Сакам да знам!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.517
Поени од реакции
1.312
Ми го украдоаа паричникот со сите лични документи. Пријавив во полиција не ми дадоа никаков документ и сега може и казна да ми пишат за непоседување возачка ,лична карта и сл. Ми закажаа за лична дури за 7 дена но што до тогаш? Има ли некоја опција за потврда дека имам возачка и закажано за лична карта?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.772
Поени од реакции
11.417
Ми го украдоаа паричникот со сите лични документи. Пријавив во полиција не ми дадоа никаков документ и сега може и казна да ми пишат за непоседување возачка ,лична карта и сл. Ми закажаа за лична дури за 7 дена но што до тогаш? Има ли некоја опција за потврда дека имам возачка и закажано за лична карта?
Ако е изгубена/украдена мора да објавиш во Службен весник и мислам дека таму добиваш ливче дека е пријавено (не сум сигурна).
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.975
Поени од реакции
9.088
Има ли потреба да чекирам авионска карта онлајн, кога ионака ќе имам багаж кој ќе треба да го чекирам на шалтер?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.829
Поени од реакции
12.000
Има ли потреба да чекирам авионска карта онлајн, кога ионака ќе имам багаж кој ќе треба да го чекирам на шалтер?
На шалтер се плаќа чекирањето, зошто не си го чекираш и багажот онлајн ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
390
Поени од реакции
78
Дали некој знае каква е постапката за отворање боледување, до колку дена може да даде матичниот лекар 7 или 15 и како се бројат тие денови(дали се бројат сабота и недела или само работните денови)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.503
Поени од реакции
3.209
Дали некој знае каква е постапката за отворање боледување, до колку дена може да даде матичниот лекар 7 или 15 и како се бројат тие денови(дали се бројат сабота и недела или само работните денови)
Кај матичен до 7 дена, кај специјалист до 14, потоа н комисија. Се бројат и викенди.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.481
Дали некој знае каква е постапката за отворање боледување, до колку дена може да даде матичниот лекар 7 или 15 и како се бројат тие денови(дали се бројат сабота и недела или само работните денови)
Кај матичен до 7 дена, кај специјалист до 14, потоа н комисија. Се бројат и викенди.
Kaj maticen 5 dena, kaj specijalist 14
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.288
Поени од реакции
7.065
Дали некој знае каква е постапката за отворање боледување, до колку дена може да даде матичниот лекар 7 или 15 и како се бројат тие денови(дали се бројат сабота и недела или само работните денови)
Специјалист може одма да ти пише боледување од 15 дена..значи на 16 ден на работа ..календарски се бројат, дали е викенд, празник, нема врска
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2011
Мислења
814
Поени од реакции
811
Добра апликација за мерење на чекори исклучиво само за тоа ми треба..
 
Член од
16 август 2015
Мислења
212
Поени од реакции
265
Znam deka vo Skopje ima amerikanska firma i rabotata e dispicher odnosno komuniciras so vozaci na kamioni , delivery sto izvrsuvaat i slicno.Dali nekoj znae drugi nekoi vakvi firmi sto nudat vakva rabota ?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.211
Поени од реакции
2.385
Добра апликација за мерење на чекори исклучиво само за тоа ми треба..
Па секој понов телефон има таква апликација, ама ако твојо нема пиши pedometer у плејстор и бирај има ги ногу
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.464
Поени од реакции
2.013
Добра апликација за мерење на чекори исклучиво само за тоа ми треба..
Google fit била најпрецизна до сега за мои потреби.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo sakam da prasam dali mozebi znaete sto znaci zagrevanje na telefonot imam iphone xs mi se zagreva gorniot del na telefonot ne e deka ne moze da se dopre .. ama se zagreva
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.737
Поени од реакции
13.374
Сакам да знам
Како е да се знае СФЕ!?!?!!
 
Член од
16 август 2015
Мислења
212
Поени од реакции
265
Zdravo sakam da prasam dali mozebi znaete sto znaci zagrevanje na telefonot imam iphone xs mi se zagreva gorniot del na telefonot ne e deka ne moze da se dopre .. ama se zagreva
Prasaj si na servis najdobro i ne go nosi vo Ledikom ( loso iskustvo iam so niv ) nosi go vo fixit vo cair pozadi Vero-to. Otvori gi na instagram oni se najdobri u Makedonija za servis , iStyle vo scm sorabotuva so fixit i iStyle tamu gi servisiraat telefonite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom