Сакам да знам!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Го имам истиот проблем особено сега кога се затоплува, секое сабајле ме будат саат време пред да станам за работа, проблемот ми е што кога ќе се разбудам тешко заспивам, а еден час порано ми го ремети цел ден расположението...
Ubi 2-3 gugutki i zavrzi gi na nekoja granka na drvata kaj sto najmnogu stojat.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Kolku pari ke kosta da viknam eden privaten geodet da mi izmeri vikendicata mestoto? Ili ako ima nekoj tuka so takva struka neka mi pisi pp
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.417
Поени од реакции
4.248
Сакам да знам дали има тн. црева за колбаси што се продаваат некаде(од вештачки тип ако треба).
Сакам да знам и зошто тешко се наоѓаат природни...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Вака можеби е малку глупо прашањево ама стварно е проблем. :D


Гугутки буквално секое сабајле испуштаат звуци и нервира тоа, во зграда сум.Чаре некое околу тоа?
aghi-antipiccioni-300x201.jpeg Dissuasore-per-piccioni-ad-aghi-3-punte-installato-960x709.jpeg Screenshot 2021-04-18 at 21.07.48.png
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
На темава со трендови по медиуми ги коментиравме грешките со кајроните кои се прилично чести.
Дали некој знае кој се тие шти ги пишуваат? Не би требало да се самите новинари ама дали имаат посебни човечиња или не?
Самите новинари си ги пишуваат текстовите во електронска форма. Од режија само прават копија на насловите и текстовите. Текстовите одат на идиотот пред нив, а насловите како најава.

Ама некогаш и од режија знаат да промашат, не е секогаш вината кај новинарите. :)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Дали мислите дека ќе има пак целосно затварање Карантин за Велигден/1 мај?
Зависи какви инструкции ќе примаат сдсовските измеќари што се на власт у моментов од страна на америте на Калето што се! оти ние моментално сме амерички протекторат и банана-држава
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Сакам да знам дали има тн. црева за колбаси што се продаваат некаде(од вештачки тип ако треба).
Сакам да знам и зошто тешко се наоѓаат природни...
Прашај по месаре, ама индустриски имаш таму.
Природни, земи да чистиш па најубоо ќе знаеш зашто нема кај да најдеш такви.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Po koi kriteriumi se dodeluvaat pari na zdruzenija, i koi se trosocite za zdruzenie na sahisti? 20210427_180457.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Крстете го Здружение на Албанци - шахисти.

Пола буџет ќе ви дадат.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Po koi kriteriumi se dodeluvaat pari na zdruzenija, i koi se trosocite za zdruzenie na sahisti?Прегледај го приврзокот 293718
Шахот е сериозен спорт, и имаат трошоци за учество на странски натпреварувања, организација на држвани натпревари, да се организира натпревар за шах треба да се обезбеди хала, резервации за во хотел oл инклузив, превоз од хотел до халата и обратно, превоз од аеродром и назад, подмирување на авионски билети итн. јас мислам ако наведениве се сериозен шаховски клуб 2000 евра помош од државата е нешто како мајтап да си направила државата со нив едно 30 000 евра треба да им даде, само за организација и ќе треба да врзат крај со крај затоа што наградниот фонд за прво место е околу 5000 евра да речеме во под просечни лиги. :)
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Шахот е сериозен спорт, и имаат трошоци за учество на странски натпреварувања, организација на држвани натпревари, да се организира натпревар за шах треба да се обезбеди хала, резервации за во хотел oл инклузив, превоз од хотел до халата и обратно, превоз од аеродром и назад, подмирување на авионски билети итн. јас мислам ако наведениве се сериозен шаховски клуб 2000 евра помош од државата е нешто како мајтап да си направила државата со нив едно 30 000 евра треба да им даде, само за организација и ќе треба да врзат крај со крај затоа што наградниот фонд за прво место е околу 5000 евра да речеме во под просечни лиги. :)
Prasaj se samiot dali poznavas nekoj sahista od prilep. Ova ke e golem scam, ali neka, ne e ni prvo ni posledno vo drzavava...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom