Самсунг (Samsung)

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
na s23 moze li da se stavi obicno zastitno staklo i da funkcionira fingerprintot ili mora nekoj poseben ultrasonic glass?
може и обично , само што после тоа најверојатно ќе треба да го прескенираш "фингерпринтот"

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
46
Поени од реакции
4
Самсунг с23 ултра од кај е најдобро да се купи ледиком, мобеликс или мобиком битола?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Дали некој има купено телефон од Plaisio од Грција?
Другар ми го препорачува, негов другар земал од таму телефон и му вратиле ДДВ 20% што не е воопшто малку.
А царина ако те провери?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.039
Здраво на сите, ја гледав промоцијата на Samsung watch 6 и гратис даваат таблет. Па решив да го купам. Има два модели на Samsung Watch 6, watch 6 и watch 6 classic, jaс го зедов моделот Watch6, e sega дали некој кој што има таков модел знае да ми каже како можам да измерам притисок и ЕКГ. Затоа што гледам во самиот часовник нема апликации (програми) за таа намена
EKG и притисок не се мерат со часовник.

Се е тоа вагинален чад без некоја дијагностична вредност.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.501
Поени од реакции
5.344
EKG и притисок не се мерат со часовник.

Се е тоа вагинален чад без некоја дијагностична вредност.
Eve na raka mi e Watch 6 Classic i Pritisok meri sporedeno so Professionalen aparat od Omron za pritisok merenje 99,90% tocno. Razlikata e skoro nikakva.

Primer Aparatot meri 120/80 Casovnikot 119/81

EKG e isto tocno ama ne e dobro za dijagnostika zatoa shto ja meri samo edna(sinusna) linija. Ali e dobar za da te informira dali Imash aritmija.Ili po pdf da mu go ispratish na tvojot lekar da go vidi i da ti kazhi dali ima potreba od pokonkretno ispituvanje.
Kislorod vo krvta 99,99% tocnost
Puls 100%
Telesna Temp. 100%

Samo treba da znae covek da si go iskalibrira.
Pokraj toa ima i LTE so E-Sim , meri ushte temp. na voda, na predmeti, kompas, gps, visinomer, so pomosh na Mobilniot ja prikazhuva slikata od kamerata i zvukot od mobilniot na casovnik(spiunazha :D) , I ushte eden kup raboti, i se toa za ca. 300€ (koj kako ce se snajdi:D)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.039
Eve na raka mi e Watch 6 Classic i Pritisok meri sporedeno so Professionalen aparat od Omron za pritisok merenje 99,90% tocno. Razlikata e skoro nikakva.

Primer Aparatot meri 120/80 Casovnikot 119/81

EKG e isto tocno ama ne e dobro za dijagnostika zatoa shto ja meri samo edna(sinusna) linija. Ali e dobar za da te informira dali Imash aritmija.Ili po pdf da mu go ispratish na tvojot lekar da go vidi i da ti kazhi dali ima potreba od pokonkretno ispituvanje.
Kislorod vo krvta 99,99% tocnost
Puls 100%
Telesna Temp. 100%

Samo treba da znae covek da si go iskalibrira.
Pokraj toa ima i LTE so E-Sim , meri ushte temp. na voda, na predmeti, kompas, gps, visinomer, so pomosh na Mobilniot ja prikazhuva slikata od kamerata i zvukot od mobilniot na casovnik(spiunazha :D) , I ushte eden kup raboti, i se toa za ca. 300€ (koj kako ce se snajdi:D)
Ако имаш аритмија и сам ќе приметиш без часовникот само ако си го чепнеш пулсот. Додека за притисокот е докажано дека е контрапродуктивно да се фокусира човек да го мери цело време. Посебно не со такви квази играчки.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.501
Поени од реакции
5.344
Ако имаш аритмија и сам ќе приметиш без часовникот само ако си го чепнеш пулсот. Додека за притисокот е докажано дека е контрапродуктивно да се фокусира човек да го мери цело време. Посебно не со такви квази играчки.
Ne pishuvam kolku e korisno merenje sekoi 5 minuti pritisok i toa ne e kvazi igracka tuku sofisticiran abarat. Ili mislish deka aparat za merenje pritisok na zglob od 1000 denari e podobar? ( A gi koristi pola svet!)

A i aritmija sam da si opredelish mozhebi ti znaesh ama 99% od naselenieto ne . I barem 50% od narodov ne ni znae shto e toa aritmija.

Jas mislam deka nimash fobija od vakvi uredi, najverojatno zatoa shto ne si imal ili ne si sakal da imash prilika ednash da go testirash.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Имам Samsung A25 и приметив дека на екранот има едно како widget со икончиња со апликации. Кога поминуваш на лево со прст се отвара вака а иначе си стои како линиичка. Не знам точно на англиски јако се вика.
1000000028.jpg
Дали може целосно да се тргне?

Туку на Samsung A25 прв пат користам. Од она што приметив многу добар звучник има со добар бас и премногу гласен е што значи може да заборавам на било каков мал пренослив звучник.
 
Член од
28 август 2022
Мислења
20
Поени од реакции
15
Имам Samsung A25 и приметив дека на екранот има едно како widget со икончиња со апликации. Кога поминуваш на лево со прст се отвара вака а иначе си стои како линиичка. Не знам точно на англиски јако се вика.
Прегледај го приврзокот 407563
Дали може целосно да се тргне?

Туку на Samsung A25 прв пат користам. Од она што приметив многу добар звучник има со добар бас и премногу гласен е што значи може да заборавам на било каков мал пренослив звучник.
ova od strana sto mozes da go povleces za da ti izlezat widgeti se vika Edge panels. najdi go vo settings, vo display, moze celosno da se iskluci. ni mene ne mi se dopagja vednash go isklucuvam koga zemam nov telefon. inaku so zdravje da si go koristish telefonot
 

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
ova od strana sto mozes da go povleces za da ti izlezat widgeti se vika Edge panels. najdi go vo settings, vo display, moze celosno da se iskluci. ni mene ne mi se dopagja vednash go isklucuvam koga zemam nov telefon. inaku so zdravje da si go koristish telefonot
Фала и ти да си дочекаш поубав.
Прочепкав и самиот и успеав да најдам.

Предходно имав Samsung A21s и сега со овој новиов што го имам А25 ми е дупло подобро а и чудно дека некој функции се различни. Нема fingerprint позади а цело време пробувам со прстот :icon_lol:

Ме интересира некој што користел А25 да каже искуство. Јас не сум голем љубител на поскапи, премногу јаки телефони. Најмногу ми е битно да има батерија што издржува, добра меморија зошто скоро цел ден не го испуштам од раце телефон за жал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom