Самсунг (Samsung)

Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Самсунг го направи првиот телефон во светот со 4 камери или со се селфи камерата 5 камери :ljubove::ljubove::ljubove::ljubove:
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
do krajot na mesecot kaj nas kje go ima A9 Prviot Telefon so 4 kameri vo svetot so se Selfie 5
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Зошто толку камери ?
Камера 1: Ultra Wide Angle Lens, за сликање на широки слики, без притоа за помрднување наназад за да се фати цел тој кадар
Камера 2: 2X Telephoto Lens, за 2X оптички зум, бидејки со обичен зум сликата е многу лоша, па кога има посебна камера за тоа, вади подобар квалитет на слика при зумирање
Камера 3: 20 Мегапиксели F 1.7 за сликање и снимање
Камера 4: Сензор за длабочина, да прави Blur Effect на слики. Еве на пример ја да се сликам, и позади мене ако има коли и дрва, сензорот за длабочина може да ги замати, и да се истакне само моето лице.

За четвртата камера, таа е бескорисна бидејки може и самата главна камера (во овој случај Камера 3) да го направи тоа, ама бидејки ова е А класа, а не S класа тоа овде не е можно.
Дури и A7 2018,има посебен сензор за длабочина, и има и Ultra Wide Angle Lens, но нема Telephoto Lens.

Galaxy S10 ќе има исти видови на камери што ги има A9 2018, само нема да го има сензорот за длабочина, бидејки главната камера ќе го извршува тоа со помош на системот.
Еве Pixel 3/3XL може да вади 2X зум, а нема никаков сензор. Сето тоа се изведува со помош на системот.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кој им дал на оние во Сити Мол да презентираат Самсунг телефони? :facepalm::facepalm:

Значи до толку абдали да бидат...врска немаат што презентираат. Боље да ги ставеа пиперки да продаваат на пазар.

Најосновни работи ја прашувам, таа ми врти трети муабети.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Самсунг го направи првиот телефон во светот со 4 камери или со се селфи камерата 5 камери :ljubove::ljubove::ljubove::ljubove:
Ова исто како пред неколку години кога се фалеа дека го вградиле првиот 2к екран во телефон, а уствари и тогаш ЛГ ги претекна.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Кој им дал на оние во Сити Мол да презентираат Самсунг телефони? :facepalm::facepalm:

Значи до толку абдали да бидат...врска немаат што презентираат. Боље да ги ставеа пиперки да продаваат на пазар.

Најосновни работи ја прашувам, таа ми врти трети муабети.
taka e ... ednash imashe slucaj prezenterka na Samsung ima primer nekoj LG ili Blackview Vidov ... odamna behse
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134


Shto mislite za Samsung Galaxy A8s prviot telefon so vakov dizajn vo svetot ???
Posle kazete Samsung nemaj inovacii nekoi hateri
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931


Shto mislite za Samsung Galaxy A8s prviot telefon so vakov dizajn vo svetot ???
Posle kazete Samsung nemaj inovacii nekoi hateri
Ова е од Samsung China.
Како за прв телефон е супер, ама нема ни џек за слушалки, ни AMOLED, па така да, не.
Ова намерно направиле така само за да намалат цена. Но сепак пак не е испод 300 евра, па е голем промашај.
Тоа што е иновативно да, ама за цена и за многу други ствари не.
И A9 2018 е врв од Телефон, ама не за таа цена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom