Сакам да знам!

Член од
29 јуни 2017
Мислења
11
Поени од реакции
11
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Дали некој знае колку се движат платите во PR- секторот на пивара? И секоја информација за овој оддел ми е добредојдена.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Како се викаат суканици на англиски? Пробав транслејт не ми дава ништо:(
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Kako da se zastitam od komarci koga sedam nadvor na balkonot, nekoja svek,aparat4e nesto slicno sto ke gi isteruva ubiva komarcite dodeka sedam nadvor ?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Kako da se zastitam od komarci koga sedam nadvor na balkonot, nekoja svek,aparat4e nesto slicno sto ke gi isteruva ubiva komarcite dodeka sedam nadvor ?
Или себе си испрскај се со Аутан кога си надвор, или испрскај на тарасата со Раид спреј, или уклучи апарат Раид во струја или изгасни го светлото на тараса:D
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Kako da se zastitam od komarci koga sedam nadvor na balkonot, nekoja svek,aparat4e nesto slicno sto ke gi isteruva ubiva komarcite dodeka sedam nadvor ?

Пробвај с лампа против комари и мухи,којато ги хвашта и ги бие с ток-
Вечер кога си надвор ја вклјучи да е нјак'де около тебе .
https://bazar.bg/објава-14488312/лампа-против-комари-и-насекоми
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не знаете со кој точно Vanish се чистеа флеки од бела површина? Бебе спиеше кај мене на кревет па бљуцнало и седи на душекот. Знам еднаш сестра ми успешно извади од мебелот со Vanish флека од чај ама не ми текнува со кој
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да не знаете со кој точно Vanish се чистеа флеки од бела површина? Бебе спиеше кај мене на кревет па бљуцнало и седи на душекот. Знам еднаш сестра ми успешно извади од мебелот со Vanish флека од чај ама не ми текнува со кој
Ако најдеш Omino Bianco средство пробај со тоа. Јас бела површина и други работи имам чистено.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Да не знаете со кој точно Vanish се чистеа флеки од бела површина? Бебе спиеше кај мене на кревет па бљуцнало и седи на душекот. Знам еднаш сестра ми успешно извади од мебелот со Vanish флека од чај ама не ми текнува со кој
Мислам дека со Vanish Oxi Action, ама за секој случај прашај и во продавницата каде што ги продаваат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислам дека со Vanish Oxi Action, ама за секој случај прашај и во продавницата каде што ги продаваат.
Не, со ова се става на ткаенината пред да биде испрано, имаше за мебел едно друго што впива, го оставаш 24 часа без да седнува никој и флеката исчезнува ама ќе идам сега во Тинекс, ќе видам што имаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom