Сакам да знам!

Член од
16 октомври 2018
Мислења
118
Поени од реакции
150

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Супер, за разлика од базенот во Карпош.
Што не е во ред со базенот во Карпош или немаш пријателчиња таму Каталино?

Не треси ајде, Карпош за Олимписки е вселенски брод.[DOUBLEPOST=1540902185][/DOUBLEPOST]
А колку се цените дневно

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Другар батали ја оваа над мене, оди си на Карпош, ни паркинг се плаќа, флексибилни саатници, 1000 е за до 12, 1500 за попладне, базенот работи секој божји ден и тоа ова ти го збори некој што 20 години е по базени.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Што не е во ред со базенот во Карпош или немаш пријателчиња таму Каталино?

Не треси ајде, Карпош за Олимписки е вселенски брод.[DOUBLEPOST=1540902185][/DOUBLEPOST]
Другар батали ја оваа над мене, оди си на Карпош, ни паркинг се плаќа, флексибилни саатници, 1000 е за до 12, 1500 за попладне, базенот работи секој божји ден и тоа ова ти го збори некој што 20 години е по базени.
сакам олимписки бидејки ми е блиску, нема потреба од паркинг.

Само да има топла вода и место за пливање у лента 1 саат дневно доста ми е
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
сакам олимписки бидејки ми е блиску, нема потреба од паркинг.

Само да има топла вода и место за пливање у лента 1 саат дневно доста ми е
епа ако ти е поблиску и немаш потреба од паркинг таман е, само што за кратко би требало да го затворат 50 метарскиот (Фиром) и да се префрлите во 25 метарскиот, освен ако не пуштат срце
 
Член од
16 октомври 2018
Мислења
118
Поени од реакции
150
Сакам да знам дали ке има нови огласи за вработување пред нова година во здравство?
 
F

Flatter

Гостин
Има некој плочкар овде или што се разбира од плочки?

Да ми каже дали може да се монтира на паркет плочки?

Сакам да преместам кујна но на тој дел што сакам да ја преместам има паркет.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Има некој плочкар овде или што се разбира од плочки?

Да ми каже дали може да се монтира на паркет плочки?

Сакам да преместам кујна но на тој дел што сакам да ја преместам има паркет.
Не може, прво треба да најдеш некој паркетот да ти го извади/пресече дел.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Sakam da znam.... Neznam dali tocno treba ovde da go postavam ova prasanje. Ako sum greska isprajte me.

Pocnav da se gledam so edno devojce bese toa sto bese muvanje izleguvavme Edna nedela I se vljubiv taja uci sk fax ja sum vo drug grad od kaj sto e I taja
Pisuvame edna vecer mi bese maka i rekov ce legnam da odmoram ce se citnime utre nenen neodi rece vaka taka ama mi se spija neznam I ok vika cao skarana I vekje 3 dena na seen me ostava. Kako da izreagiram se probav da I pisuvam da ja ubedam da vrati nejci.
Nekoe resenie?

fala
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Sakam da znam.... Neznam dali tocno treba ovde da go postavam ova prasanje. Ako sum greska isprajte me.

Pocnav da se gledam so edno devojce bese toa sto bese muvanje izleguvavme Edna nedela I se vljubiv taja uci sk fax ja sum vo drug grad od kaj sto e I taja
Pisuvame edna vecer mi bese maka i rekov ce legnam da odmoram ce se citnime utre nenen neodi rece vaka taka ama mi se spija neznam I ok vika cao skarana I vekje 3 dena na seen me ostava. Kako da izreagiram se probav da I pisuvam da ja ubedam da vrati nejci.
Nekoe resenie?

fala
Batalija
 
F

Flatter

Гостин
Sakam da znam.... Neznam dali tocno treba ovde da go postavam ova prasanje. Ako sum greska isprajte me.

Pocnav da se gledam so edno devojce bese toa sto bese muvanje izleguvavme Edna nedela I se vljubiv taja uci sk fax ja sum vo drug grad od kaj sto e I taja
Pisuvame edna vecer mi bese maka i rekov ce legnam da odmoram ce se citnime utre nenen neodi rece vaka taka ama mi se spija neznam I ok vika cao skarana I vekje 3 dena na seen me ostava. Kako da izreagiram se probav da I pisuvam da ja ubedam da vrati nejci.
Nekoe resenie?

fala
Ova fakso vo denesno vreme izgleda zamena za gradinka kje da e.
Odi tamu kade sto zivee ili javi. i se na tel broj. 1 nedela ste se gledale sigurno barem tel broj i imas ili znaes kade zivee.

Ako i toa ne biva batalija
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
прашањето шо ќе го поставам гарант не е за овде и се извинувам ама неможев да најдам соодветна тема дали има на форумот некој правник ми треба најхитно да ми пиши во приватна порака.
 
Член од
29 септември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
дечки здраво веќе подолго време ги следам овие кредите што се нудат од влада за самовработување со кредитирање во главно знам кои се условите но би сакал да знам доколку некој знае да ми каже поточно дали може да се отворат дејности со претпродажба со трговија како дуќан,мини маркет, нешто што може да се купи на големо и препродава и кои се бизниси се поддржани неколку примери би ме интересирале.
Благодарам однапред
 
F

Flatter

Гостин
Знае некој колку се движат цените за лакирање/стругање и местење на паркет ?
 
Член од
1 април 2012
Мислења
152
Поени од реакции
41
за стругање и лакирање варираат од 8-10 евра во зависност од тоа колку е оштетен паркетот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom