СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Корчагин е на второ место. Ништо чудно, претпоставувам дека разликата меѓу просечните оценки на двете училишта ќе биде од тип 0,02 како и секоја година, така што кој ќе биде прв веќе е прашање на среќа. Честитки за ЈБТ Битола како и да е. :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Треба еден ќотек да им се удри на матурантите од Корчагин годинава, после долгогодишно суеверено владеење го испуштивме тронот :pos:

Како и да е, ЈБТ од Битола секогаш било во топ 3, така да не ме изненадува што се оваа година најдобри.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.681
Бесилка за матурантите од оваа година, срамота го испуштија тронот :icon_mrgr:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ќе искочат ваљда деновиве просеците на школите па ќе видиме дали било до нас. :P Како и да е, среќа е таа работа, разликата лани беше 0,02, претпоставувам и оваа година нешто слично.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ејјј како бе така второ место, срамота, го избрукавте школоно...цццц :) се надевам ова ќе им е прв и последен пат. Ама изгледа и тортура доволно не ви вршеле, на времето јас кога полагав ни викаа мора да се покажеме во најдобро светло, немојте да се посрамотите, од Корчагин сте деца! БРЕ ЧОВЕЧЕ.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ајде среќна нова учебна година на сите Корчагинци кои се дел од најдоброто македонско... упс... скопско средно училиште. :pos:

Посебно среќа на сите од прва година (ако ги има тука нека се јават :)) и на матурантите за да го вратат Корчагин на тронот каде што му е местото. :D
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Лани завршив у Корчагин и стварно можам да кажам дека многу работи се промениле од тогаш. али гајле им е, нека си ладат :pos:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Инаку по 4 години поминати во Корчагин, враќајки си го филмот наназад, вака би си го сумирал своето поминато време таму:

Настрана квалитетното образование што го добив, Корчагин дефинитивно ме направи човек, а и многу луѓе од оваа (а и претходните генерации). Научив како да се справувам со секакви (не)пријатни ситуации и како да ги извадам бенефициите од истите, како да се снајдам во околината, и на кого се' можам да му верувам во моето опкружување. А сите овие животни лекции се многу повредни отколку учење вектори по физика или рандом историски датуми на памет. Можам да кажам дека Корчагин апсолутно ме спреми за животните предизивици во иднина. Голема препорака за сите идни средношколци, ако воопшто им дојде мисла да доаѓат во Корчагин, воопшто да не се двоумат и да не ги слушаат глупавите и злобни коментари од страна дека „било многу лошо“ (а тоа се луѓе кои понатаму нема ни да знаат што сакаат да прават во животот).
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Не ми предаваше мене ама имав слушано за човеков...почина Митруш Петрушев. Нека му е лесна земјата. :(
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
2
Здраво. Моментално сум прва година во Корчагин, искрено ми изгледа како многу добро школо а и децата се многу фини. Ако може да ми кажете нешто повеќе за професорите кои предаваат. Слушнав дека сега има многу нови професори а старите се отидени во пензија. Имате некои информации за новити професори? Како предаваат дали се строги итн.. Ви благодарам :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Здраво. Моментално сум прва година во Корчагин, искрено ми изгледа како многу добро школо а и децата се многу фини. Ако може да ми кажете нешто повеќе за професорите кои предаваат. Слушнав дека сега има многу нови професори а старите се отидени во пензија. Имате некои информации за новити професори? Како предаваат дали се строги итн.. Ви благодарам :)
Пошто си прва претпоставувам дека дел од професорите кои ти предаваат, ми предаваа и мене. Пиши ги кои се, па ќе ти кажеме збор-два со Lincoln Burrows. :D
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
2
Пошто си прва претпоставувам дека дел од професорите кои ти предаваат, ми предаваа и мене. Пиши ги кои се, па ќе ти кажеме збор-два со Lincoln Burrows. :D
На пола не им ги знам имињата али ајде... :D Историја ми предава Дарко, англиски Маја, музичко еден многу фин професор :D македонски Роска, хемија таа со репчето, биологија Елизабета, ликовно Сашо, спорт не знам кој ми предава маж е, математика една млада плавуша, информатика Жаклина, германски пак некоја млада е, физика незнам и Географија е млада многу убаво предава со црна коса. :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Географија е Весна, Математика Сузана Ничота претпоставувам (не ми предавала), Германски таа со црвена коса? (неам учено германски ама ја знам професорката де :D) Музичко Виктор мислам се викаше, ама тој од лани е, појма неам за него, Сашо е ваљда оној што го викаат Исус (со интересна боја на коса и брада), а Спорт еден така околу 50 години, со ептен кратка коса, Роберт претпоставувам :) Дарко ми предаваше, Маја не, Роска не ми предаваше, хемија искрено не знам која може да биде, каква коса има лол? :D И таа биологија не ја знам, изгледа некоја понова е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom