Салони/Продавници за техника (компјутери, лаптопи, телевизори, мобилни, клима уреди, музички уреди, бела техника ..)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.964
Поени од реакции
5.093
Во државава ги има повеќе вакви продавници Аnhoch, Setec, Neptun и многу други. Ме интересира најчесто каде сте купувале и што сте купувале? Колку сте задоволни? Ваши искуства, проблеми се останато пишувајте тука.

Јас сум купувал од Аmc кој веќе не постои и од Setec мајка ми. Од Amc имам купено компјутер. лаптоп и последно пред да се затвори телевизор. Од Setec мајка ми купи пегла.

Можеби и во други продавници вакви нешто се имало купувано ама сега не се сеќавам каде и што точно.

Засега таму кај што сме купувале сум колку толку задоволен другото се зависи колку јас па и мојте родители тоа што го користеле дома го користеле и зачувале во добра состојба.


Ако некој од модераторите на овој дел од форумов сметаат дека темава не е за овде нека ја преместат кај што мислат дека треба да биде.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.032
Поени од реакции
3.232
Истресив 19000 за ТВ од АМЦ, додуша ме излажаа со 15% попуст ама по три месеци паднаа под стечај. Ако се расипи сега нема кој да ми ја покрие гаранцијата упм. Претходно исто имаме купени и компјутер и друг тв но сите биле добри за време на гаранцијата односно ништо не се расипало до тогаш. Сум купувал и ситни работи од сетек и нептун кои се добри исто.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
39
Поени од реакции
115
Најчесто купувам од Агротехна или Сетек. Во Нептун (кој патем е изгор) купувам нешто што претходниве две го немаат.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.964
Поени од реакции
5.093
Истресив 19000 за ТВ од АМЦ, додуша ме излажаа со 15% попуст ама по три месеци паднаа под стечај. Ако се расипи сега нема кој да ми ја покрие гаранцијата упм. Претходно исто имаме купени и компјутер и друг тв но сите биле добри за време на гаранцијата односно ништо не се расипало до тогаш. Сум купувал и ситни работи од сетек и нептун кои се добри исто.
Јас во февруари купив од кај нив телевизор.

Во Тетово гледам од пред некој ден кај што беше AMC во истиот простор се отвара исти таква фирма за продажба на техника. Некоја нова фирма што воопшто и ја нема до сега во државава.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.486
Од АМЦ купив лаптоп лани,а мајка ми купи кабел и блендер од Сетек.Супер работат.
Не купувајте мали шпорети од Нептун и вентилатори од Агротехна.Не чинат!
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
630
Поени од реакции
617
Off topic - што се случи со АМЦ? Како така набрзина пропаднаа?
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
805
Поени од реакции
852
не беше набрзина, само вешто се криеше до последен момент, даваа роба на рати, имаа акциски попусти и т.н а подебелиот крај го извлекоа луѓето кои купија брендови за кои беа увозници и даватели на гаранција и сервис,
останатите што си купиле познати брендови како сони, филипс... иако пропаднал амц сервис ќе си изврши официјалниот сервис или нивни застапник во реонот од каде и купувачот.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.574
Поени од реакции
928
Od Neptun imam kupeno masinka za bricenje Adler AD 93 ja koristam 4 godini odlico se pokaza nema nikakov defekt do sega isto od Neptun imam masinka za sisanje Rowenta ja koristam 2 godini nema nikakov problem dodeka postoese AMC kupiv klima KOREL odlicna kima od setec imam kupeni digitalna ST vaga super e i isto taka od setec imam televizor LED 32" marka Telefunken odlicno raboti bez nikakov problem eve veke 6 godini od agrotehna imam kupeno bojlerce za vo kujna Gorenje eve veke 4 godini vo funkcija super e.
Masina za perenje alista kupena od Neptun marka Beko eve uste nema 1god 3 pati servis intervenirase smenija bubanj i kada na bubanj elektronika vo glavno od masinata beko ne sum zadovolen sega ja napravija no vo rok od 9 meseci koristenje 3 defekta a platena 19.000 den. Moj zaklucok vo denesno vreme na nekvalitetna tehnika nema vrska kolkava cena e proizvodot tuku kolkava garancija ima i da e bezuslovna i sekako na kraj kako ke se pokaze proizvodot primer e mojata masina sto bese 19.000 a imase 3 defekti vo rok od samo 9 meseci koristenje kolku pogolema garancija na proizvodot ( bezuslovna ) tolku podobro.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
16.756
Поени од реакции
10.055
Од Анхоч што сум земал, немало никаков проблем. Од Сетек исто сум немал лошо искуство, а од Нептун земавме фрижидер, засега е во ред и еден миксер филипс кој одма се расипа, замириса. Поголем проблем направи сервисот оти требаше да ни дадат нов, а тие неажурни па и нељубезни. Тек по интервенција на Нептун, ни дадоа документ.
Така да, покрај продавницата не е лошо да се гледа и кои се сервисери. Пример Видеодата...:sick:
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.964
Поени од реакции
5.093
Oд Аnhoch деновиве купив SD мемориска картичка Verbatim 16 гига за фотоапарат. Добив 36 месеци гаранција. Не сум знаел дека и за вакви работи се добива гаранција. Не се сеќавам првата мемориска картичка дали добив гаранција бидејќи одамна и беше кога ја купив заедно со фотоапаратот. На првата ми се скрши пластиката.

Аnhoch прв пат влегувам а сум имал прилика да гледам на нивниот сајт имаат доста работи за компјутери, лаптопи, телевизори и редовно го ажурираат дури и брзи се со ажурирање за залиха. Ја купив мемориската картичка дојдов дома и ажурирано си беше дека го нема повеќе тој производ во салонот во Тетово.

Дома имаме купено машина за перење Samsung од Setec и засега е супер.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.964
Поени од реакции
5.093
wooow големо откритие.
Ок да не е нешто wow го имаат тоа и Neptun и Setec. Aма сакав да ги пофалам дека тоа брзо го ажурираа а живеам неколку метри од салонот на Анхоч.

И супер е што Анхоч се повеќе фокусирани на компјутери, лаптопи, телевизори, мобилни.. а не како другите покрај мобилни и компјутери продаваат и шпорети, фрижидери, машини за перење, пегли, кафемати.
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.307
Поени од реакции
623
Screenshot_20200303-140156_Neptun.jpg
Која е разликата?
Гледам иста цена, а едниот Q60, а другиот Q65.
Инаку за 8 месеци ќе зимаме, дали до тогаш ќе падне драстично цената? Другарче ми кажа тешко паѓале цените у Neptun.
Не зимам OLED заради причини од кои подоцна ќе ги објаснам.
Edit: Еве гледајте:
 
На врв Bottom