Сакам да учам албански

Член од
25 март 2012
Мислења
8.140
Поени од реакции
4.436
Дечки има многу други теми каде можете да лечите фрустрации, тука можеби некогаш некому ќе му треба помош.....
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Како се вика "Испрани мозоци" ако може некој да ми каже, сериозен сум.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.140
Поени од реакции
4.436
не знам кој модератор ги спои темиве, сепак е глупо да се спојат темиве, врска немат, едноставно не можел да поднеси две теми со таков наслов.......
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.481
Поени од реакции
5.937
не знам кој модератор ги спои темиве, сепак е глупо да се спојат темиве, врска немат, едноставно не можел да поднеси две теми со таков наслов.......
Темите се апсолутно сосема исти, изучување и помош при изучување на албанскиот јазик.
Не глумете дискриминација таму каде што ја нема.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.140
Поени од реакции
4.436
11111111111111111111111.jpg

ПОгрешно се надевав, не може да има разбирање кај модераторите....
Јас не глумам туку ти дискриминираш или па несвесно тоа го правиш....

Инаку меѓу темите има огромна разлика...

P.C, ИМАШ ДВЕ ИСТИ ТЕМИ ЗА ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК...... ИЛИ НЕМА ВРСКА?????
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.481
Поени од реакции
5.937
Покажи ми ја суштинската разлика во темите те молам?

И што е со Caps Lock-от, демек ми се дереш нешто?

Посочи ги двете теми за германски, ако е иста поентата и тие ќе се спојат. Не знам што се возбудувате толку.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.140
Поени од реакции
4.436
Покажи ми ја суштинската разлика во темите те молам?

И што е со Caps Lock-от, демек ми се дереш нешто?

Посочи ги двете теми за германски, ако е иста поентата и тие ќе се спојат. Не знам што се возбудувате толку.

Разликата е јасна, но остави нема врска........
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
А како се вика ''будала'' на албански?
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
227
Хах, прилично добра причина е да сакаш да се разбереш со тукашниве албанци. И јас би сакал да научам. Понекогаш имам чуство ме зезаат на својот јазик, а не ги разбирам :D

Е сега, велат истиот е оној во Албанија и овој тука, ама не сум сигурен. Очекував да видам некој линк за книга на темава, по можност на Македонски, нели научи Албански. Не толку дека ќе има вреѓање нели на етничка основа, и зошто би го учел.

Не гледам ништо лошо во учење уште еден јазик. Коа ќе видиш и они се обични луѓе како и нас, во истата каша со нас на Балканов. Да сакам да ги мразам понекогаш, ама мислам е бесмислено, зошто на крај омразата потекнува од политиката на државава.

Знам едукативни центри за јазици, да има Албански, ама некако не ми се лупа глава 4 години. Би да читкам книга добра од време на време. Па, препорачајте некоја ако знаете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom