СУГС гимназија "Орце Николов"

anabela525

Оптимист
Член од
9 септември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
А некој да ми каже кога се тестирањата Англиски за билингвална англиска? И некој збор, така, за наставниците и за самото школо...
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
И јас сакам да се запишам билингвална англиски во орце...Е сеа имам уште 1 година до сега сум со 5.00 секоја година и англиски сум топ граматика...ама немам дипломи и такви ствари..е сеа ако зашишам курс 1 година и ако освојам некоја награда + општ успех 5.00 имам шанси да влезам или?? За приемниот слушам лесен и како што реков ми фаќа главава англиски, па ??
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
И јас сакам да се запишам билингвална англиски во орце...Е сеа имам уште 1 година до сега сум со 5.00 секоја година и англиски сум топ граматика...ама немам дипломи и такви ствари..е сеа ако зашишам курс 1 година и ако освојам некоја награда + општ успех 5.00 имам шанси да влезам или?? За приемниот слушам лесен и како што реков ми фаќа главава англиски, па ??

Никој не бара дипломи :) битни се поените од приемниот англиски.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Ок фала зашто слушам за билингвална мора да си мамин татин син за да влезеш.
Инаку вака школово што деца се ,мислам да праиш асален муабет да не се се' бубалици или багабонти,друго професори што како,уклопување во нова ситуација како иде, збор два ако може?
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
Ок фала зашто слушам за билингвална мора да си мамин татин син за да влезеш.
Инаку вака школово што деца се ,мислам да праиш асален муабет да не се се' бубалици или багабонти,друго професори што како,уклопување во нова ситуација како иде, збор два ако може?
Во последниве 2 години дојдоа неколку нови професори во билингвална, не знам какви се, ама старите се супер. Учење со разбирање, нема некој професор да си лечи комплекси врз учениците, каде-каде е подобро од обичните паралелки. За деца има секакви, сигурно ќе си најдеш некој со слични интереси како тебе.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Фала
Се мислам меѓу орце и медицинско ама изгледа орце билингвална ќе одам. по статистикиве ми изгледа и подобро како школо со поголем просперитет и како со по-ок деца..
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Хелоу дечки јас официјално се решив за орце англиска е сега знам дека уште е рано ама малце ако може информации околу приемниот и плус ако има уште некој на форумот сигурен за во билингвална нека ми пише ЛП да се запознаеме зашто тотално сам и изгубен ќе бидам таму
позз

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Хелоу дечки јас официјално се решив за орце англиска е сега знам дека уште е рано ама малце ако може информации околу приемниот и плус ако има уште некој на форумот сигурен за во билингвална нека ми пише ЛП да се запознаеме зашто тотално сам и изгубен ќе бидам таму
позз

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Здраво,:) јас оваа година ќе се запишувам во Орце и никаде неможам да најдам информација за отприлика што имало на приемниот.Ако ти текнува нешто please помогни ми....
Фала ти однапред;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom