Сакам да знам!

Член од
15 декември 2017
Мислења
96
Поени од реакции
9
Ima li nekoi katalog za ceni na Essilor dioptriskite stakla.Ili pa nekoi da znae kako se dvizi cenata na +3 izraboteno vo 1.67 indexs.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Grid: 38R QV 23198 39227
Може ли некој ова у координати да ми го преведе, не можам никако на карта да го најдам
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.322
Поени од реакции
3.172
DA NE ZNAE NEKOJ SHO BURGIJA MI TREBA ZA M10 (DESETKA) STRAFOVI SO SVE TIPLI
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Decki moze ovoj forum ne e najsoodveten za temava ama mi treba sovet za kupuvanje laptop. Planiram da kupam Asus 703gi go ima vo Setec t.e go imase ne znam dali uste go ima ili da go kupam od Amerika bidejki momentalno sum tuka. Bi sakal sovet bidejki laptopot e premnogu skap pa sakam da znam kako odi so garancija i takvi raboti ako nekoj se razbira.
Blagodaram odnapred
Веројатно доцна ти пишувам...
Некои големи фирми даваат меѓународна гаранција. Ако ти даваат таква во Асус тогаш купи го од САД бидејќи таму веројатно е многу поевтин.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Која е најдобра агенција за недвижности кај нас?
 
Член од
14 јули 2018
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво на сите!
Ме интерсира дали може да се извади Уверение за слободна брачна состојба без наведување за кого/ја ќе се жени/мажи? И не ми е јасно зошто да се бараат тие инфо ? Јас барам за мене дека сум free може не ми е потребно за склучување брак ?

Или пак како да се извади потврда дека јас сум слободен/на.

Ве молам за совети ?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Не бев тука,не гледав финале,кога и на која тв ќе има реприза
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Не бев тука,не гледав финале,кога и на која тв ќе има реприза
Единствено на МРТ1 или МРТ2 бидејки Македонска телевизија ги имаше откупено правата за пренос
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Дечки, да не е некој запознаен што поточно се работи во Мотоцентар и други информации за фирмата?
 
И

Име И Презиме

Гостин
Дечки, да не е некој запознаен што поточно се работи во Мотоцентар и други информации за фирмата?
Вулканизер (монтажа на нови гуми, замена на сезонски гуми и имаат склад за чување гуми на клиенти) или Продавач на гуми.Има во к.вода и накај хубо маркет продавници-сервис мото центар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom