Сакам да знам!

Член од
23 октомври 2011
Мислења
781
Поени од реакции
2.089
Како да продадам земјиште што не е покрај пат ?
 
Член од
1 април 2017
Мислења
241
Поени од реакции
24
Здраво, ако човек ми даде полномошно за неговата кола, дали потоа можам јас со моето полномошно да извадам зелен картон за колата или мора тоа тој да го направи?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.617
Поени од реакции
6.943
Здраво, ако човек ми даде полномошно за неговата кола, дали потоа можам јас со моето полномошно да извадам зелен картон за колата или мора тоа тој да го направи?
зелениот картон се врзува за кола а не за личност


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 април 2017
Мислења
241
Поени од реакции
24
Колку изнесува цената на ковид тестот и каде е најевтин?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.190
Поени од реакции
2.050
Колку изнесува цената на ковид тестот и каде е најевтин?
Vo ACIBADEM SISTINA

Test za igg antitela e 1.000 Denari ( zimanje na krv i ispituvanje dali imas ili ne antitela )

PCR test e 2.100 Denari ( bris od nos i grlo za ispituvanje na kovid 19 dali si pozitiven ili negativen )
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
145
Поени од реакции
99
Дали некој знае од каде можат да се подигнат пари од MoneyGram во Битола?
 
Член од
22 февруари 2021
Мислења
29
Поени од реакции
21
Сакам да донирам пари преку електронско банкарство на НЛБ. До сега сум плаќал само сметки.
Што треба да внесам кај повикување на број, шифра, итн?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
404
Поени од реакции
1.126
Колку би коштал еден контејнер Мадагаскар до Солун 10 тона негде, отприлика?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.339
Поени од реакции
598

Стев

Fallen
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.671
Поени од реакции
2.502
Многу чудно прашање, ама тие што имаат банани по дворови-или тие што познаваат такви-колку често им раѓаат плод, ако воопшто, и каков е плодот.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.491
Поени од реакции
50.454
Многу чудно прашање, ама тие што имаат банани по дворови-или тие што познаваат такви-колку често им раѓаат плод, ако воопшто, и каков е плодот.
Во 5-6 години само лани имаше обид за плод.

JPEG image 586-01.jpeg

Преку зима мрзнеше и на пролет почнуваше наново. Не и се замарав пошто ради украс ја имав посадено.
Сега сакам да се ослободам комплетно од неа ама тешко е пошто многу брзо се шири коренот. Од едно дрво може 20 да станат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom