Саем на книгата

Член од
1 мај 2021
Мислења
91
Поени од реакции
326
Јас да ви кажам за 140-тина денари шо ми фати око од академска, па макар и никогаш не би ги прочитал на англиски, ќе бидам ќеф да ги имам дома :D

(војна и мир)

Дикенс

(Илијада и Одисеја)

(Моби Дик)

(Ѕвонарот...Иго)

(Дикенс)

И малку хорор. Имам две од овие вакви книги, за тепање време на вечер ми се скроз симпатични.

И секако ремек делото Браќа Карамазови.
Единствен проблем е што не ја ажурираат страната као што треба, бев денес и пола и појше од книгите шо ги имав намерачено ги имаа веќе распродадено, а сепак на страната дава дека ги имаат на лагер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom