Сакам да знам!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каде да сменам динари српски во евра или денари?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во тутунска банка види, пред неколку години ми имаат сменето.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Јок ама на колегава ќе му ги дадам, ќе оди на крај на месец, ќе се раздолжиме :)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Сакам да знам
Дали од Крива Паланка има превоз до Софија -Бугарија,било со автобус било со диви таксисти (од тие евтините)
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
55
Поени од реакции
47
Дечки, се извинувам што пуштам нова тема, но не најдов друга соодветна и не знам каде да се обратам. По еден месец сум на свадба во Македонија, а не знам ниедно оро освен "две напред, едно назад", шо и да беше тоа.
Не најдов видео предавања на интернет како што има например за бугарските, затоа се обраќам кон вас.
Дали би сакале да ги групираме по најпопуларните песни што се свират на свадба? И некој да објасни за секоја како одат чекорите одприлика.
Секако да беше така лесно сѐ немаше да одат луѓето во играорни по 15-20 години, но би ми било од помош, бидејќи тој пат нема да поминам со седење во некој агол.
Фала однапред!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Дечки, се извинувам што пуштам нова тема, но не најдов друга соодветна и не знам каде да се обратам. По еден месец сум на свадба во Македонија, а не знам ниедно оро освен "две напред, едно назад", шо и да беше тоа.
Не најдов видео предавања на интернет како што има например за бугарските, затоа се обраќам кон вас.
Дали би сакале да ги групираме по најпопуларните песни што се свират на свадба? И некој да објасни за секоја како одат чекорите одприлика.
Секако да беше така лесно сѐ немаше да одат луѓето во играорни по 15-20 години, но би ми било од помош, бидејќи тој пат нема да поминам со седење во некој агол.
Фала однапред!
http://www.igrajoro.com

https://vimeo.com/user14486837
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.087
Дали Крусел има продавници во Карпош 1-4, Тафталиџе, Влае до Ѓорче?
 
Член од
19 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
13
Најдобри земји со работни услови ? Англискио ми е усовршен,а не би имал проблем за брзо време да научам друг јазик.
 
Член од
1 ноември 2017
Мислења
66
Поени од реакции
40
Кога се појавува социологијата како наука? Знам дека е 19 век ама дали средина, крај или почеток?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom