Сакам да знам!

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Zdr. Me interesira dali nekoj koristi tinder, mi naogja matchovi no ako sakam da pisam so nekoja mi bara da platam, a na internet gledam deka nema potreba da se plakja za da pisuvas so nekoja. Mi bara toa tinder gold. Sea, treba da se plati za da pisuvas ili ne?
Не се плаќа ништо, нешто погрешно правиш.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
sig? pa ne bi trebalo, nisto ne sum cepkal, dobivam matchovi ama ne mozam da gi otvoram da im pisam, kako zamagleni mi gi dava i mi bara toa tinder gold za da vidam koj me lajknal...
Па тоа дека некој те лајкнал, не значи дека е меч..
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
ако има плата нормално да може. Зависи висина на кредит, лоша категорија (други кредити, минуси, задолжувања...) на клиентот. Они проценуваат дали и колку, административна забрана и толку. Нека праша на деск у банка.
Нема кредити или други задолжувања, се работи за комерцијална. Чудно е што веќе прашавме, дечкото не ни праша која и е месечна плата, туку веднаш почна да пресметува на 15 000 евра кредит (колку што кажавме дека ни треба). А на сајтот пиши , 1 третина од платата месечно... Ќе препрашаме повторно фала .[DOUBLEPOST=1563718145][/DOUBLEPOST]Исто така ме интересира, доколку кредитот е на 10 години на пример, првите 2 години - 24 рати се на 4% камата, а наредните 8 се на пример 5% камата... дали доколку платам повеќе од 24 рати во првите 2 години ми се сметаат на 4% камата или нема врска тоа?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Нема кредити или други задолжувања, се работи за комерцијална. Чудно е што веќе прашавме, дечкото не ни праша која и е месечна плата, туку веднаш почна да пресметува на 15 000 евра кредит (колку што кажавме дека ни треба). А на сајтот пиши , 1 третина од платата месечно... Ќе препрашаме повторно фала .[DOUBLEPOST=1563718145][/DOUBLEPOST]Исто така ме интересира, доколку кредитот е на 10 години на пример, првите 2 години - 24 рати се на 4% камата, а наредните 8 се на пример 5% камата... дали доколку платам повеќе од 24 рати во првите 2 години ми се сметаат на 4% камата или нема врска тоа?
она што пишува на КБ, ако е овој кредит до 30000 евра, основни услови се да е плата над 12000, месениот ануитет да може да се покрие со половина плата и крајниот ануитет (доколку е месечен, месечна отплата главница+камата) да се исплати до навршување 70 години. И другите имаат слични услови. Инаку овој е 2 години х 4.9%...или е некој друг кредит, не знам.
Човекот веројатно пресметувал за и тој и вие да имате увид и да размените мислење. Сигурно во одобрување и документација ќе побара одредени документи.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Dali ima nekoj sto vrsi sekojdneven prevoz od jugoistocna makedonija do plazite vo grcija , najbliskite halkidiki,sahara ressort i tn.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Не знам дали е за тука проблемов, ама ИТНО ми треба решение или некој совет!!!
Имено, ми стигна еден ваков меил, дали треба да се загрижам? Кога пробав да му пишам дали може да го видам видеото (ме интересираше дали навистина има некое фотошопирано видео или е ова само превара) , пишуваше дека таа емаил адреса не е достапна. Инаку, ми го погодиле пасвордот.

SaveYourself29@7360.com

Hi, I know one of your passwords is: ****** (точен пасворд ми пишаа)

Your computer was infected with my private malware, your browser wasn't updated / patched, in such case it's enough to just visit some website where my iframe is placed to get automatically infected, if you want to find out more - Google: "Drive-by exploit".

My malware gave me full access to all your accounts (see password above), full control over your computer and it also was possible to spy on you over your webcam.

I collected all your private data and I RECORDED YOU (through your webcam) SATISFYING YOURSELF!

After that I removed my malware to not leave any traces and this email was sent from some hacked server.

I can publish the video of you and all your private data on the whole web, social networks, over email of all contacts.

But you can stop me and only I can help you out in this situation.

The only way to stop me, is to pay exactly 800$ in bitcoin (BTC).

It's a very good offer, compared to all that horrible shit that will happen if I publish everything!

You can easily buy bitcoin here: www.paxful.com , www.coingate.com , www.coinbase.com , or check for bitcoin ATM near you, or Google for other exchanger.
You can send the bitcoin directly to my wallet, or create your own wallet first here:www.login.blockchain.com/en/#/signup/ , then receive and send to mine.

My bitcoin wallet is: 1GAdm1HyyN9mAdx7j9WzfJyFtiiWbHNirF

Copy and paste my wallet, it's (cAsE-sEnSEtiVE)

You got 3 days time to pay.

As I got access to this email account, I will know if this email has already been read.
If you get this email multiple times, it's to make sure that you read it, my mailer script is configured like this and after payment you can ignore it.
After receiving the payment, I remove all your data and you can life your live in peace like before.

Next time update your browser before browsing the web!
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Не знам дали е за тука проблемов, ама ИТНО ми треба решение или некој совет!!!
Имено, ми стигна еден ваков меил, дали треба да се загрижам? Кога пробав да му пишам дали може да го видам видеото (ме интересираше дали навистина има некое фотошопирано видео или е ова само превара) , пишуваше дека таа емаил адреса не е достапна. Инаку, ми го погодиле пасвордот.

SaveYourself29@7360.com

Hi, I know one of your passwords is: ****** (точен пасворд ми пишаа)

Your computer was infected with my private malware, your browser wasn't updated / patched, in such case it's enough to just visit some website where my iframe is placed to get automatically infected, if you want to find out more - Google: "Drive-by exploit".

My malware gave me full access to all your accounts (see password above), full control over your computer and it also was possible to spy on you over your webcam.

I collected all your private data and I RECORDED YOU (through your webcam) SATISFYING YOURSELF!

After that I removed my malware to not leave any traces and this email was sent from some hacked server.

I can publish the video of you and all your private data on the whole web, social networks, over email of all contacts.

But you can stop me and only I can help you out in this situation.

The only way to stop me, is to pay exactly 800$ in bitcoin (BTC).

It's a very good offer, compared to all that horrible shit that will happen if I publish everything!

You can easily buy bitcoin here: www.paxful.com , www.coingate.com , www.coinbase.com , or check for bitcoin ATM near you, or Google for other exchanger.
You can send the bitcoin directly to my wallet, or create your own wallet first here:www.login.blockchain.com/en/#/signup/ , then receive and send to mine.

My bitcoin wallet is: 1GAdm1HyyN9mAdx7j9WzfJyFtiiWbHNirF

Copy and paste my wallet, it's (cAsE-sEnSEtiVE)

You got 3 days time to pay.

As I got access to this email account, I will know if this email has already been read.
If you get this email multiple times, it's to make sure that you read it, my mailer script is configured like this and after payment you can ignore it.
After receiving the payment, I remove all your data and you can life your live in peace like before.

Next time update your browser before browsing the web!
1. Смени ги сите пасворди
2. Од она што го пишува ти има само 1 пасворд, кој можеби го добил со тоа што си кликнала на некој негов мејл и си се логирала на фејсбук на пример (physhing) и најверојатно нема никакви други податоци освен тоа, па го користи за заплашување.
3. Малку ми е помалку веројатно дека го инсталирал малверот, па потоа се фино зачистил и сега нема ништо.
4. И да има видео, што ќе направиш ќе му платиш 800 долари?

Што е тоа е. Не му се замарај
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
1. Смени ги сите пасворди
2. Од она што го пишува ти има само 1 пасворд, кој можеби го добил со тоа што си кликнала на некој негов мејл и си се логирала на фејсбук на пример (physhing) и најверојатно нема никакви други податоци освен тоа, па го користи за заплашување.
3. Малку ми е помалку веројатно дека го инсталирал малверот, па потоа се фино зачистил и сега нема ништо.
4. И да има видео, што ќе направиш ќе му платиш 800 долари?

Што е тоа е. Не му се замарај
Дали можеби треба да внимавам при посета на некој сајт..како може ваков вирус да закачам? :/
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дали можеби треба да внимавам при посета на некој сајт..како може ваков вирус да закачам? :/
Се разбира. Особено оние што бараат податоци. Најчеста грешка е кликање на некој e-mail од типот на google-alert @mailro . com или faceboksupport @nekakov bezveze mail servis. com и внесување лозинка и пасворд.

Одење на непроверени сајтови, отварање на несигурни линкови, симнување на некакви непознати апликации и сл.

Инсталирај Malwarebytes и баш провери дали ќе ти најде нешто. Исто и со антивирус провери го цел компјутер. Ако не најдат ништо малку е веројатно дека навистина земал тоа што му треба и исчистил се што треба.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
СМС со состојба од сметка добивам на мојот број и сега приметив дека истите пораки ги добива и друг број. Тој број го немам ни во именик ни ништо, роднина заедно се најдовме на одмор за викендот и воопшто немам поврзано мој број кај него во телефон или обратно, нути некогаш му се имам јавено.
Сабајле ми пиша на фб дека имам направено онлајн трансакции и колку пари и се во детали и во пораката мое име и презиме и по тоа ме препознал. Истите СМС што ги добив јас сабајле, само без име и презиме.

Им пишав на банката тие не знаат и дека нема шанси на моја сметка да има два броја и тоа непознат.

Некој со ваков случај? Да не е нешто поврзано со фб?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
19 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Потребна ми е информации , адреса и телефон , за индиско застапништво за алтернативна медицина во Скопје
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Имал некој проблем со пчели или оси во куќа незнам баш штосе но со оглед дека можат да боцнат повеќе пати би требало да се оси. Имат направено гнездо во ролетната. Некој идеи како да се справиме со нив или служба некоја во околина на богданци гевгечија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom