Сакам да знам!

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
ОК, значи за брат му на Бинг цело време зборат.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.466
Здраво, да прашам дали некој има искуство со важноста на пасошот?
Треба да одам до Софија на еден ден, имам нешто работа, а проблемот е што денот кога треба да одам е 89 дена пред истекот на важност. Знам дека правилото во ЕУ е 90 дена, но сум слушал искуства дека за Бугарија/Грција не гледале за тоа. Гледаат ако ти е истечен, тоа да, ама дали ситничарат за 90те дена. Секако одам и се враќам истиот ден :)

Дали може да поминам во Бугарија?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Здраво, да прашам дали некој има искуство со важноста на пасошот?
Треба да одам до Софија на еден ден, имам нешто работа, а проблемот е што денот кога треба да одам е 89 дена пред истекот на важност. Знам дека правилото во ЕУ е 90 дена, но сум слушал искуства дека за Бугарија/Грција не гледале за тоа. Гледаат ако ти е истечен, тоа да, ама дали ситничарат за 90те дена. Секако одам и се враќам истиот ден :)

Дали може да поминам во Бугарија?
оди на гатачка може ке предвиди дали ке поминеш
зашто пример ти би ми верувал ако јас ти речам оди бе немаш гајле ич кур да не те боли?
никој не работи на бугарска граница па да те прогура или слично
така да тепање муабет у празна слама


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.466
Никој не те праша да ми кажеш дали да идам на гатачка. Убаво прашав некој од искуство дали е информиран. Не е тепање муабет у празна слама. Ако немаш корисни информации, зошто се нафаќаш да одговориш како класично северномакедонче?

Барав лично искуство од некој, а како што гледам ти не си еден од тие што го направил тоа.

Не барам никој да ме прогура, туку прашувам дали би можел, зошто за еден ден одам.

Те молам не ми одговарај на ова, продужи даље. Фала на разбирањето!
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Никој не те праша да ми кажеш дали да идам на гатачка. Убаво прашав некој од искуство дали е информиран. Не е тепање муабет у празна слама. Ако немаш корисни информации, зошто се нафаќаш да одговориш како класично северномакедонче?

Барав лично искуство од некој, а како што гледам ти не си еден од тие што го направил тоа.

Не барам никој да ме прогура, туку прашувам дали би можел, зошто за еден ден одам.

Те молам не ми одговарај на ова, продужи даље. Фала на разбирањето!
Ние бевме во ноември 2019 за Софија на еден ден. Четворица во кола, на братучед ми пасошот му беше со важност уште 1 ипол месец. Поминавме без никаков проблем преку Деве Баир. Дури на враќање не сопре гранична полиција во Бугарија одма пред граница каде што имаат пункт, и тие нели бараат пасоши за проверка и никој ништо не ни кажа.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Ме интересира која е цената на метар квадратен земја во регионот на скопска црна гора? Поточно околината на село Бразда.
 
Член од
29 декември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali i kako mozam da prefrlam pari od kartica ama luceto sto ke i vadi da ne se legitimira so nikakov dokument(lucna karta pasos)
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Која аплилација да ја свалам на телефонот за скенирање на документи
 
Член од
5 јануари 2020
Мислења
13
Поени од реакции
14
Od kaj gi najgaat informaciite motika, kajgana, i drugite portali, videa viralni, vesti itn. Dremam na net i sekogas skoro posleden doznavam za desavkive. Na 4chan, reddit, 9gag? Znam deka e mnogu pokomplicarno prasanjevo ali dali znaete nekoi glavni portali za viralnive raboti i vesti.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Другар го има сменето пасвордот на сим картичката но го заборавил тел му е уклучен дали може некако да се смени или треба во контакт центарот да звони?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom