Самостојноста на детето

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Дали самосталноста според Вас е добра работа?
Доколку детето не е самостално дали мислите дека ќе му влијае негативно на неговиот успех во животот?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
До некој степен е супер да е самостално детето, зошто да не. Тоа ќе му биде еден чекор напред после 18та година да се снајде во животот.

Едно е дете кое цел живот го пазеле и правеле работи за него и друго е кога само за себе си има нешто направено.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Па кога ќе има можност и ќе биде способен да биде самостален ок е, ама ако нема фин средства и сл... и се осамостои нз колку далеку ќе стигне.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Не е “самостојно„ правилно на Македонски? :)

И да, сметам дека е добро за секое дете да е самостојно до некој степен, ама пак не е добро ниту да биде комплетно оставено само на себе.
Не знам колку тоа помага понатаму во животот ама да си самостоен во одредени моменти сигурно е позитивна карактерна особина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom