Сакам да знам!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Последно уредено:

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Кога ќе престанат да фрчат рафали од кај комшиите? Ми се спие.
 
Член од
11 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Некој дали има инфо за цени на карти или да сподели лично искуство како стигнал до Будимпешта.Ми треба инфо за со воз или бус.(Како е најорактично) и поевтино секако:)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Некој дали има инфо за цени на карти или да сподели лично искуство како стигнал до Будимпешта.Ми треба инфо за со воз или бус.(Како е најорактично) и поевтино секако:)
2.800 e flixbus
 
L

Löwe

Гостин
Некој искуство со порачки од Wish? Безбедност, брзина на испорака, квалитет споредено со алиекспрес?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Некој искуство со порачки од Wish? Безбедност, брзина на испорака, квалитет споредено со алиекспрес?
Квалитет: Wish=AliExpress (и двете се од Кина)
Цена:5$=3$

А зависи и што ќе купуваш на Виш, техничката роба им е скоро поскапа кога ќе го додадеш и шипингот. Време на достава исто.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Дечки како одат сега картите во ЈСП во Скопје? Можам ли да се качам во автобус и да земам карта само за тоа едно возење или пак мора да се плати 150 ден. за пет возења или така нешто?

Може е чудно што не го знам ова ама едно добри 3-4 години не ми затребал јавен превоз кога одам во Скопје. Ама сега во четврток сум во Скопје без кола па ваљда ќе треба да се движам низ градот со автобус...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки како одат сега картите во ЈСП во Скопје? Можам ли да се качам во автобус и да земам карта само за тоа едно возење или пак мора да се плати 150 ден. за пет возења или така нешто?

Може е чудно што не го знам ова ама едно добри 3-4 години не ми затребал јавен превоз кога одам во Скопје. Ама сега во четврток сум во Скопје без кола па ваљда ќе треба да се движам низ градот со автобус...
Со телефон ти е 40 денари, вртиш на 185. Се имаш регистрирано за плаќање во системот?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Со телефон ти е 40 денари, вртиш на 185. Се имаш регистрирано за плаќање во системот?
Не. Никогаш не ми притребало пошто не сум од Скопје а кога доаѓам обично сум со своја кола. Сега веројатно ќе ми треба, па после кој знае колку време пак. Затоа не ми се исплаќа некаква опција со плаќање за повеќе возења. Би ми одговарало да си платам за едно возење и толку.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не. Никогаш не ми притребало пошто не сум од Скопје а кога доаѓам обично сум со своја кола. Сега веројатно ќе ми треба, па после кој знае колку време пак. Затоа не ми се исплаќа некаква опција со плаќање за повеќе возења. Би ми одговарало да си платам за едно возење и толку.
Ако си на Вип, пиши смс со текст START на 14 11 14 (бесплатно). Ако си на Телеком, не мораш. Секое качување во бус ќе вртиш на 185, ќе го приближиш телефонот на автоматот и ќе ти стигне смс :)

Штом ти е за еден ден, не ти се исплати картичка.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако си на Вип, пиши смс со текст START на 14 11 14 (бесплатно). Ако си на Телеком, не мораш. Секое качување во бус ќе вртиш на 185, ќе го приближиш телефонот на автоматот и ќе ти стигне смс :)

Штом ти е за еден ден, не ти се исплати картичка.
Јасно. Фала ти. (y)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Знае ли некој дали е дозволено барем 1 штека цигари во авион?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom