Сакам да знам!

Член од
14 април 2012
Мислења
30.776
Поени од реакции
59.737
Прашање до членовите од Охрид примарно. Ме интересира дали знаат за агенција која работи со станови за booking.com или AirBnB во Охрид? Онака, им давам свои станови, да ги работат за процент. Или ако има некој, без фирма, што го работи истото.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.686
Поени од реакции
1.437
Прашање до членовите од Охрид примарно. Ме интересира дали знаат за агенција која работи со станови за booking.com или AirBnB во Охрид? Онака, им давам свои станови, да ги работат за процент. Или ако има некој, без фирма, што го работи истото.
Зошто не ги ставиш истите сам ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
30.776
Поени од реакции
59.737
Зошто не ги ставиш истите сам ?
Moжам сам да ги ставам на booking и на други платформи. Ми треба некој кој ке ги прима гостите, ке им отвара и ке е таму доколку има било каков проблем.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
345
Поени од реакции
706
Каде можам да го најдам овој парфем?
Порано го нарачував од Орифлејм

oriflame-architect-eau-de-toilette-for-men-75-ml___19.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.923
Поени од реакции
32.872
Moжам сам да ги ставам на booking и на други платформи. Ми треба некој кој ке ги прима гостите, ке им отвара и ке е таму доколку има било каков проблем.
За влез сандаче со код, таму ќе го оставиш клучот, на гостите им го праќаш кодот кога ќе резервираат и слика каде се наоѓа. За чистење барај приватни лица, не мора агенција, ќе им даваш распоред за секоја група кога идат/кога треба да си одат, и ќе си бркаат работа. Со агенција е дискутабилно колку ќе ти се исплати, сигурно нема да е многу поефтино од класично чистење на стан, а тоа е солено за да го плаќаш за Airbnb.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
30.776
Поени од реакции
59.737
За влез сандаче со код, таму ќе го оставиш клучот, на гостите им го праќаш кодот кога ќе резервираат и слика каде се наоѓа. За чистење барај приватни лица, не мора агенција, ќе им даваш распоред за секоја група кога идат/кога треба да си одат, и ќе си бркаат работа. Со агенција е дискутабилно колку ќе ти се исплати, сигурно нема да е многу поефтино од класично чистење на стан, а тоа е солено за да го плаќаш за Airbnb.
Идејата е одлична, и ја имам видено претходно, само во малку поразлични земји. Тука кај нас, навистина ми делува дека ова би било проблем, од многу аспекти, особено ако еднаш ти дојдат гости од кај нас.
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.372
Поени од реакции
8.823
Идејата е одлична, и ја имам видено претходно, само во малку поразлични земји. Тука кај нас, навистина ми делува дека ова би било проблем, од многу аспекти, особено ако еднаш ти дојдат гости од кај нас.
Јас во Братислава го имам видено и е одлична идеа. Ти праќаат емаил ден пред да пристигнеш, со код за влезна врата и со код за соба, нормално, рандом генерирани за различни гости, во различни денови. Полн хостел со луѓе, без персонал. Прејако е, посебно за луѓе, како мене, што не сакат да се замараат со рецепции, процедури и small talks.Ке одам во Полска скоро, и таму резервирав вакво нешто.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.063
Поени од реакции
2.834
Идејата е одлична, и ја имам видено претходно, само во малку поразлични земји. Тука кај нас, навистина ми делува дека ова би било проблем, од многу аспекти, особено ако еднаш ти дојдат гости од кај нас.
Имаш право за ова, заебано е со македонски гости, поготово некои безвезе. Ќе го кажат кодот на пола маало и си ебал ежот. Ако се менува шифрата на тоа сефчето е океј, ама па ако сакаат можат да ти го искршат и да ти влезат дома. Зезната работа како и да е.

Најди си човек што ќе го работи тоа за процент. Да беше во СК, ќе ти се понудев јас ама ништо :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.923
Поени од реакции
32.872
Идејата е одлична, и ја имам видено претходно, само во малку поразлични земји. Тука кај нас, навистина ми делува дека ова би било проблем, од многу аспекти, особено ако еднаш ти дојдат гости од кај нас.
Имам пријател што изнајмува 4 објекти, еден во Маврово и 3 во Скопје, сите до еден му функционираат со сандаче. За чистење дел ги одржува тој и неговите, за дел си бара луѓе.
Јас барав агенција за малку поинаква работа (изнајмување на станови за краток престој), ама за тоа е уште потешко да најдеш некој да оди и да промени постелнини/да зачисти и по неколку пати на ден.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
2.528
Поени од реакции
3.960
Јас барав агенција за малку поинаква работа (изнајмување на станови за краток престој), ама за тоа е уште потешко да најдеш некој да оди и да промени постелнини/да зачисти и по неколку пати на ден.
Da gi izdavas ne kurvi i sl..?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
593
Поени од реакции
728
Здраво дали знаете некоја друга слична фирма како Таскфорс во Битола?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.502
Поени од реакции
9.879
Идејата е одлична, и ја имам видено претходно, само во малку поразлични земји. Тука кај нас, навистина ми делува дека ова би било проблем, од многу аспекти, особено ако еднаш ти дојдат гости од кај нас.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $4.77 32% Off | Wall Mount Key Storage Secret Box Organizer 4 Digit Combination Password Security Code Lock No Key Home Key Safe Box
Во Грција од доста апартмани имам зимано клуч од вакво сандуче, ниту сум видел некој ниту ништо, на излегување клучот на маса се остава, се ресетира шифрата така да…
Ако ренташ приватно за да избегнеш провизија ондак не си баш заштитен од кражба и штета и ваков тип на рента не е баш препорачлив
 

Лаик

Синаит
Член од
4 август 2018
Мислења
1.343
Поени од реакции
3.025
Кај да најдам леб со конзерванси пошто ми е преку глава од овие на кои пишува без конзерванси(демек поздраво) или смоки со глутен и вештачки бои..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom