Сакам да знам!

Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Зошто не можам да ја најдам Grid апликацијава за вести на Play Store? Симната и инсталирана ми е од Play Store а на Play Store ја нема воопшто.
Ако ја избришале од Play Store како е можно да ја имам уште инсталирано и да функционира?
Vidi ova dali e


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Vidi ova dali e


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Ја имам инсталирано и си работи добро но чудно ми беше ја нема на Play store.

Кога побарав на Google clip media group Play store најдов нова Grid апликација со друго име My newz.
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Дали во Скопје може да се купи книгата зс 5ти октомври на Милан СТ Протич?
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
Kade ima ubavi detski knigi naucna fantastika na angliski za deca od 10-12 god? Za poklon
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
ako nekoj sreduval skoro

za vadenje nov pasos, kako bese procedurata,
go ponistuvaat stariot koga se slikas,
ili koga kje ti stigne noviot?

dali moze da patuvas posle slikanjeto, dodeka cekas da go napravat?

kakva e situacijata generalno? prethodno mnogu lugje se zalea na nemanje termini, i dolgo cekanje.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.188
Поени од реакции
19.266
ako nekoj sreduval skoro

za vadenje nov pasos, kako bese procedurata,
go ponistuvaat stariot koga se slikas,
ili koga kje ti stigne noviot?

dali moze da patuvas posle slikanjeto, dodeka cekas da go napravat?

kakva e situacijata generalno? prethodno mnogu lugje se zalea na nemanje termini, i dolgo cekanje.
Идеш отприлика во термин, потполнуваш барање за вадење пасош, одиш во кабината каде што те сликаат, отпечаток ти зимаат и плаќаш*. Ти даваат лист со кој ќе го подигнеш новиот а во меѓувреме чекаш 10 дена +/-. Кога ќе идеш да ти го дадат новиот ќе им го дадеш стариот пасош. Во меѓувреме ако не ти е истечен пасошот можеш да патуваш, ако ти е истечен ќе дремеш во Македонија додека не извадиш нов.

*Можеш во пошта со уплатници или на лице место со картица.

Сега нема толку гужви, брат ми моментално чека да му го издадат новиот.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Идеш отприлика во термин, потполнуваш барање за вадење пасош, одиш во кабината каде што те сликаат, отпечаток ти зимаат и плаќаш*. Ти даваат лист со кој ќе го подигнеш новиот а во меѓувреме чекаш 10 дена +/-. Идеш да ти го дадат на први спрат каде што ти ќе им го дадеш стариот твој. Во меѓувреме ако не ти е истечен пасошот можеш да патуваш, ако ти е истечен ќе дремеш во Македонија додека не извадиш нов.

*Можеш во пошта со уплатници или на лице место со картица.

Сега нема толку гужви, брат ми моментално чека да му го издадат новиот.
Паметно е да побараш во Беко да се сликаш.. Многу помалце гужва, таму е и сликање и подигање на пасошот..
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Паметно е да побараш во Беко да се сликаш.. Многу помалце гужва, таму е и сликање и подигање на пасошот..
toa e za tie od skopje samo, ili moze za site?
prvo proveruvam kako e so termini negotino i kolku vreme bi traelo.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Како да си го дознаам корисничкото име на сајтот на управа за матични книги за да можам да се логирам!? Мејлот не е.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Како да си го дознаам корисничкото име на сајтот на управа за матични книги за да можам да се логирам!? Мејлот не е.
Пробај со ресетирање на лозинката,потоа ти бара е маил со кој си се регистрирал
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Пробај со ресетирање на лозинката,потоа ти бара е маил со кој си се регистрирал
Џабе, на мејлот стига само ресет на лозинка. И кога одиш после ресет, пак вика дека не е тачно затоа што username не е тој односно не е мејлот. И кога праиш регистрација има поле username не е автоматски мејл адресат, јер морони нели, и не ти дава опција за заборавено корисничко име.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Џабе, на мејлот стига само ресет на лозинка. И кога одиш после ресет, пак вика дека не е тачно затоа што username не е тој односно не е мејлот. И кога праиш регистрација има поле username не е автоматски мејл адресат, јер морони нели, и не ти дава опција за заборавено корисничко име.
Може да и кај нив е грешката за тоа ,но поголемата е кај нас што се зачленуваме со секакви имиња или надимаци после Цацко е крив или имаме два три емаил па незнаеме со кој се регистриравме и сл.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Може да и кај нив е грешката за тоа ,но поголемата е кај нас што се зачленуваме со секакви имиња или надимаци после Цацко е крив или имаме два три емаил па незнаеме со кој се регистриравме и сл.
Неможе да бараш у регистрација јузернејм а да не го валидираш мејлот како алтернатива. Мислам 21ви век е, кој чобан го праел сајтов веројатно на удеми се учел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom