Саем на книгата

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Во 5 до 12 ако нешто објават. На фејсбук во групана за книги нешто зборат почеток на мај или крај на април, ама тоа се само нагаѓања од одредени лица. На сајтот на Скопски саем нема ништо, само саемот на мебел е најавен за април.
 

Clementine

Dreamer
Член од
19 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
50
Култура има 20%попуст за онлајн нарачки.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Саем на книга од 8-14 мај, инфото ми е од фб. Мислам дека град Скопје мора да откупи некој простор или пренамени одреден (адекватен) простор за овие цели наредниве години. На градов му треба саем.

Матица има топ попуст, 5 книги за 100 ден. и 3 за 399 ден. Имате листи тука. Само не знам дали понудата важи и на Булеварот. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Книжарница Три.

Сеуште сум на ставот дека треба да се отвори посебна тема за попусти, а оваа тема да си остане за традиционалниот Саем на книгата. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Се отепале ТРИ од попусти давање, најголемиот попуст им е 40 денари на книга. Толку ми е картата за автобус од Козле до Центар.
Одличен е оној попуст во Матица, по 20 ден книга. Плус некоја акција 3 за 400 ден. Попустот важи само во книжарницата на ул. Македонија.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Излегоа и со официјална најава за саемот.

Триесет и првото издание на Саемот на книга ќе се одржи од 8 до 14 мај во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Покрај македонските издавачки куќи, ќе учествуваат и издавачи од Србија, Косово, Албанија и од Унгарија, која е „Земја во фокус“.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ни НУБ не ја гледам. Они имаа издадено домашни автори, по 150 денари книга со тврди корици.

И Блесок ги нема. Лани ми рекоа не ги известиле. Годинава пак ли не ги известија?!

П.С. На овие од МПЦ, Јехови и останативе религиски "издавачи" треба да им се забрани влез.

П.П.С. Што има fakulteti.mk издадено?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Матица ќе имаат “саем“ и од 15-25 овој месец. Имаше и некоја сликица, ама ништо интересно сега за сега.

Не знам ни Топер што бараат на саемов, никогаш немаат намалени цени, таква им била политиката! И оваа година (ако имаат продажни цени) ќе ги рипнам. А баш сакам да ја земам новава од Хокинг која треба да излезе наредниве недели. :(
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.642
Поени од реакции
13.093
Ни НУБ не ја гледам. Они имаа издадено домашни автори, по 150 денари книга со тврди корици.

И Блесок ги нема. Лани ми рекоа не ги известиле. Годинава пак ли не ги известија?!

П.С. На овие од МПЦ, Јехови и останативе религиски "издавачи" треба да им се забрани влез.

П.П.С. Што има fakulteti.mk издадено?
Рецепти за антиваксер мамички како да си го одледуваат детенцето во „природни“ услови. Една лажица толчен лук со лимон отсабајле се нанесува на очните капаци. Велат здраво било.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom