Сакам да знам!

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.412
Се е можно со болни луѓе ко нив. Ја кога попунив формулар за тоа, само ми кажаа кога да дојдам да се сликам и толку(никакви мејлови и др. глупости).
Јас дека на нет се пријавив ми излезе порака на екран дека мвр ќе ми прателе мејл за да го потврдам датумот дека ми одговара. :pos:

Од тогаш уште чекам да ми стигне мејлот.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Јас дека на нет се пријавив ми излезе порака на екран дека мвр ќе ми прателе мејл за да го потврдам датумот дека ми одговара. :pos:

Од тогаш уште чекам да ми стигне мејлот.
Ааа, тоa е веќе друго. Јас лично закажав преку тел. Онлајн е изглеа друга процедура. Никако не можев да закажам така(секад викаше дека нема термин). Боље почекај си мејл, одколку да те мавтаат/враќаат по месец дена.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Било кој има користено GRAPHITE алати? Сакам да земам фрезата нивна за ивици и жлебови(макитата не ја бива за таа работа)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Било кој има користено GRAPHITE алати? Сакам да земам фрезата нивна за ивици и жлебови(макитата не ја бива за таа работа)
Да си земеш инко ако ти е за два три пати да ја употребиш?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Да си земеш инко ако ти е за два три пати да ја употребиш?
Ми е за повеќе од 2-3 пати ама не е за редовна работа. Плус МАКИТА(сина) од 710 w детонира да цел мотор мораше да го прават, НОВА, така да ми треба нешто со малце повеќе ватажа...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.412
Ааа, тоa е веќе друго. Јас лично закажав преку тел. Онлајн е изглеа друга процедура. Никако не можев да закажам така(секад викаше дека нема термин). Боље почекај си мејл, одколку да те мавтаат/враќаат по месец дена.
Имам време до тогаш. 15 октомври ми е терминот.
Ти изгледа си барал кратки рокови за 1 -2 нед. Ја земав да барам термин со 1 месец однапред и одма ми даде термин.
А за телефонот ми рекоа дека треба 2 саата да ѕвониш за да ти се јави некој и затоа се откажав.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Имам време до тогаш. 15 октомври ми е терминот.
Ти изгледа си барал кратки рокови за 1 -2 нед. Ја земав да барам термин со 1 месец однапред и одма ми даде термин.
А за телефонот ми рекоа дека треба 2 саата да ѕвониш за да ти се јави некој и затоа се откажав.
Баш така и си беше :LOL: .Телефонот за глава ми се залепи од ѕвонење, али бар добив термин за неколку дена. Сестра ми исто ко тебе сакаше да закаже за сликање(али за пасош), но доби нај-ран термин на 26-ти август, а закажуваше негде во почеток на јули.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.412
Кој од форумов ја поминал гореспоменатата Марјана Станојковска ?
За пописов ми треба податок.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Зошто на студентите им префрлиле по 1440 денари наместо 2400 денари за студентски оброк?
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Може ли да се продаде земјиште ако еден од сосопствениците со години не плаќал данок?

Мислам од град Скопје да не вратат или слично да неможе да се спроведе купопродажба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom