Сакам да знам!

Член од
18 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Decki moze ovoj forum ne e najsoodveten za temava ama mi treba sovet za kupuvanje laptop. Planiram da kupam Asus 703gi go ima vo Setec t.e go imase ne znam dali uste go ima ili da go kupam od Amerika bidejki momentalno sum tuka. Bi sakal sovet bidejki laptopot e premnogu skap pa sakam da znam kako odi so garancija i takvi raboti ako nekoj se razbira.
Blagodaram odnapred
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Decki moze ovoj forum ne e najsoodveten za temava ama mi treba sovet za kupuvanje laptop. Planiram da kupam Asus 703gi go ima vo Setec t.e go imase ne znam dali uste go ima ili da go kupam od Amerika bidejki momentalno sum tuka. Bi sakal sovet bidejki laptopot e premnogu skap pa sakam da znam kako odi so garancija i takvi raboti ako nekoj se razbira.
Blagodaram odnapred
Кај си сега, кај е тоа тука?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.349
Знае ли некој која е девојката во спотот шо игра од 0:46 до 0:52? Некоја јавна личност е или онака е ставена во спотот? Неможам да ја препознаам со актуелниве естрадни ликови, а и ова е старо скоро 10 год.

 
P

Patience

Гостин
Знае ли некој која е девојката во спотот шо игра од 0:46 до 0:52? Некоја јавна личност е или онака е ставена во спотот? Неможам да ја препознаам со актуелниве естрадни ликови, а и ова е старо скоро 10 год.

Ана Исаиева, манекенка, водителка. На неа ми заличуе, може и да не е она.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Она е. Ова од 2007 да ти било доста старо е, и во спот на Тоше ја има. (y)
А сеа замисли, имаше и порка од нејзе што кружеше на времето...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Некој да не знае како е подобро да се купи билет за паркинг за солунскиот аеродром? Преку интернет (и како) или на лице место?
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Има некое правило колку порано можам да извадам нов пасош пред датата на истекување? Моменталниот ми истекува во март следната година? Дали можам уште од сега да поднесам барање за нов?
 
Член од
25 јуни 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Pozdrav, mi treba dokument za potvrda na adresata. Najednostavno bi bilo od bankive da zemam BANK STATEMENT ama ne znam koja banka izdava vakov dokument kade adresata e vidliva.

Bonus bi bilo ako moze da se dobie vakov dokument i na latinica bidejki mi treba za vo stranstvo. Taka ne bi imal dopilnitelni trosoci za prevod.

Blagodaram!
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Има некое правило колку порано можам да извадам нов пасош пред датата на истекување? Моменталниот ми истекува во март следната година? Дали можам уште од сега да поднесам барање за нов?
Не.

Ама можеш да кажеш дека си го изгубила или испрала. Е тогаш ќе можеш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не.

Ама можеш да кажеш дека си го изгубила или испрала. Е тогаш ќе можеш.
Ама ќе мора да пријави во службен весник дека документот е изгубен
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можеш да го замениш со нов кога сакаш. Твојот нема една година, ама ако има прво одиш на разговор да те испрашаат зошто сакаш нов.

Не ми се допаѓа сликата :toe: :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom