Саем на книгата

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.755
Поени од реакции
16.857
Screenshot_20210906_192206.jpg

Од Три и Магор ништо! :(
ПНВ немаат ни најава дека ќе бидат на саемот.
Полица ги претстави само новите изданија.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.010
Поени од реакции
23.229
И Три го издадоа каталогот.
Уффф, ќе треба над илјадарче во Три да оставам. Само 1Q84 пак ми ја нема цела. Сега вториот дел фали, па не ја ни ставиле во каталогот. Ај, ќе почекам да ја реиздадат со темна корица како останатите.
Автоматски споено мислење:

Хари Потер не бил издаден од Литература.мк, туку од Арс Ламина. :pos: :pos: :pos: Ова шуто, а се боде! Имаше многу јака стихувана басна од моето детство кое уште си ја памтам:

Шута сакала да ги земе
роговите на овенот јак.
Се подготвила за тоа
и за двобој му дала знак.
Се затрчала за да го сруши,
но ги загубила и своите уши.

Хана за Арс Ламина.png
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.837
На крај ќе излези најдобро од bookland фиксен 25% попуст на се, посебно за изданијата од литература кои ги имаат. Ич не можам да ги разберам од литература, барем да имаа попуст на пакети од Кундера, Агата, Хемингвеј.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.010
Поени од реакции
23.229
На крај ќе излези најдобро од bookland фиксен 25% попуст на се, посебно за изданијата од литература кои ги имаат. Ич не можам да ги разберам од литература, барем да имаа попуст на пакети од Кундера, Агата, Хемингвеј.
Дури ми изгледа дека дел од изданијата се со покачени цени. Ќе ги одминам на Саем!
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.755
Поени од реакции
16.857
Дури ми изгледа дека дел од изданијата се со покачени цени. Ќе ги одминам на Саем!
Не, оние од Магор не беа покачени и им беа на -25%. Плус ми дадоа клуб картичка. Книжарницата им се наоѓа карши поштата на железничка.

Правете калкулации за Арс Ламина и за одредени изданија на Три. Со една напомена, мислам дека bookland немаат книги на англиски јазик (Академска и Икона). :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.878
Поени од реакции
7.029
Не, оние од Магор не беа покачени и им беа на -25%. Плус ми дадоа клуб картичка. Книжарницата им се наоѓа карши поштата на железничка.

Правете калкулации за Арс Ламина и за одредени изданија на Три. Со една напомена, мислам дека bookland немаат книги на англиски јазик (Академска и Икона). :)
Мислам Златко збореше за изданијата од каталогот на Литература, а не на Букленд.

И да, боље ако веќе се нарачува да се нарача од Букленд. Бар некаков попуст имаат. Литература немаат никаков, Три и Антолог по 50 денари, горе-долу и Или Или и Магор ќе бидат исти.

Ваму со 25% попуст поевтино ќе излезе, од "попустиве" на саем.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.523
Поени од реакции
1.848
Хари Потер не бил издаден од Литература.мк, туку од Арс Ламина. :pos: :pos: :pos: Ова шуто, а се боде! Имаше многу јака стихувана басна од моето детство кое уште си ја памтам:

Шута сакала да ги земе
роговите на овенот јак.
Се подготвила за тоа
и за двобој му дала знак.
Се затрчала за да го сруши,
но ги загубила и своите уши.

Прегледај го приврзокот 306119
После ова те исфрлија од група или само го избришаа постот? :)
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.755
Поени од реакции
16.857
Мислам Златко збореше за изданијата од каталогот на Литература, а не на Букленд.

И да, боље ако веќе се нарачува да се нарача од Букленд. Бар некаков попуст имаат. Литература немаат никаков, Три и Антолог по 50 денари, горе-долу и Или Или и Магор ќе бидат исти.

Ваму со 25% попуст поевтино ќе излезе, од "попустиве" на саем.
Не е лоша опцијата bookland пред Арс Ламина. Агата 285 од 380 или Дамски Гамбит 315 од 420. Арс има 0 ден попуст.

Проблемот е во тоа што имаше 60тина книги од Магор и 100тина од Арс Ламина т.е. ги немаат сите изданија од издавачките куќи во/на bookland.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.837
Не е лоша опцијата bookland пред Арс Ламина. Агата 285 од 380 или Дамски Гамбит 315 од 420. Арс има 0 ден попуст.

Проблемот е во тоа што имаше 60тина книги од Магор и 100тина од Арс Ламина т.е. ги немаат сите изданија од издавачките куќи во/на bookland.
2 од Агата и 2 од Кундера за 1000че со бесплатна достава, океј понуда иди.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.010
Поени од реакции
23.229
После ова те исфрлија од група или само го избришаа постот? :)
И двете. :pos: Ама секако, тоа е групата на Надин кај што е забрането да се зборува лошо за издавачите, пошто немало лоши издавачи, па така, и поарно! ;)
Автоматски споено мислење:

Не е лоша опцијата bookland пред Арс Ламина. Агата 285 од 380 или Дамски Гамбит 315 од 420. Арс има 0 ден попуст.

Проблемот е во тоа што имаше 60тина книги од Магор и 100тина од Арс Ламина т.е. ги немаат сите изданија од издавачките куќи во/на bookland.
Чекајте малце, а bookland ќе имаат ли штанд на Саем?
 
Член од
19 април 2014
Мислења
243
Поени од реакции
551
Уффф, ќе треба над илјадарче во Три да оставам. Само 1Q84 пак ми ја нема цела. Сега вториот дел фали, па не ја ни ставиле во каталогот. Ај, ќе почекам да ја реиздадат со темна корица како останатите.
Автоматски споено мислење:

Хари Потер не бил издаден од Литература.мк, туку од Арс Ламина. :pos: :pos: :pos: Ова шуто, а се боде! Имаше многу јака стихувана басна од моето детство кое уште си ја памтам:

Шута сакала да ги земе
роговите на овенот јак.
Се подготвила за тоа
и за двобој му дала знак.
Се затрчала за да го сруши,
но ги загубила и своите уши.

Прегледај го приврзокот 306119
Е сеа си ја збунил скроз. :ROFLMAO: Нека направи некој група и да не пуштаме тетки и стринки плис.
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.755
Поени од реакции
16.857
Чекајте малце, а bookland ќе имаат ли штанд на Саем?
Пишува дека имаат -25% на нивната веб страна и во нивната книжарница до 18ти. Ништо не спомнуваат за Саемот, така, мислам дека нема да бидат.

Полица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom