Сакам да знам!

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.358
Поени од реакции
19.190
kolku kosta eden eban magnum sladoled niz svetot be?
jeste deka jadam max 2-3 pati sladoled vo godinata, i nemam pretstava za cenite,
zemam denes eden, mi go naplakjaat okolu 2.7 evra (27 sek). vo normalen super market, kaj so bi trebalo da e najeftin.

Прегледај го приврзокот 336638

ne bea ovie sladoledi evro do evroipol, ili jas ziveam vo minatoto uste?
Сакам да знам...
Нели нема пикафци и ѓубре по Шфедску? :icon_mrgr: Иако е од ајкос,ипак пикавац е. haha

Screenshot_20220626-195123_Chrome.jpg

А sek е скратено од шфедску круну или излижа га сладолет за 27 секунде?
: D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Сакам да знам...
Нели нема пикафци и ѓубре по Шфедску? :icon_mrgr: Иако е од ајкос,ипак пикавац е. haha

Прегледај го приврзокот 336643

А sek е скратено од шфедску круну или излижа га сладолет за 27 секунде?
: D
sek e skrateno ili oznaka za svedska kruna. ne go izlizav za 27 sekundi :ROFLMAO:

pikavci ima, kazna ako te fanat kako frlas e nekade okolu 1000sek mislam.

a so pari e magnum u kumanovo inace? :D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.358
Поени од реакции
19.190
sek e skrateno ili oznaka za svedska kruna. ne go izlizav za 27 sekundi :ROFLMAO:

pikavci ima, kazna ako te fanat kako frlas e nekade okolu 1000sek mislam.

a so pari e magnum u kumanovo inace? :D
Брат и ја како тебе, 2-3 сладолета сфако лето.Еве овој лето само едн пут лижа на гости, ама онј голем у пластику,нешто овошан беше.
А на времето магнум касно навечер на бензинску лижесмо, кд праесмо техаце прошетку.Ја и тк незнаеше што паре е, мислу дека около 70 денара беше и лижеше се за 117 секунде :icon_mrgr:
Ск е сигурно над стотче, еве јутре ке прашам.Еве ја викам 120 ден. е,ти што мислиш? Победник ке си се почасти сам едн магнум како тфој на слику хаха.

И не фрљај пикафци, не е битна казна, битна е самосфест. : )
Устфари остаи га пушење, лижање е боље хаха.

Поздраф до север,скандо Хипербореја,Ауорора Бориелис, Харалд Хардрада треќи, кинг оф Норвеј кој умреја на битку куде Стемфорд Бриџ.

Баратам гу викиншку историју :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
80 денари е во Македонија.
edno lizenje tuka, kako dve tamu :ROFLMAO:

Брат и ја како тебе, 2-3 сладолета сфако лето.Еве овој лето само едн пут лижа на гости, ама онј голем у пластику,нешто овошан беше.
А на времето магнум касно навечер на бензинску лижесмо, кд праесмо техаце прошетку.Ја и тк незнаеше што паре е, мислу дека около 70 денара беше и лижеше се за 117 секунде :icon_mrgr:
Ск е сигурно над стотче, еве јутре ке прашам.Еве ја викам 120 ден. е,ти што мислиш? Победник ке си се почасти сам едн магнум како тфој на слику хаха.

И не фрљај пикафци, не е битна казна, битна е самосфест. : )
Устфари остаи га пушење, лижање е боље хаха.

Поздраф до север,скандо Хипербореја,Ауореа Бориелис, Харалд Хардрада треќи, кинг оф Норвеј кој умреја на битку куде Стемфорд Бриџ.

Баратам гу викиншку историју :icon_mrgr:
batali toa golemoto, sekjer i boja e :ROFLMAO: cim go lizis 2-3 pati u godinata, zemi si nesto kvalitetno:pos:

ne pusam jas, random pikavec e toa

Harald > Aurora
pozz do kumanovo, kumovi su mi od tromegja :cool:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Член од
11 јуни 2021
Мислења
359
Поени од реакции
782
1. Предложете средство за чистење сифони во вц.
2. Има ли менувачница во Рамстор мол?
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
1 - содабикарбона и обичен бел оцет (види на јутјуб многу е едноставно)

2 - да имаше одма спроти банкоматите и луѓето што цртаат
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.819
Поени од реакции
7.187
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Од Калина стил 100% се оригинал, неколку пати имам земано за поклон, имаат голем избор + имаш разни други додатни производи.
Знаеш од каде ги набавуваат?

Официјално, најблиску Зипо има во Хрватска и вршат испорака и кај нас. Само што немаат интернет банкарство.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.819
Поени од реакции
7.187
Знаеш од каде ги набавуваат?

Официјално, најблиску Зипо има во Хрватска и вршат испорака и кај нас. Само што немаат интернет банкарство.
Па најверојатно фирмата од Хрватска е одговорна за овој регион (нејзе и уплаќаат, а материјалот си доаѓа од фабрика), но се што сум купил од таму се покажало ок (пури, тутун за виткање, профи карти и покер чипови :D).
Буњаковец спроти Цреша бар им се наоѓа фирмата, дозволуваат да си разгледаш и провериш дал се квалитетни.
 
Член од
27 јануари 2022
Мислења
44
Поени од реакции
13
Дали некој има информација дали дрво орев привлекува гром?
Би замолил доколу има некој било каква информација детално да ја сподели или каде да се обратам за да добијам сигурна информација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom