Сакам да знам!

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Другар го има сменето пасвордот на сим картичката но го заборавил тел му е уклучен дали може некако да се смени или треба во контакт центарот да звони?
го гледав ова пред некое време за Samsung
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Другар го има сменето пасвордот на сим картичката но го заборавил тел му е уклучен дали може некако да се смени или треба во контакт центарот да звони?
Колку што паметам ако го згрешиш пинот неколку пати ке ти побара Puk, а тој не се менува. Тој Puk број можеш да го пронајдиш на паковчето или целосната картица што ја добиваш од операторот кога го купуваш бројчето.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во кој случај при звонење има кратки титкања?
Исклучен, извадена картичка, уништен телефон, откажан број?
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Кинези тејпинг ленти колку се ефикасни и колку помагаат за воспаление на ахилови тетиви . Некој што имал ваков проблем со воспаление и имал носемо од лентите . ? c48e5a7472342b8d30a183dec1ac3a40.jpeg
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
Кинези тејпинг ленти колку се ефикасни и колку помагаат за воспаление на ахилови тетиви . Некој што имал ваков проблем со воспаление и имал носемо од лентите . ?Прегледај го приврзокот 231049
Помагаат, се разбира зависно од цената и фирмата. Најбитно е како се поставени.
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Помагаат, се разбира зависно од цената и фирмата. Најбитно е како се поставени.
Доколку знаете препорачајте ми ординација кој се занимава со оваа метода . .
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.931
C11 зона на Орце Николов е под Град Скопје или Општина Центар?
На табла гледам пишува 25 од саат, а ме ошурија денес по 50 од саат, јас тоа покачувањето разбрав е само за зоните под ингеренции на Општина Центар зона 01,зона 1 и тн?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Доколку знаете препорачајте ми ординација кој се занимава со оваа метода . .
Body to balance facebook профил
Автоматски споено мислење:

C11 зона на Орце Николов е под Град Скопје или Општина Центар?
На табла гледам пишува 25 од саат, а ме ошурија денес по 50 од саат, јас тоа покачувањето разбрав е само за зоните под ингеренции на Општина Центар зона 01,зона 1 и тн?
Поради загадувањето покачено е и паркирањето за 100 %
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Дали некаде ги има чоколадираните лути смоки од стоби флипс? Ги рекламираат, а никаде не сум ги сретнал...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Дали некаде ги има чоколадираните лути смоки од стоби флипс? Ги рекламираат, а никаде не сум ги сретнал...
Не постојат чоколадирани лути смоки, постојат лути чоко стоби флипс.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во кој случај при звонење има кратки титкања?
Исклучен, извадена картичка, уништен телефон, откажан број?
Обично воопшто не ѕвони а се вклучува voicemail ако е мртов телефонот/батеријата.
Кратко ѕвонење може да значи дека те ставиле на блок лист, може е исклучен телефонот ама може и да е на airplane mode или да се форвардирани повиците
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Обично воопшто не ѕвони а се вклучува voicemail ако е мртов телефонот/батеријата.
Кратко ѕвонење може да значи дека те ставиле на блок лист, може е исклучен телефонот ама може и да е на airplane mode или да се форвардирани повиците
Не сум на блок пробав и со други броеви, не е ни Airplane mode, тогаш дава исто како да е исклучен барем од кај мене што испробав.
Извадена картичка пробав и тогаш нема никаков сигнал.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom