Сакам да знам!

Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Не се смета за прекршок.
Едноставно му пишуваш некому дека ќе врне дожд или дека партнерот/партнерката прави бељи или нешто слично и тоа е тоа.
Вознемирување е континуирана навика, има по законите нз, треба денови да вознемирува некој некого за да се отвори процес.
Биди опуштена, не си скршила ниту еден закон со вибер.
Не не. Се работи за член на поранешна фамилија, каде е испратен документ од правен аспект на вибер. Само документ. Бидејќи документот се крие од таа личност, јас го испратив, ама сега гледам дека личноста и не ни заслужувала да знае дека ја работат зад грб.
Инаку на документот го пишува моето име и име на уште една блиска особа.
Фала за одговор.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фирма за принтање визит карти ама да не е Полиестердеј?
 
Член од
17 ноември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Dali nekoja se zdebele nekolku kila? Ako da neka kazhe kako se popravi :/
(neznaev kade da go postavam prashanjeto) :)
 
Член од
8 април 2019
Мислења
10
Поени од реакции
0
Можда е малку глупо ова али..
Како да префрлам пари на сметка некој што ми дадол, дали можам електронски да испратам на некој од друга банка или ?
 
I

INFECTED

Гостин
Можда е малку глупо ова али..
Како да префрлам пари на сметка некој што ми дадол, дали можам електронски да испратам на некој од друга банка или ?
Во истата банка каде што има сметка тој што чека пари од тебе. Земаш уплатница, им даваш негови податоци и им даваш пари на шалтер и решено. Минута работа. Ти треба само твоја лична карта.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во истата банка каде што има сметка тој што чека пари од тебе. Земаш уплатница, им даваш негови податоци и им даваш пари на шалтер и решено. Минута работа. Ти треба само твоја лична карта.
Нема ЛК ја изгубил/а. Не знам луѓево како „скитаат“ вака низ животов.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сигурно и картичката од банкомат ја има изгубено.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Dali nekoja se zdebele nekolku kila? Ako da neka kazhe kako se popravi :/
(neznaev kade da go postavam prashanjeto) :)
Секое после јадење и напиј се витимин Б 12 или комплекс и плус вежбај во некое теретана . Секое јадење препорачувам да има и протеини,а не само јагленихидрати


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Можда е малку глупо ова али..
Како да префрлам пари на сметка некој што ми дадол, дали можам електронски да испратам на некој од друга банка или ?
Да можеш електронски да префрлиш пари на некој во друга банка секако доколку ја знаеш неговата сметка,за тоа и постои електронското банкарство
 
Член од
8 април 2019
Мислења
10
Поени од реакции
0
Да можеш електронски да префрлиш пари на некој во друга банка секако доколку ја знаеш неговата сметка,за тоа и постои електронското банкарство
не гледам нигде на халкбанк.мк за пракање електронски има само за плакање сметки иначе на банкомат прееска проверив има префрли пари на сметка, тоа важи само ако е тој од иста банка или нема везе можам да му префрлам пари
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
не гледам нигде на халкбанк.мк за пракање електронски има само за плакање сметки иначе на банкомат прееска проверив има префрли пари на сметка, тоа важи само ако е тој од иста банка или нема везе можам да му префрлам пари
Јас сум на Стопанска банка и можам да префрлам пари на сметки од други банки .Ке одбереш со уплатница ПП30 и така ке завршиш работа но до 14,30 додека работи Народна Банка.Мислам дека и Халк банка може скоро пред 10 години бев нивни клиент и мислам дека имаше можност,предост со Халк банка е тоа што во Рамстор имаат филијала која работи секој ден до 22 часот па можеме да уплакаме пари од Халк на Халк и подоцна однсоно до 22
 

Kajgana Shop

На врв Bottom