Сакам да знам!

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
zatoa jas za internet poracuvanje koristam posebna karti4ka kade stavam pari kolku sto mi treba za pora4kata ::)
Е да бе сега ќе одам до банка и за секоја нарачка ќе ставам пари. Што ако е нешто итно?

Мене никогаш ми немаат вака направено и секогаш ми стига смс и мејл за секоја трансакција.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Е да бе сега ќе одам до банка и за секоја нарачка ќе ставам пари. Што ако е нешто итно?

Мене никогаш ми немаат вака направено и секогаш ми стига смс и мејл за секоја трансакција.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
poracka preku internet nikogas nemoze da bide hitna bidejki ne ja zimas odma za 1 saat tuku ja cekas izvesen period.

I na mene mi stigat izvestuvanje od aplikacijata na bankata sto ja koristam kade i kolku sum platil.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Не, картичката е во мене. Никогаш ја нема користено никој друг освен јас.
Доволно е некој само да ја сликнал картичката и да има информации за да си ги потполни деталите на алиекспрес. o_O
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Не картичката е во мене.
Доволно е некој само да ја сликнал картичката и да има информации за да си ги потполни деталите на алиекспрес. o_O
Знам, само му одговорив на прашањето дека не ми е украдена. Инаку, пишав меил на алиекспрес супорт, се среди ми ги вратија парите. :bravobe:
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Знам, само му одговорив на прашањето дека не ми е украдена. Инаку, пишав меил на алиекспрес супорт, се среди ми ги вратија парите. :bravobe:
Убаво сум рекол али е посигурен од цел наш банкарски систем и не ги користи уни жити се ја си пазарам со картичкиве од стопанска ваква глупост ми се нема случено.
 

KD35

Апаш
Член од
12 април 2013
Мислења
44
Поени од реакции
22
Дали некој може да ми каже колку пари од прилика би ми требале за отварање на take and go cafe во смисла кафемати блендери фискализација фирма и тие слични работи...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Знае некој колку би коштало да се прати куфер со облека и тракатанци, од Македонија за Германија? Отприлика 20тина кила :D Со ДХЛ конкретно, не можев да се снајдам со цените. Цената на целиот транспорт, од карго Македонија до карго Германија.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Каде може да извадам посмртница од починат предок (мој прадедо) за кој немаме зачувано никакви документи ни матичен број ?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Знае некој колку би коштало да се прати куфер со облека и тракатанци, од Македонија за Германија? Отприлика 20тина кила :D Со ДХЛ конкретно, не можев да се снајдам со цените. Цената на целиот транспорт, од карго Македонија до карго Германија.
имаш еден куп превозници со комбиња од разни градови во мкд.
истите избарај ги во групи низ фб "македонци во Германија" и слични...




Каде може да извадам посмртница од починат предок (мој прадедо) за кој немаме зачувано никакви документи ни матичен број ?
секоја општина има матично одделение кое издава вакви документи. доколку го нема таму тој документ го бараш во државниот архив (во истата општина или подрачјето каде живееш)...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Знае некој колку би коштало да се прати куфер со облека и тракатанци, од Македонија за Германија? Отприлика 20тина кила :D Со ДХЛ конкретно, не можев да се снајдам со цените. Цената на целиот транспорт, од карго Македонија до карго Германија.
Измерија точно килажата на куферот димензиите на истиот јави се во ДХЛ и точно ќе ти кажат колку ке те чини,ке дојдат од дома да ти ја подигнат и ке ја однесат на адресата на врата ,сега незнам дали царина ке дозволи сето ова, ама јави се во ДХЛ најсигурно е така
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Dokolku casot ke trae viz air maratonot vo skopje vo nedela , i dali bit pazar vo nedela raboti so poln kapacitet :)
 
Член од
19 април 2014
Мислења
406
Поени од реакции
1.131
Каде се купуваат билети за јсп, од шоферот не може веќе мислам???
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
во билетари на јсп ако имаат картичка ќе си ја купиш па ќе си ја дополниш или па ако не користиш до толку јавен превоз можеш да си доплатиш преку смарт телефон а како се плаќа шоферите обично си кажуваат...
 
Член од
19 април 2014
Мислења
406
Поени од реакции
1.131
во билетари на јсп ако имаат картичка ќе си ја купиш па ќе си ја дополниш или па ако не користиш до толку јавен превоз можеш да си доплатиш преку смарт телефон а како се плаќа шоферите обично си кажуваат...
Не користам ич јавен превоз зоѓто не сум од Скопје, за саемот планирам да идам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom