Сакам да знам!

Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Здраво да ве прашам можеби на оваа тема не се однесува прашањево ако смета преместете го во соодветната тема - дали за гаража треба дозвола (цврста градба значи, гаража не покриена само одозгора само). Комшијава вели дека му сметало погледот му бил одземен вели ако прајш прај само со покрив одозгора само иначе не.
Треба дозвола за ова да се бара? Ви благодарам
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Здраво да ве прашам можеби на оваа тема не се однесува прашањево ако смета преместете го во соодветната тема - дали за гаража треба дозвола (цврста градба значи, гаража не покриена само одозгора само). Комшијава вели дека му сметало погледот му бил одземен вели ако прајш прај само со покрив одозгора само иначе не.
Треба дозвола за ова да се бара? Ви благодарам
Да треба
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
dali vo nedela e besplaten parking pred zoo kako vo gradot
И во сабота е.
Ја не знаев, се паркирав одма до фонтана (тој паркинг у сабота до 3 работел, ја у 1...) и џглаб, 70 денари саат. Еве една недела уште никако да ги прежалам...
 
Член од
1 декември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
55
Sto mislite kaj e najdobro da se raboti i zivee vo Evropa spored standardot:Norveska,Svedska,Svajcarija,Germanija ?
 
M

Macedon1um

Гостин
На вибер ако додадам број што го немам во именик, му стига ли него вибер нотификација за додавањето ?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Зошто не работат читалните?!
Автоматски споено мислење:

Само Нина ли од цела влада ги повлече средствата (+40.000€) од Еуростандард банка?! :sneaky:
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
На вибер ако додадам број што го немам во именик, му стига ли него вибер нотификација за додавањето ?
Не би требало мислам 99%, стига само ако веќе си инсталирал вибер.
Автоматски споено мислење:

Sto mislite kaj e najdobro da se raboti i zivee vo Evropa spored standardot:Norveska,Svedska,Svajcarija,Germanija ?
Норвешка или Швицарска шо би рекле брачата шипци :D
 
M

Macedon1um

Гостин
Не би требало мислам 99%, стига само ако веќе си инсталирал вибер.
Автоматски споено мислење:


Норвешка или Швицарска шо би рекле брачата шипци :D
Имам инсталирано јас секако вибер чим сакам да додадам некого, туку поентата ми беше дали ако го додадам него му стасува известување а ме нема у именик
 

Kajgana Shop

На врв Bottom