Сакам да знам!

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Колку чини отприлика инсталација/замена на лимен кров и гипс опшивка одоздола по метар квадратен со работна рака?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Глупо прашање ама сакам да знам зошто луѓето кога одат по улица/тротоар или било каде мора да ги клатат рацете? Тоа приметувам ми се случува и мене но некој луѓе го прават тоа премногу.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Kade moze da se najdat bi-fold(ili slicni ko harmonika vrati) stakleni vrati za tus?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.057
Kade mozam da najdam epoksidalna smola i boi. Sega se popularni, sakam sam da napravam edna masa. Pozdrav.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Што значи ова: elo la salsera?
Ник нејм е некој...знам дека е од Белгија.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
sakam da napisam nesto so ZLATNI bukvi,kade moze da se najde zlatna boja (mala pakovka-sisence)
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
sakam da napisam nesto so ZLATNI bukvi,kade moze da se najde zlatna boja (mala pakovka-sisence)
Zavisi kakov tip na zlatna boja ti treba, ako ti e za na obicna hartija, karton, pa duri i za na staklo vo vid na penkalo zlatno, flomaster ili tubicka zlatna kako lepak-boja, mozesh da najdesh vo bilo koja knizara.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Zavisi kakov tip na zlatna boja ti treba, ako ti e za na obicna hartija, karton, pa duri i za na staklo vo vid na penkalo zlatno, flomaster ili tubicka zlatna kako lepak-boja, mozesh da najdesh vo bilo koja knizara.
sisence=znaci za so mala cetka e rabotata= za bukvi izdlabeni na mermerna ploca.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
sisence=znaci za so mala cetka e rabotata= za bukvi izdlabeni na mermerna ploca.
Мислам дека сватив за што ти е потребна.
Овој линк го најдов за таа намена....можеби ќе ти помогне.
Оваа боја најверојатно ја има во продавници за сликарска опрема
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
За добивање дупликат на изгубена лична карта во МВР треба најмалку 20 денови што е ризик некој да ја злоупотреби.
Каде може што побрзо да се пријави изгубена лична карта?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
За добивање дупликат на изгубена лична карта во МВР треба најмалку 20 денови што е ризик некој да ја злоупотреби.
Каде може што побрзо да се пријави изгубена лична карта?
Треба само да ја пријавиш во службен весник (60ден мислам беше), ќе ти дадат потврда дека ти е изгубена, а со потврдата имаш некој период фора да си закажеш за нова т.е. дупликат.

 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Сакам да знам дали Газоза е имитација на пиво од ѓумбир
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Не....бојата е слична, вкусот е поинаков
Не би рекол драстично. Тогаш повторно, можда тапа купив.
Единстевната разлика е кога пробав тоа што беше пиво од ѓубир е дека газозата ги нема тие земјести и чадести тонови, и по слаб, по...регулиран фкус има...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom