Саем на книгата

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.364

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.239
Поени од реакции
22.429
Три ќе имаат некој попуст за Блек Фрајдејов или тие не следат светски трендови ?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Три ќе имаат некој попуст за Блек Фрајдејов или тие не следат светски трендови ?
Последниве две години имаа. :)
Ова важи во книжарниците така? Планирам едно другарче да испратам да ми земе нешто :D
И во книжарниците и онлајн. :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988

Attachments

Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.364
Само Баудолино ми фати око, за една книга не ми се исплати карго :D
Има уште 5 македонски класици кои ги купувам, па што сака нека е: Живко Чинго, 2 од Ѓорѓи Абаџиев и 2 од Димитар Солев. Плус од таа едицијата „Детски класици“ има неколку кои ги немам. Некаде десетина книги.

Петре го имам цел, од МПМ едицијата, ама да проверам ако има нешто тука што го нема таму, може и од него нешто да купам.

Ако сакаш, можам јас да ти ја земам Баудолино, па после ќе се договориме за преземање.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
402
Поени од реакции
1.117
Има уште 5 македонски класици кои ги купувам, па што сака нека е: Живко Чинго, 2 од Ѓорѓи Абаџиев и 2 од Димитар Солев. Плус од таа едицијата „Детски класици“ има неколку кои ги немам. Некаде десетина книги.

Петре го имам цел, од МПМ едицијата, ама да проверам ако има нешто тука што го нема таму, може и од него нешто да купам.

Ако сакаш, можам јас да ти ја земам Баудолино, па после ќе се договориме за преземање.
Петре го имам и јас портокаловиот комплет, од Абаџиев ги имам дома, Чинго и Солев ќе ги оставам за понатаму.

Ми кажа дека ќе заврши работа другаров. Фала ти што се понуди го ценам тоа. ;)o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom