Сакам да знам!

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Ова е за безбедност, и добро работи !Плус ништо пара чини.
протектор.jpg
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
Дали некој има проблем со платежни дебитни или кредитни картички од банките(стопанска, комерцијална) да му повлекуваат по 50-60 денари на име GOOGLE*YOUNGJOY
Dokolku si napravil transakcija preku Google Playstore, zavisi dokolku kartickata ti e registrirana na mobilniot a imash na primer nekoja igra instalirano e mozhno igrata da ti zema pari od kartickata. Napravi i Delete na kartichkata od tvojot mobilen.

Za voveke info klikni tuka
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Дечки едно инфо ми треба...
Дали е со закон утврдено каде треба да се има автомеханичарска работилница, дали можи во НАЈстрог центар на град без ниту едно паркинг место,дали можи кој каде сака да отвори?
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Дечки едно инфо ми треба...
Дали е со закон утврдено каде треба да се има автомеханичарска работилница, дали можи во НАЈстрог центар на град без ниту едно паркинг место,дали можи кој каде сака да отвори?
Можеш да отвориш каде сакаш, твој избор е тоа.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Можи да се нарача по интерет , и служи да ти ја штити картичката од влечене како што беше наведено поназад во еден клип. Ставаш ја у джебот и не ја мислиш.На тоа мислев


 
Последно уредено:
Член од
15 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво сакам да прашам дали е тешко (знам дека нема лесни факултети но сепак прашувам) на нутриционизам смерот на ПМФ. Некој да сподели информации што како, дали е добар факултетот.. Ти треба ли многу предзнаење од биологија..? Фала однапред!
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Дали работат спортските продавници или само со онлајн порачки ( за во скопје прашува ) ?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Дали имате или познавате или можеби сте вие, човек во министерство за финансии кој е запознаен со дигиталниот (интернет) свет и работи со него за дозволи и совети или консултацији, поврзани со бизнис идеја која ќе функционира на интернет? Значи некој кој реално работи и знае што збори. Бидејќи е специфична идејата, затоа треба некој малку по стручен.

Адвокати не ми требаат бидејќи барам одговор на прашање од човек кој работи таму - т.е ги знае правилата за идејава што сакам да ја спроведам.

Повеќе од 30 дена барам некој, било кој да ми даде одговор и јбг, немам. УЈП од 6 различни луѓе немам одговор (имам т.е од сите, ама ни еден релевантен). На маил не ми ни враќаат, преку луѓе идев.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дали имате или познавате или можеби сте вие, човек во министерство за финансии кој е запознаен со дигиталниот (интернет) свет и работи со него за дозволи и совети или консултацији, поврзани со бизнис идеја која ќе функционира на интернет? Значи некој кој реално работи и знае што збори. Бидејќи е специфична идејата, затоа треба некој малку по стручен.

Адвокати не ми требаат бидејќи барам одговор на прашање од човек кој работи таму - т.е ги знае правилата за идејава што сакам да ја спроведам.

Повеќе од 30 дена барам некој, било кој да ми даде одговор и јбг, немам. УЈП од 6 различни луѓе немам одговор (имам т.е од сите, ама ни еден релевантен). На маил не ми ни враќаат, преку луѓе идев.
Тешко дека ќе најдеш. Да не звучам депресивно ама единствени луѓе во таквите институции кои имаат некаква врска со дигиталниот свет се неколку ИТ инженери кои не се замараат со нешто надвор од секојдневните работни обврски.
Колку и да ти звучи чудно, најдобар почеток ти е Фонд за иновации. Неверојатно е коку глупи идеи им стасуваат. Покрај тоа што имаат благ афинитет да доделуваат пари на блиски и познати, имаат вишок пари а немаат саглам идеи. Ако мислиш дека ти е издржан проектот, пробај од таму.
Со среќа :)

п.с. види дали ова некако ти помага.. https://ecommerce.mk/
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Тешко дека ќе најдеш. Да не звучам депресивно ама единствени луѓе во таквите институции кои имаат некаква врска со дигиталниот свет се неколку ИТ инженери кои не се замараат со нешто надвор од секојдневните работни обврски.
Колку и да ти звучи чудно, најдобар почеток ти е Фонд за иновации. Неверојатно е коку глупи идеи им стасуваат. Покрај тоа што имаат благ афинитет да доделуваат пари на блиски и познати, имаат вишок пари а немаат саглам идеи. Ако мислиш дека ти е издржан проектот, пробај од таму.
Со среќа :)

п.с. види дали ова некако ти помага.. https://ecommerce.mk/
Фала за инфо али не ми е за грант или за пари брат. Ми треба стручно инфо за каде да барам тоа што го барам. И што ми треба. Сакам да бидам чист пред закон со идејава и да ги имам сите документи и дозволи. Адвокати бркаат работа али мора да се праша у финансии али некој апла што е запознаен и што знае што збори.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Фала за инфо али не ми е за грант или за пари брат. Ми треба стручно инфо за каде да барам тоа што го барам. И што ми треба. Сакам да бидам чист пред закон со идејава и да ги имам сите документи и дозволи. Адвокати бркаат работа али мора да се праша у финансии али некој апла што е запознаен и што знае што збори.
Последен пат кога ми требаше инфо за процедури во банки, пратив маил на најопштиот mail од страната на НБРМ и истиот ден добив одговор. Пробај да поставиш прашање од типот каде да се консултираш или да ти посочат оддел. Јас имам позитивно искуство. (info@nbrm.mk)
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Последен пат кога ми требаше инфо за процедури во банки, пратив маил на најопштиот mail од страната на НБРМ и истиот ден добив одговор. Пробај да поставиш прашање од типот каде да се консултираш или да ти посочат оддел. Јас имам позитивно искуство. (info@nbrm.mk)
Ќе видам уште малку ако можам да најдам човек и да идам директно преку некого, а во случај да не најдам тогаш тоа ми останува ќе пратам и таму маил. Не сакам многу-многу да ширам инфо, не дека звучам паранаично ама сакам да остане со што помалце луѓе.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ќе видам уште малку ако можам да најдам човек и да идам директно преку некого, а во случај да не најдам тогаш тоа ми останува ќе пратам и таму маил. Не сакам многу-многу да ширам инфо, не дека звучам паранаично ама сакам да остане со што помалце луѓе.
И ова ти пие вода како размислување. Ако ми текне на некој нормален ќе ти пишам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom