Сакам да знам!

Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Член од
21 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Бирам клима инвертор и се мислам меѓу два модела на Даикин
FTXB50C/RHB50C
i
FTH50GV/RH50GV
Имате ли искуства со некои од нив?

Lee!
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Деновиве треба да ми стигне мала пратка преку DHL. Па бидејќи прв пат нарачувам и подигам пратка преку DHL незнам како оди процедурат. Дали ке ми ја донесат до дома или треба сам да ја подигнам. Гледав на DHL официјалниот сајт за МКД ама не се снајдов.

Па ако некој има искуство со DHL нека сподели.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Деновиве треба да ми стигне мала пратка преку DHL. Па бидејќи прв пат нарачувам и подигам пратка преку DHL незнам како оди процедурат. Дали ке ми ја донесат до дома или треба сам да ја подигнам. Гледав на DHL официјалниот сајт за МКД ама не се снајдов.

Па ако некој има искуство со DHL нека сподели.
Ако не треба царинење, до дома. Ако треба царинење, пак имаш опција до дома ама треба да им дадеш полномошно
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Каде и што документи требат за да се пријавам за здраствено осигорување ако сум невработен ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Дали има некој нарачувано лекови од AMAZON,
за колку време пристигнуваат и дали е сигурно плаќањето,
треба предпоаѓање или одкако ке стигне во Скопје?
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Барам iptv провајдер сите се катастрофа барам некој кај што имат кошарка ми требит да гледам NBA. Гледам имат нови што се во Македонија da-iptv.com дали е некој претплатен на оваа страна? Имам неколку другарчиња кажувет дека е добро и има многу канали со се плаќаат.
Предлози?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Дечки ми треба помош. Дали имате информација или знаете каде може да се прочита колку време пред истекување на пасошот може да се патува во некоја држава? И дали ако сега купам карта за лет со инфото од пасошот што го имам сега ..може да се промени инфото покасно одкако ќе го имам новиот пасош? Нормално но почекала. Во прашање се неколку недели, но се плашам дека ќе почне да се зголемува цената на картите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Дечки ми треба помош. Дали имате информација или знаете каде може да се прочита колку време пред истекување на пасошот може да се патува во некоја држава? И дали ако сега купам карта за лет со инфото од пасошот што го имам сега ..може да се промени инфото покасно одкако ќе го имам новиот пасош? Нормално но почекала. Во прашање се неколку недели, но се плашам дека ќе почне да се зголемува цената на картите.
За поголемиот дел од земјите треба да имаш 3 месеци важност од денот кога ќе решиш да се вратиш назад.
https://traveltips.usatoday.com/countries-require-six-months-passport-validity-100788.html
А за тоа дали може да се промени не знам, ако се работи за авионска карта јави се и прашај во нивниот контакт центар.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Барам iptv провајдер сите се катастрофа барам некој кај што имат кошарка ми требит да гледам NBA. Гледам имат нови што се во Македонија da-iptv.com дали е некој претплатен на оваа страна? Имам неколку другарчиња кажувет дека е добро и има многу канали со се плаќаат.
Предлози?
Земи си андроид бокс и решен проблем само интернет ти треба имаш преку 1000 канали.
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Земи си андроид бокс и решен проблем само интернет ти треба имаш преку 1000 канали.
Имам андроид бокс и коди и многу кочит. Имат многу претплатници на da-iptv.com и кажуваат дека се пред брзо дојдени во Македонија. Ако имат некој искуство нека ми пишуват или предложит некој провајдер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom