Сакам да знам!

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
ми треба златен прстен. па отидов во стара чаршија. што ќе ми препорачате? дали таму е сигурно дека за парите ќе добијам златен прстен? и уште нешто, еден пријател ме однесе до џамија скопје во една мала работилница каде лијат накит. како да бидам сигурен дека е злато?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
ми треба златен прстен. па отидов во стара чаршија. што ќе ми препорачате? дали таму е сигурно дека за парите ќе добијам златен прстен? и уште нешто, еден пријател ме однесе до џамија скопје во една мала работилница каде лијат накит. како да бидам сигурен дека е злато?
Не можеш да бидеш сигурен, може прстенот да е од мал процент злато со останати легури. Јас имам купувано од Златара Цеље во ГТЦ и за секој прстен или било што даваат сертификат за златото. Вака лично на тие од чаршија многу не им верувам.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Presa za pravenje pomfrit,mashinka za sechenje na kompirot vo vid na stapcinja. Ne friteza :)
Masinka ne znam dali ke najdis za secejne kompircina , ama imas na aliexpress kako presa e so nozhina, i go stavas kopirot pod to i pritiskas racno i gi pravi takvi kompirite kako stapcina. Sega kolku e kvalitetno neznam
:)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Presa za pravenje pomfrit,mashinka za sechenje na kompirot vo vid na stapcinja. Ne friteza :)
имаш скоро секаде,пластичните се од 300 нагоре, металните од 1000 па нагоре, колку пари толку музика[DOUBLEPOST=1456432225][/DOUBLEPOST]анхоч?
Кај може да најдам armband за Galaxy S6?

Пола Скопје го пребарав ...мамата
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
имаш скоро секаде,пластичните се од 300 нагоре, металните од 1000 па нагоре, колку пари толку музика[DOUBLEPOST=1456432225][/DOUBLEPOST]анхоч?
Брат, сегде бев - само за S5 имаат кај што прашав, а не ми врши работа =(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom