Саем на книгата

Член од
8 мај 2013
Мислења
9.754
Поени од реакции
32.357
Што има Антолог нешто интересно што не треба да се пропушти на 25% попуст?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.915
Поени од реакции
7.677
316196118_532354208909053_5159916959139830932_n.jpg

- Акцијата започнува во сабота, 26.11.2022 во 10 часот.
- Бесплатните стрипови ќе бидат јасно означени и лоцирани на главната маса, кај касата. Другите стрипови не се бесплатни.
- Стриповите ќе се делат според принципот: прв дојден, прв услужен. За жал не сме во можност да примаме резервации.
- Стриповите се поделени во две категории: албуми (графички романи) и киоск изданија (свески). Повеќето се свески.
- Секој ќе може да подигне максимално два стрипа и тоа еден албум и едно киоск издание или две киоск изданија.
- Акцијата трае додека не се потроши количеството или до крај на работното време на Бункер во сабота (15 часот).
- За да се запази редот, во книжарницата ќе бидат пуштани по две особи одеднаш.
- Откако ќе ги подигнете бесплатните стрипови, максимално време на задржување во книжарницата (доколку сакате да разгледате или да купите нешто друго) е 5 минути. Да им овозможиме и на другите да стигнат на ред побрзо. Подолгото бирање и разгледување ги оставаме за некој друг ден.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
353
Поени од реакции
931
Што има Антолог нешто интересно што не треба да се пропушти на 25% попуст?
Моментално ја читам Човекот со име Уве од Фредрик Бакман и ми се допаѓа. Дефинитивно ќе прочитам и друга книга од него, ако не ти е читан ете препорака од мене. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.723
Поени од реакции
28.625
Што има Антолог нешто интересно што не треба да се пропушти на 25% попуст?
Ако не ти се купени и читани, од мене препорака за: се од Барико (Емаус, Оваа приказна, Замоци на гневот, Младата сопруга, Трипати в зори, The Game), Станислав Лем (Соларис, Едем), Гиљермо Мартинез (не знам што има останато од него). И од нашите: Диссомнии од Игор Станојоски и Идол на ѕидот од Елена Филиповска.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.018
Поени од реакции
16.153
Три

 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.915
Поени од реакции
7.677
Во Бункер убава редица имаше. Не земав ништо, од сликите на FB ми фати око еден од Dylan Dog албумите, ама фиромјанинот ја направи фиромската и сѐ беше собрано до 10 и 30, а од 10 почна настанот (уште неотворен дуќанот и чекале). Некои доаѓаа со по неколку пријатели, веројатно намерата била затоа што бројот на стрипови/албуми беше ограничен на 2 по човек, си носеа по некој пријател да приграбат по уште некој албум/стрип плус. Чистокрвен фиромлук.

Пожелно беше и да се остави по некој стрип. Носев за оставање, новиот Dylan Dog напишан од Dario Argento и уште нешто, ама кога ги видов фиромските полулуѓе зинати за муфте, а стипси ни болеста не ја даваат, си реков мора да сум будала што носам за оставање, ме фати инает и си ги вратив дома стриповите...
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
766
Поени од реакции
2.985
Во Бункер убава редица имаше. Не земав ништо, од сликите на FB ми фати око еден од Dylan Dog албумите, ама фиромјанинот ја направи фиромската и сѐ беше собрано до 10 и 30, а од 10 почна настанот (уште неотворен дуќанот и чекале). Некои доаѓаа со по неколку пријатели, веројатно намерата била затоа што бројот на стрипови/албуми беше ограничен на 2 по човек, си носеа по некој пријател да приграбат по уште некој албум/стрип плус. Чистокрвен фиромлук.

Пожелно беше и да се остави по некој стрип. Носев за оставање, новиот Dylan Dog напишан од Dario Argento и уште нешто, ама кога ги видов фиромските полулуѓе зинати за муфте, а стипси ни болеста не ја даваат, си реков мора да сум будала што носам за оставање, ме фати инает и си ги вратив дома стриповите...
А најлошо од се е што дел ќе завршат во канта, среќа имам стотина поклонето во добри раце.

Пиес Дилан Дог е институција.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.386
Поени од реакции
12.701
А најлошо од се е што дел ќе завршат во канта, среќа имам стотина поклонето во добри раце.

Пиес Дилан Дог е институција.
Куроф миленче канта. Запази ги старите препродавачи како суптилно ќе шиткаат гага стекната роба.
Ова од искуство со сличниве акции за книги. Ретки се оние како членот погоре што дошле за свој ќеф.
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
766
Поени од реакции
2.985
Куроф миленче канта. Запази ги старите препродавачи како суптилно ќе шиткаат гага стекната роба.
Ова од искуство со сличниве акции за книги. Ретки се оние како членот погоре што дошле за свој ќеф.
Исто како да завршиле во канта, инаку добро ќе беше барем добар дел од тие што биле денеска да практикуваат барем еднаш месечно да купуваат БАРЕМ еден стрип.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom