашања. Се трудите да го објасните вашето верување со некој нелогични и граматички неточни цитати од некакви си ваши книги. Речениците ви се ко бомба да експлодирала и распрскала рандом зборови.
Овај рекол "Бла бла бла бла"..... - За рестото прочитајте во Вовед во „Канонот“ на Вилијам Стерлинг
Што сакате да постигнете со тоа незнам... Демек врбувате нови членови за вашиот society? Moжда ќе му се загреши некому па ќе оди во Академска книга и ќе купи една од тие филозоски книги на Краули и неговите следбеници?
Немате претставништва. Не сте отворени во тоа што го застапувате. Не сте признаени од белиот свет. Делувате како некој Догма. Не знаеме колку ве има, колку ве нема...
Зошто некој би се замарал со вас како што гледам се трудите да ја израмните вашето верување со христијанското или исламот? Повредени за некоја пишан збор. Ако на форумов излезат џедаи што застапуваат џедаизам или пастафарианци што го застапуваат Летечкиот Шпагети монструм мислите дека треба бидат сериозно сватени?
Додуша тие имаат свои религии и излагаат дури и на цензус.
Вие сте апсолутна догма која се граничи со сатанистичка секта. И кога ќе се спомне нешто лошо за Сатанизмот вие излегувате во одбрана на тоа. Го оградувате секој гнасен чин кој се дешава во името на таа "религија". Исто делувате со вашата филозофија. Типа "Сатаната е злобна" - А кој го рекол тоа? Ние не го викаме тоа. Тоа е тврдење на Христијанството... Значи такви некој mindfuck глупости. Не викам дека пропагирате нешто злобно. Али строгите правила кои ги наметнуваат останативе религии гледам дека ви бодат очи. Затоа и ве прашував - Дали пропагирате Филозофијата на живеење ослободена од морали и предрасуди. Дали кај вас нема добро и лошо? Кој треба да расуди дали една ствар е добра или лоша? Согласно вашата слободна воља на размислување ако јас вршам одредени дејствија и останатите ги сметаат за морално неподобни дали јас треба да се потчинам врз нивното сваќање или јас како единка одлучувам за тоа?
6a00d83451d2ba69e201a3fcfeeb74970b.jpg
Значи Fuck religions. Работава е што вие одите чекор подалеку. Што не нудите пат водилка - ама не нудите ни морални вредности.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.580
Поени од реакции
12.943
Кои факти бе човече? Дека црквата убивала? Убивала.
Ја не можам да ве сватам вас ТЕЛЕМИТИТЕ. На прашања одговарате со прашања. Се трудите да го објасните вашето верување со некој нелогични и граматички неточни цитати од некакви си ваши книги. Речениците ви се ко бомба да експлодирала и распрскала рандом зборови.
Овај рекол "Бла бла бла бла"..... - За рестото прочитајте во Вовед во „Канонот“ на Вилијам Стерлинг
Што сакате да постигнете со тоа незнам... Демек врбувате нови членови за вашиот society? Moжда ќе му се загреши некому па ќе оди во Академска книга и ќе купи една од тие филозоски книги на Краули и неговите следбеници?
Немате претставништва. Не сте отворени во тоа што го застапувате. Не сте признаени од белиот свет. Делувате како некој Догма. Не знаеме колку ве има, колку ве нема...
Зошто некој би се замарал со вас како што гледам се трудите да ја израмните вашето верување со христијанското или исламот? Повредени за некоја пишан збор. Ако на форумов излезат џедаи што застапуваат џедаизам или пастафарианци што го застапуваат Летечкиот Шпагети монструм мислите дека треба бидат сериозно сватени?
Додуша тие имаат свои религии и излагаат дури и на цензус.
Вие сте апсолутна догма која се граничи со сатанистичка секта. И кога ќе се спомне нешто лошо за Сатанизмот вие излегувате во одбрана на тоа. Го оградувате секој гнасен чин кој се дешава во името на таа "религија". Исто делувате со вашата филозофија. Типа "Сатаната е злобна" - А кој го рекол тоа? Ние не го викаме тоа. Тоа е тврдење на Христијанството... Значи такви некој mindfuck глупости. Не викам дека пропагирате нешто злобно. Али строгите правила кои ги наметнуваат останативе религии гледам дека ви бодат очи. Затоа и ве прашував - Дали пропагирате Филозофијата на живеење ослободена од морали и предрасуди. Дали кај вас нема добро и лошо? Кој треба да расуди дали една ствар е добра или лоша? Согласно вашата слободна воља на размислување ако јас вршам одредени дејствија и останатите ги сметаат за морално неподобни дали јас треба да се потчинам врз нивното сваќање или јас како единка одлучувам за тоа?
Прегледај го приврзокот 309516
Значи Fuck religions. Работава е што вие одите чекор подалеку. Што не нудите пат водилка - ама не нудите ни морални вредности.
Нервозата во твојот пост и обидот за адхоминем само го потврдуваат тоа што претходно го кажав. Секогаш кога некому ќе му ја чепнеш суетата, посебно ако тоа го направиш со факти, ќе се обиде да те понижи, девалвира, навреди.
Но одиме со ред. Не кажа што е тоа што е извитоперено, конкретно посочи што сум извитоперил.
На кои прашања не сме одговориле? Единаесет години сум на форумов, десетици илјади постови имам напишано, и ти ми велиш дека не сум одговарал на прашања?!
Мислиш дека непознавањето на одредена работа ти дава право да јадеш г*мна за истата? Не се работи за слободна волја во телемата, туку за чиста - вистинска волја! И таа се дефинира како акт кој не е ,,загаден" со страст за резултат. Но и з тоа да се разбере треба волја, во спротивно се ќе ти личи на бла бла и на бомба од распрснати фрази и зборови.
Ти сакаш со својата површност и неукост да делиш лекции овде и кога ќе наидеш на аргументи ти се активира повредената суета преоѓаш во обид да омаловажкш и навредиш.

Кога само би знаел колку и какво влијание има телемата и во музиката и во филозофијата и воопшто во модерното време и општество! Но вас ви пречи тоа што немате увид кој, каде, како, неможете да ставате на тапет и да плукате, па мислите дека тоа е последица на небитност. Се надевам дека таа глупост е истресена со намера да биде провокација, бидејќи во спротивно ја отсликува твојата инбецилност во поглед на разбирање на светот и како тој функционира.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.580
Поени од реакции
12.943
ипси, дали трансхуманизмот е сатанизам? @Бачето вчера ја начна темава и рече дека тие што верувале во науката демек биле сатанисти.
За некои и Хари Потер е сатанизам. Кој да ги знае. Во телемата нема сатанизам, има чиста - вистинска волја и се она што те спречува да ја оствариш е некој еквивалент на зло или грев.
 

Goyathlayy

у мензис
Член од
30 август 2021
Мислења
1.002
Поени од реакции
2.224

Kajgana Shop

На врв Bottom