Самсунг (Samsung)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Вреди ли за Samsung-ов да се даде 2000 денари повеќе?

Не се разбирам многу, ама ако сакаш да користиш смарт часовник за многу работи тогаш Samsung се едни од најдобрите, нормално после Apple Watch, најиновативен од сите. Кај Apple Watch има таков сензор ако паднеш после 30 секунди автоматски ќе повика брза помош, и праќа порака на најблиските. Ова има спасено многу животи. Имај на ум дека Apple Watch работи само ако имаш iPhone или некој друг Apple уред.
Samsung не се лоши, имаат помалце опции ако споредуваме со Apple Watch, но пак држат повеќе батерија.

Ако не ти треба тебе Smart Watch за нешто посебно, освен на пример да ти мери за трчање тогаш и mi band ќе ти заврши работа.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Не се разбирам многу, ама ако сакаш да користиш смарт часовник за многу работи тогаш Samsung се едни од најдобрите, нормално после Apple Watch, најиновативен од сите. Кај Apple Watch има таков сензор ако паднеш после 30 секунди автоматски ќе повика брза помош, и праќа порака на најблиските. Ова има спасено многу животи. Имај на ум дека Apple Watch работи само ако имаш iPhone или некој друг Apple уред.
Samsung не се лоши, имаат помалце опции ако споредуваме со Apple Watch, но пак држат повеќе батерија.

Ако не ти треба тебе Smart Watch за нешто посебно, освен на пример да ти мери за трчање тогаш и mi band ќе ти заврши работа.
За Garmin што мислиш?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Exynos for computers:pos:
Па зошто да не.
Windows за ARM чипови постои, ако не се грешам, а еве и ејпл искача со нивниот M1 или како и да се викаше чип за MacBook лаптопите.

Ако успеат да направат со AMD одличен професор, тогаш зошто да не.
Ќе биде по - корисно во помалите и потенките portable лаптоп уреди, хромбукови и слично, а и башка треба таков процесор на такви уреди оти обично помалце батерија трошат, и не загреваат толку многу.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Nekoj da spodeli sto ima a31/ 4/128gb,?nema nekoj izbor vo a1 za telefoni,imam 10k bonus mozam max 2/3k da doplatam.....
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
батерија за Samsung Gear S3 у Скопјево има ли негде?
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Здраво на сите, барам искуства и мислења од некој кој има Samsung galaxy Watch 6 BT, како сте задоволни, колкку време му трае батерија т.е на колку денови го полните, со нормално користење (основни опции пуштени) пр. тел. повик вклучен, heart rate и сл. Општо мислња ваши се добредојдени. Фала
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Здраво на сите, барам искуства и мислења од некој кој има Samsung galaxy Watch 6 BT, како сте задоволни, колкку време му трае батерија т.е на колку денови го полните, со нормално користење (основни опции пуштени) пр. тел. повик вклучен, heart rate и сл. Општо мислња ваши се добредојдени. Фала
Пази да не влезеш во вода со него :D , јас останав без саат. Инаку опциите за ЕКГ и притисок треба да се активираат надвор од земјава. Тука нема таква можност. Еднаш од кога ќе ги активираш надвор, ќе можеш да ги упдате-ираш и во земјава. Дури има и сензор за мерење на температурата, но се уште не беше активиран софтверот. Батеријата траеше доста долго, речиси два дена, можеби 40 часа
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Да прашам дали некој користи Samsung A34 , бидејќи пред 3-4 денови го купив овој модел , и после кратко користење гледам дека батеријата трае малку, т.е на 100% наполнета јавува дека ке издржи (преостанато време) уште 1 ден и 2 саати , што е малку за сосема нов телефон. Дали е ова нормално? и дали ке се среди со тек на време? Само за пример, мој челн од семејството користи Samsung A14 исто така сосема нов,кај него на 30% батерија вели дека ке издржи уште 1 ден и 6 саати, а ја со 100% наполента 1 ден и 2 саати што не е нормално. Ваши мислења и совети ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Да прашам дали некој користи Samsung A34 , бидејќи пред 3-4 денови го купив овој модел , и после кратко користење гледам дека батеријата трае малку, т.е на 100% наполнета јавува дека ке издржи (преостанато време) уште 1 ден и 2 саати , што е малку за сосема нов телефон. Дали е ова нормално? и дали ке се среди со тек на време? Само за пример, мој челн од семејството користи Samsung A14 исто така сосема нов,кај него на 30% батерија вели дека ке издржи уште 1 ден и 6 саати, а ја со 100% наполента 1 ден и 2 саати што не е нормално. Ваши мислења и совети ?
а држи батерија нормално?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Пази да не влезеш во вода со него :D , јас останав без саат. Инаку опциите за ЕКГ и притисок треба да се активираат надвор од земјава. Тука нема таква можност. Еднаш од кога ќе ги активираш надвор, ќе можеш да ги упдате-ираш и во земјава. Дури има и сензор за мерење на температурата, но се уште не беше активиран софтверот. Батеријата траеше доста долго, речиси два дена, можеби 40 часа
Јас со galaxy watch 5ka се бањав цел одмор во море.
Ме чудиш искрено со муабетов...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
а држи батерија нормално?
Па тоа ме буни, тоа го прашувам. Нов телефон а за еден ден се празни т.е за не цел ден (за 23 саати), како мислиш дали трае нормално? во смисла процентите на батеријата се намалуваат еден по еден процент (99% , 98%, 97%) итн. Незна што може да е? Само две полнења досега на телефонот имам направено? А колку што се разбирам ко ке е на 100% треба од прилика да пишува дека ке издржи 2/3 денови, а не 1 ден како што ми покажува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom