Саем на книгата

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ова во петок и недела од 18 часот некако многу ме занима.... Само во која крчма ќе презентира фашистов, не знам. :D
И моиве зеници некако од прва се фокусираа на него. Се прашувам само каков сапун ќе користи (за перење мозоци)?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
И моиве зеници некако од прва се фокусираа на него. Се прашувам само каков сапун ќе користи (за перење мозоци)?
"Сапун" he says...
Понекад ме плашиш со поимиве :D

Минатата година пролетав низ нивниот штанд. Параноично си ја протресов кошулата да неам закачено pseudo patriotismus.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
PD.jpg
Колку и да е тривијален, и колку и да ми се смеете, јас од саемот го купувам „Дрво на животот“, дебитантскиот роман на Кристина Ковач. Се надевам само дека нема да му стават некоја улава цена. Уште па да се погодам таму ко ќе биде Ковач гостинка... Мх, мх, мх, мераци! :pipi:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прегледај го приврзокот 143028
Колку и да е тривијален, и колку и да ми се смеете, јас од саемот го купувам „Дрво на животот“, дебитантскиот роман на Кристина Ковач. Се надевам само дека нема да му стават некоја улава цена. Уште па да се погодам таму ко ќе биде Ковач гостинка... Мх, мх, мх, мераци! :pipi:
Знаат како да привлечат муштерии Просветно. :bravobe:
Дај ако објават кога ќе биде пиши, бар да си ја видам Кристинчето у живо. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прегледај го приврзокот 143028
Колку и да е тривијален, и колку и да ми се смеете, јас од саемот го купувам „Дрво на животот“, дебитантскиот роман на Кристина Ковач. Се надевам само дека нема да му стават некоја улава цена. Уште па да се погодам таму ко ќе биде Ковач гостинка... Мх, мх, мх, мераци! :pipi:
Знаат како да привлечат муштерии Просветно. :bravobe:
3. Четврток, 14.04.2016

* 13 часот
- Промоција на романот Дрво на животот
Гостин: Кристина Ковач


Само ради Кристинчето ќе се нацртам пред штандов на овие. :pipi:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
http://www.kniga.mk/pdf/katalog saem 2016.pdf

Eден, два... еве каталог и од ТРИ :)
Опаа, е ова ми е ново и мене. Абадон, уништувачот од Сабато ја превеле на македонски јазик. Таман да ја дополнам трилогијата, ги имам Тунел и Херои и гробови од Табернакул. 20% попуст и не е нешто посебно, ама вреди книгата.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Период од годината кога се прави списоче за книги. Го видов каталогот на Бегемот, одлични цени и книги. Борхес, Сјенкјевич и Песоа вредат да бидат дел од сечија домашна библиотека. Од Магор ќе барам по нешто од Урошевиќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom