Сакам да знам!

Член од
19 декември 2014
Мислења
51
Поени од реакции
52
Мене ми треба само за едната вилица. Колку време се носи?
И потоа сакам да направам белеење на забите. Знаете ли колку чини белеењето?:)
Ти имаш ем криви ем жолти заби кој знае на што личиш.
Твоите дома те гледаа додека растеше?

Јас сакам да знам зошто родителите не се грижат за своите деца :toe:
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
102
Поени од реакции
224
Ne znam dali e ova pravata tema, nikogas ne sum ja otvorila :-D
Ama mi treba pomos, imam gosti od Avstralija, baraat da gi nosam vo cool bar i ne znam kaj da gi nosam.
Izvinete za latinicava, od tel pisuvam
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Утре ќе работи нешто низ Скопјево? Вчера бев до центар околу 6-6:30, 90% од продавниците беа затворени. Во програмата за неработни денови 5 јануари е работен, ама да не имаат утре скратено работно време да не акам за џабе?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Оние што продаваат рачно изработен накит на ул. Македонија каде продаваат на студов или на исто место се?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Имам приметено дека некои од пејачите и пејачките (посебно оние попознатите) ги имаат своите песни на Јутуб објавено под vevo , т.е. имаат свој vevo канал. Па ме интересира што треба да се направи за да имаш таков канал? Има некоја опција или како се добива тоа?:)
Vevo (stylized vevo) is a video hosting service owned and operated by a joint venture of Universal Music Group (UMG), Google, Sony Music Entertainment (SME) and Abu Dhabi Media. It launched on December 8, 2009. The videos on Vevo are syndicated across the web, with Google and Vevo sharing the advertising revenue.

отворена врска, то ти е демек врска, ама се дозволени некои работи од партнерите. Пример да се гледаат со други, па дури и да имаат односи. И јас не го разбирам ама :toe:
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
13
Поени од реакции
2
Decki da ve prasam ima li vo makedonija cigari parlament i sobranie i so pari se :)
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
некој предлог за бизнис преку интернет?
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
39
Поени од реакции
9
Pravam statistika na fudbalski natprevar...Sto znacat zborovite tackles,crosses na makedonski...ne mi objasnuvajte onaka ovaka onoj ide i ova.. tuku mi treba precizen prevod... fala :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Pravam statistika na fudbalski natprevar...Sto znacat zborovite tackles,crosses na makedonski...ne mi objasnuvajte onaka ovaka onoj ide i ova.. tuku mi treba precizen prevod... fala :)
tackle - преземање на топката од противнилчкиот играч или спречување на истиот топката да ја доближи до противничкиот гол.
cross - подавање на топката од еден дел на игралиштето до друг дел на игралиштето.
Добро де, никој од младинава не игра фудбал?
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
tackle - преземање на топката од противнилчкиот играч или спречување на истиот топката да ја доближи до противничкиот гол.
cross - подавање на топката од еден дел на игралиштето до друг дел на игралиштето.
Добро де, никој од младинава не игра фудбал?
Никој не игра :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Има некој од Црниче тука или па деновиве да идел накај Црниче? Сакам да прашам нешто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom