Сатанизам

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne se obiduvaj seksualno da se nametnes osven ako ne ti e daden znak, signal za parenje, e toa e toj znak.
a ova za da бидеш без милост доколку е некој на твоја територија, на пример дома и сака да ти наметне волја тогаш не може на твоја територија, а ако не престане да ти смета некој, па зар сите ние не превземаме нешто за да се одбраниме, правото на самоодбрана е основно право.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
немој со сила да се наметнуваш, не силувај, него ако сака, тогаш ок. тоа е.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Да ако некој ми упадне дома и сака да ме повреди мене или моето семејство ќе превземам нешто но таму не е конкретно објаснета таа моја територија.

Ако некој те пресретне на отворено и не се трга или непрестанува со тоа сто го прави да го УНИШТИШ што ти е ова?

Како што го разбрав тоа што е напишано се работи за остварување на свои цели и себе задоволување и уништување на тој што ти стои на пат кон остварување на тие цели.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
A so lukavstvo dozvoleno e ... so potkup ??? toa nametnuvanje li e ?

Ok ako zabranue siluvanje mi e ok ama pak... toa znakot da ne ima nekoj taen znak da ti namigne da ti dade isharet da se fati za leva cicka ???
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
И што се случува доколку не ги почитуваш т.н. сатанистички правила? Ќе одиш во рајот? Ќе станеш христијанин? Која е суштината на тоа што го читаш? Христијанството на пример (а така е и со сите други религии) има крајна цел а тоа е соединување со Бог. Овде не гледам (барем не наведе) некаква цел.

A so lukavstvo dozvoleno e ... so potkup ??? toa nametnuvanje li e ?

Ok ako zabranue siluvanje mi e ok ama pak... toa znakot da ne ima nekoj taen znak da ti namigne da ti dade isharet da se fati za leva cicka ???
Ќе крене палицата и ќе ти побара возачка (вво превод, имаш ли кола да одиме наВОДНО).

Веројатно има додаток за толкување на знаци (говор на тел(е)ото).
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
нема ништо после смртта. Ни рај ни пекол, се е овде и сега.Тоа го пишува погоре како најпознат дел од СБ.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
нема ништо после смртта. Ни рај ни пекол, се е овде и сега.Тоа го пишува погоре како најпознат дел од СБ.
Апсолутно точно, лукавиот нема што да ти понуди после смртта, сега и денес задоволување на егото и тотална духовна пропаст.:wink:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
нема ништо после смртта. Ни рај ни пекол, се е овде и сега.Тоа го пишува погоре како најпознат дел од СБ.
Што е се овде и сега. Сатанистите брзо го завршуваат животот. Зборувате за овде и сега, за лукавство (а не сте баш лукави), магии, зошто тогаш толку рано ставате крај на животот. Сето ова (барем мене) ми изгледа како збир на џаболебари. И во право сте, економската состојба во државата и онака не е сјајна, а вие само правите трошок на државата, заради вас се плаќа данок, зафаќате место на факултетите, зафаќате работни места, дајте барем ние (што веруваме) да си поживееме подобро.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Pa koj kur toash da bidam dobar i da ne siluvam ???

Slab mu e marketingov toas nema poenta
Не е до маркетингот, слабо јадат лук. Воопшто не се лукави како "лукавиот". На млад човек мора да му дадеш да работи, за да стане човек, во спротивно ќе стане паразит.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
па ти можеш што сакаш да правиш ама стравот не ти дава, пошто знаеш дека ќе ги осетиш консеквенците од своето неправедно однесување.Инаку знаеш дека луѓето не се плашат ни од Бог, затоа има полиција, судови, држава, затоа што ако беше доволен бог ете им го во верата, па сепак топа не е доволно, мора да има и држава за со сила да ги спречи криминалците.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.381
Поени од реакции
1.854
А бе не се занесувајте многу-многу, ПРАВИТЕ сатанисти не ни мора да се замараат со некакви си детални религии и учења, тие се НАСЕКАДЕ околу нас. Ќе се изненадите колку многу ги има, луѓе кои вие никогаш не би ги етикетирале како такви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom