Сакам да знам!

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Како да направам блокирана форма од било кој глагол? Пр. од пее... и дали сите глаголи имаат блокирана форма? Ако не, кои се исклучоци?
Od pee kje bide ''rika''. Blokirana forma neli, pizdda mu mater.....
 
Член од
18 август 2018
Мислења
15
Поени од реакции
3
Сакам да знам. Според режимот на исхрана од Турунџиева, имам задутре за јадење овошје и салата. Кои комбинации на овошје можам да ги направам? Доручекот е овошје од ист тип, но и цел ден треба да јадам овошје + салата. Незнам кои комбинации на овошје да ги правам во целиот ден.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Јелоу луѓе. Дали некој од вас има испраќано или добивано пари преку western union? Ме интресира дали ги оданочуваат парите добиени на сметка преку нештово?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Јелоу луѓе. Дали некој од вас има испраќано или добивано пари преку western union? Ме интресира дали ги оданочуваат парите добиени на сметка преку нештово?
Ne, nema danok.
Pisi pp ako imas dopolnitelni prasanja da ne ja tupime temava, imam jas bajagi transakcii napraveno do sega preku WU
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Да ли може да се отворе фирма/продавница за работи купени од алиекспрес,ебај,алибаба.? како би можело тоа?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Пак јас. Некој да препорача керетинг служба од Скопје?? Некоја така со попристојни цени...
Или што мислите подобро е да почестам по одбраната во ресторан? Кај нас е пракса да се прославува во ресторан.. ама мислам дека тоа и не е толку пристојно. Обична одбрана е и нема што толку да се прославува и да се прави целодневна.
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Пак јас. Некој да препорача керетинг служба од Скопје?? Некоја така со попристојни цени...
Или што мислите подобро е да почестам по одбраната во ресторан? Кај нас е пракса да се прославува во ресторан.. ама мислам дека тоа и не е толку пристојно. Обична одбрана е и нема што толку да се прославува и да се прави целодневна.
Тетка биберче за тоа е топ.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Пак јас. Некој да препорача керетинг служба од Скопје?? Некоја така со попристојни цени...
Или што мислите подобро е да почестам по одбраната во ресторан? Кај нас е пракса да се прославува во ресторан.. ама мислам дека тоа и не е толку пристојно. Обична одбрана е и нема што толку да се прославува и да се прави целодневна.
Канапе
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Пак јас. Некој да препорача керетинг служба од Скопје?? Некоја така со попристојни цени...
Или што мислите подобро е да почестам по одбраната во ресторан? Кај нас е пракса да се прославува во ресторан.. ама мислам дека тоа и не е толку пристојно. Обична одбрана е и нема што толку да се прославува и да се прави целодневна.
Лап-Лап од аеродром


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Каде се полага за б2 сертификат по англиски јазик?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Каде се полага за б2 сертификат по англиски јазик?
На повеќе места, зависи кој сертификат ти треба, во Британски совет ги имаш IELTS, Bulats, Aptis, не се сеќавам сега кој беше за Б2 точно.
 
P

proud

Гостин
Некој да ми каже, колку чини изнајмување на кајак/двосед на Матка? Дали е потребна претходна резервација? :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Некој да ми каже, колку чини изнајмување на кајак/двосед на Матка? Дали е потребна претходна резервација? :)
Претходна резервација не ти треба цена мислам беше 150 денари саат или 200 не сум сигурен.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
MLT Investment Ltd. Информации за фирмата се добро дојдени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom