Сакам да знам!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
Колку вработени има гранична полиција? Прашувам оти прочитав дека изминативе неколку години над 100 нови возила се донирани од ЕУ и други држави за граничната полиција. Вчера читам пак добиле донација со 22 нови возила. Колу вработени се што им требаат толку возила?
... и не само тие, дури и возилата од царина, приметив дека секојдневно се паркирани на несоодветни места на нивни делокруг, после увидов дека всушност вработените ги користат возилата како сопствени и си ги паркираат пред сопствените домови, па со нив одат и се враќаат од работа, само не сум приметила дали ги користат и за туристички лични патувања, можеби тоа е одговорот, секој со педигре во тие министерства си ги возат како сопствени возила и затоа ги има толку,
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Што користите за симнување на музка од нет. ..мислам на збир песни не една по една
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Што користите за симнување на музка од нет. ..мислам на збир песни не една по една
Ја на времето од rapidshare симињав албуми или од megaupload, го укуцував името на гугл +рапидшер и ми испаѓава блогови/форуми... Или само download додавав (ама треба да пазиш на вируси и фејк копчиња) Сега највеќе од youtube to mp3, а албуми, штознам, ваљда на замунда има торенти, незнам дали работат уште овие рапидшер, и дали има warez форуми бутури...
А иначе ова Spotify го фалат или некое друго слично имаше ама шо ќе ти го
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Што користите за симнување на музка од нет. ..мислам на збир песни не една по една
За збир на песни не знам. А за поединечно симнување најдобра опција е MP3 Juice. Скоро секоја песна можеш да ја најдеш.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Прашање до корисниците на услугите на Стопанска, дали имате проблеми со наплата на електронски налози? Дали кога се обидувате да го реализирате налогот одкога ја пишувате лозинката од токенот добивате нешто слично како сликата доле? Слични проблеми има и со мобилната апликација.
 

Attachments

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.131
Има некој користено високомонтажни батерии од Tons (кинезарија се најверојатно)?

Дали има некој мирис на пластика?
Траат, не траат?

1612518082090.png
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Има некој користено високомонтажни батерии од Tons (кинезарија се најверојатно)?

Дали има некој мирис на пластика?
Траат, не траат?

Прегледај го приврзокот 282521
кај моите монтирана пред месец дена, не мириса на пластика ама па и не загрева бог знае колку ама така на послаб проток врши работа
јас да се прашував пак ке земев од делимано зашто кај нас тешко подобри да најдеш, во техномаркет ми рекоа дека послаби се од делиманото а во сетек или немаат на лагер или оштетено им е парчето


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.131
кај моите монтирана пред месец дена, не мириса на пластика ама па и не загрева бог знае колку ама така на послаб проток врши работа
јас да се прашував пак ке земев од делимано зашто кај нас тешко подобри да најдеш, во техномаркет ми рекоа дека послаби се од делиманото а во сетек или немаат на лагер или оштетено им е парчето


Sent from my iPhone using Tapatalk
Благодарам на одговорот.

Дали тоа загревањето достигнува барем некои 30 степени?
Малку барем да е млака водата, не мора да е врела накај 50-60... ќе го намалам протокот.
Имам делимано, али оваа кинезаријата сакам да ја поставам во визба па не ми се даваат пари за делимано.

Колку беа ваквите во сетек и техномаркет?

Јас ја гледам во „Агнеса“ по цена од 1410 ден. (на попуст), а редовна цена им е 1530 ден.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Благодарам на одговорот.

Дали тоа загревањето достигнува барем некои 30 степени?
Малку барем да е млака водата, не мора да е врела накај 50-60... ќе го намалам протокот.
Имам делимано, али оваа кинезаријата сакам да ја поставам во визба па не ми се даваат пари за делимано.

Колку беа ваквите во сетек и техномаркет?

Јас ја гледам во „Агнеса“ по цена од 1410 ден. (на попуст), а редовна цена им е 1530 ден.
па повеќе од млака е иде накај врело
од 1500 па нагоре и најчесто ги имаат оние од 2500 што реално не се исплати толку пари да фрлиш на чкљ фирма

иначе оваа тонс ја имаше као ребрендирана ST у сетек, значи само изрази желба кинезот се ке оштампа
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.131
па повеќе од млака е иде накај врело
од 1500 па нагоре и најчесто ги имаат оние од 2500 што реално не се исплати толку пари да фрлиш на чкљ фирма

иначе оваа тонс ја имаше као ребрендирана ST у сетек, значи само изрази желба кинезот се ке оштампа
Sent from my iPhone using Tapatalk
Баш ти фала за информацијата. Вреди за парите и ќе брка работа штом може колку толку да загрева вода.
 
Член од
13 декември 2020
Мислења
85
Поени од реакции
139
Имам фармерки кои се два конфекциски броја поголеми, дали постои начин да ги стеснам? Освен шивачи и кројачи нешто сам што можам да направам? Пробав да ги исперам на на висока температура али не се стеснуваат...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Ми дадоа лист со примање у 2020 од работа, имаше бруто нето данок тоа све и имаше дел ослободување.

Ме интересира шо ослободување е тоа, од државата за газдата или?
 
Член од
23 април 2014
Мислења
43
Поени од реакции
4
Дали некој знае некои фирми што би нуделе работа/пракса за внатрешен дизајн за техничар со средно образование?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom