Сакам да знам!

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.634
Поени од реакции
18.880
Можеби,сакам да знам дали прочита убаво што сум напишала?
Прочитав де, проблемот е што ти не знаеш дали си лав, ниту знаеш кои се овците.
Дали при пролив прво ќе тргне да излегува или само ќе мислиш дека кинисало?

П.С не заборавај во љубовни проблеми да си ја кажиш маката.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
:) ... Доколку си лав дури ни лавовите на маса не треба пречка да бидат. :)
п.с. Само овчарот ги брои овците.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Сакам да знам што мислите дали жената е таа која што треба да одлучи дали ќе абортира или ќе го роди и дали да му каже на таткото на нероденото/ роденото или само да премолчи доколку таткото не ги исполнува критериумите за татко?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
6.589
Сакам да знам што мислите дали жената е таа која што треба да одлучи дали ќе абортира или ќе го роди и дали да му каже на таткото на нероденото/ роденото или само да премолчи доколку таткото не ги исполнува критериумите за татко?
не ги исполнува кретириумите за татко?
зашо побогу се дупела со некој таков па уште незаштитена?
ова е инаку одлука која треба да се донесе од двајцата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
не ги исполнува кретириумите за татко?
зашо побогу се дупела со некој таков па уште незаштитена?
ова е инаку одлука која треба да се донесе од двајцата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Причини можат да бидат милион,но ајде да кажеме - било секс за една ноќ?
 
P

Patience

Гостин
Пуштив црни алишта у машина, (тренерки памучни и блузи) на 30° со програма за црно, со пола капаче течен Первол за црно и тренерките (блузите ок беа) ги извадив избледени со белузликави линии по нив апла се познава. Пак ги поминав во вода без детергент не излегува.
Има некој друг детергент да ги поминам пак, идеја некој како да ги опраам или да се простам од нив?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.634
Поени од реакции
18.880
Со тркава кои улици се блокирани? Ми треба инфо за делот од Континентал до бул. Илинден (знам дека ќе се тркаат некаде од судовите кон Макпетрол кај Саем, али што е блокирано)?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.495
Има ли на форумов тема за кафе браво во буњаковец...од мое пребарување не најдов?

Предлог: треба да има, еден од ако не и најстар и едини прав рок кафич е не само во државава туку и во регионов, местоно е култ.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Има ли на форумов тема за кафе браво во буњаковец...од мое пребарување не најдов?

Предлог: треба да има, еден од ако не и најстар и едини прав рок кафич е не само во државава туку и во регионов, местоно е култ.
Мислам дека конкретно нема тема за тој кафич, но мислам дека имаше некоја тема во која се дискутира општо за кафичите, кафаните и останатите видови локали.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.835
Поени од реакции
17.751
Колку погони се на Здравје Радово? Знам дека и во Куманово работат нешто кашкавали сирења:confused: IMG_20171023_000242.jpg
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.335
Поени од реакции
595
Член од
4 мај 2014
Мислења
321
Поени од реакции
35
Шо треба за некој од странство да дојде да живее да се преселе во Македонија
Лесно ли ке му дадат виза државјанство шо треба за да добие?????
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.144
Поени од реакции
11.803
Има ли на форумов тема за кафе браво во буњаковец...од мое пребарување не најдов?

Предлог: треба да има, еден од ако не и најстар и едини прав рок кафич е не само во државава туку и во регионов, местоно е култ.
Па не е баш рок кафич, мене поише ми изглеа на метал кафич, т.е. дет - метал кафич, али тоа беше у понеделникот. Ваљда мењаат програм секој ден па ја така сум го погодил. Понеделникот отвори во 8, рокаше до 12 и после затвараат врата, кључот и до сабајле се тера шема. Не знам дали работи преку ден регулар, со оглед на тоа дека понеделникот беше празник.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.495
Па не е баш рок кафич, мене поише ми изглеа на метал кафич, т.е. дет - метал кафич, али тоа беше у понеделникот. Ваљда мењаат програм секој ден па ја така сум го погодил. Понеделникот отвори во 8, рокаше до 12 и после затвараат врата, кључот и до сабајле се тера шема. Не знам дали работи преку ден регулар, со оглед на тоа дека понеделникот беше празник.
Далеку е од Death Metal, зависи шо кој пушта. Кога велам прав рок кафич, мислам баш на тоа.
Не оние ванм гуг глупости кај што само фу фајтерс и прл џем ќе начекаш. Браво е едино место каде што има секаков рок/метал, од битлси, блек сабат, преку пинк флојд, до нирвана, слејер, мејден,креатор итн итн.

Работи 24 часа, по потреба. Кључ веќе не ни ставаат зашо има дозвола за ноќен клуб, последен пат шо бев окапавме до 4 сабајле (не мало браво), заминавме, уште си работеше.

Пак си бара посебна тема тука, зашо пак се три уникатни категории.

1. Тест гна време има издржано (од 90-те)
2. Право рокенрол место, не мејнстрим како (ван гог, лед цепелин, круг, кастм, конак итн) - и надвор од МК во регионов е едини прави рок кафич.
3. Кафиќ/Ноќен Клуб што работи 24 (во државава нема воопшто такво место што ќе начекаш преку викенд воопшто да не затвори)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom