Сакам да знам!

L

Löwe

Гостин
Па тие што ги следам не се така, еве во Мартини секоја втора недела одам, баш и вчера бев земав вафла за 180, се враќам дома истата била на попуст 120-130. Иначе ова ти што го кажуваш, го имам приметено за патувања некои или на пример шопинг во Солун, и такви некој дека е иста цената со и без купон.
Добро генерално да не важи баш за сите, ама имам безброј ситуации такви начекано. Последен пат едно апаратче за шеќераши го купив преку групер за мајками и радосен дека сум го начекал на 40% попуст, од 1000ка на 600, и се закренав од Карпош 2 до државна болница (одкрши) и таму го гледам цената залепена 650. Значи за фантастичен попуст од 50 денари 2 автобуси мењав и 2 саата изгубив, а во секоја аптека иста цена било истото апаратче (нормално отпосле прашав), ама тоа е.
Исто преку кур ми одеа кога замараа за театар комедија дека на 50% ги даваат картите од 300 на 150 денари, а таму секогаш биле 150 денари. Има да, се начекува вистински попуст некогаш ама реткост е. Башка во многу локали групер порцијата ја прават помала од вообичаената. Стандард Македонче.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Бидејки темата за најекономично греење е затворена... дали некој ќе може да ми посочи некоја добра клима во однос на потрошувачка и одржување од Нептун (ми треба од таму исклучиво).

Можи да е обична или инвертер, сеедно. Просторот кој треба да се задоволи е отворен простор од 25m2.

Фала.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Бидејки темата за најекономично греење е затворена... дали некој ќе може да ми посочи некоја добра клима во однос на потрошувачка и одржување од Нептун (ми треба од таму исклучиво).

Можно е да е обична или инвертер, сеедно. Просторот кој треба да се задоволи е отворен простор од 25m2.

Фала.
Vivax Aeri

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Доколку плаќам на терминали во маркети надвор ид Мкд со Виза Електрон од Нлб, дали ќе ми наплаќа провизија, или е исто како и тука?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Доколку плаќам на терминали во маркети надвор ид Мкд со Виза Електрон од Нлб, дали ќе ми наплаќа провизија, или е исто како и тука?
Не плаќаш провизија доколку плаќаш во маркети ,доколку вадиш од банкомат пари тогаш имаш провизија , исто така доколку плаќаш со картичка на банкомат кој се наоѓа на бензиска пумпа пред да точиш гориво знаат два пати да ти земат пари односно да ти ги блокираат и после месец дена да ти ги вратат на твојата сметка ова го зборам за Италија .
 
Член од
4 јуни 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Eftino e, ne ocekuvaj nisto posebno, jas imam zastanato pred 2 godini tamu so drustvo vo Soncev Breg ama posle 2 veceri si otidovme, izleguvanjata nisto posebno. Bevme so kola i ne znam kako odat prevozi i slicno, pretpostavuvam samo vo Nesebar ke spiete...
Za vodata isto taka bese gnasna, dodusa ne ni vlagavme. Mozda sega se smenilo nesto, prasaj vo temata za letuvanja...
[DOUBLEPOST=1528911202][/DOUBLEPOST]Aham okaay fala mnoguu :)
 
M

memento

Гостин
Каде е Зурловци?
Би требало да е некое село, само каде се наоѓа и како се стига до таму?
 
Последно уредено од модератор:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Каде е Зурловци?
Би требало да е некое село, само каде се наоѓа и како се стига до таму?
Штом гугл незнае единствено Џамбазов да го прашаме ако е македонско.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дали мастилото што го користевме во школо (туш) е India Ink ?
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pozdrav do site!Me zanima dal nekoj znae kolku e porez na stan,stran drzavljanin da kupi vo Makedonija?Fala
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Pozdrav do site!Me zanima dal nekoj znae kolku e porez na stan,stran drzavljanin da kupi vo Makedonija?Fala
Данокот на имот се движи од 0,10% до 0,20% во зависност од локацијата на станот и ја одредува комисија од УЈП ,член 6 став 1 од Законот за даноците на имот ,да дозволено е странец да купи стан во Република Македонија
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Данокот на имот се движи од 0,10% до 0,20% во зависност од локацијата на станот и ја одредува комисија од УЈП ,член 6 став 1 од Законот за даноците на имот ,да дозволено е странец да купи стан во Република Македонија
Fala mnogu![DOUBLEPOST=1529263461][/DOUBLEPOST]Da li ima nekoj od selo Bence?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom