СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Знам на што мислиш
Ама мене ме интересира дали во СУ “Раде Јовчевски Корчагин” има смер информатика, програмирање или нешто слично на тоа ( не е битно во која година се одредува )[DOUBLEPOST=1536408885][/DOUBLEPOST]Многу луѓе препорачуваат да одиш средно ПМА и потоа на факултет програмирање или информатика, но јас сакам да одам и средно на смер што се обрнува повеќе внимание на информатиката и програмирање, така да, сакав да прашам ( по втор пат) дали има смер Информатика, Програмирање или нешто слично во СУГС “ Раде Јовчевски Корчагин” ( не е битно во која година се определуваш)?[DOUBLEPOST=1536408978][/DOUBLEPOST]
Така ли се вика смерот? Информатика?
Vo niedno skolo nemas smer informatika. Smerovite se PMA, PMB, OHA, OHB, JUA I JUB. Od ovie PMA imas najveke informatika ama nema da naucis nesto mnogu mnogu. Informatika imas u prva zadolzitelen I vo cetvrta. Jas kako izboren go zemav vo vtora I treta isto. Se ucat isti raboti. Vo Korcagin ucevme C++, Html I Css. I nekoja glupa teorija za hardware I software. Najpametno ke ti e da se zapises PMA vo RJK/Orce I da si cepkas sam doma sto te interesira.
 

Bondon

elon musk
Член од
8 септември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
43
Дали може некој да ми ги каже предметите на ПМА за во Р.Ј. Корчагин
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Дали може некој да ми ги каже предметите на ПМА за во Р.Ј. Корчагин
3та година имаш линеарна алгебра и алгебра, 4та имаш математичка анализа и информатика(не ми текнува точното име на предметот)
 

Bondon

elon musk
Член од
8 септември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
43
3та година имаш линеарна алгебра и алгебра, 4та имаш математичка анализа и информатика(не ми текнува точното име на предметот)
Те разбирам за тоа, ама сакав да ми ги кажеш сите предмети што се изучуваат во прва година на смер природно-математичко А
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.308
Поени од реакции
10.320
Те разбирам за тоа, ама сакав да ми ги кажеш сите предмети што се изучуваат во прва година на смер природно-математичко А
Nemas smer do kraj na 2ra.Posle toa si ja odbiras nasokata.
 
Член од
7 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
3
^
Кога учевме ние, да, после 2ра се бираше за во 3та и 4та. Ама сеа сменија мислам. Смерови се бираат од прва. Само што предметите мислам дека сеуште си се исти за сите во прва и втора год, само имам слушнато дека ако си на пр. ПМА математика, физика итн. ќе ти се позастапени во смисла на поголем фонд на часови. Ама не ме фаќајте за збор.
 
Член од
4 март 2022
Мислења
8
Поени од реакции
0
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20220903-235954_Facebook.jpg
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
По Фејсбук се шири дека не се убило момчето поради оценките, туку поради булинг од соученици. Оставило и писмо во кое стоело: Дали сте сега среќни?

Многу жално, никој ли не зборнал со него посериозно во врска со секојдневните навреди и исмејувања што ги доживувал од група распрдени деца?
 
Член од
4 март 2022
Мислења
8
Поени од реакции
0
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Како вака уште да нема тема за нас бе?
За НАЈДОБРИТЕ !! :vozbud:

Ај да видиме сега што се имаме и што можеме :baeh:

За сите сегашни ,,затвореници,, на ,,Алкатраз,, тие што веќе излегле и можеби им фали, а и за оние кои допрва планираат да не ,,посетат,, :P :pipi:

:helou:
this didn't age well
 
Член од
4 март 2022
Мислења
8
Поени од реакции
0
Screenshot_20220904-110317_Facebook.jpg

Професорката по Социологија кој за неа е грев да се посвојува деца и грев е да си во брак а да немаш деца.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.308
Поени од реакции
10.320
Прегледај го приврзокот 343748

Професорката по Социологија кој за неа е грев да се посвојува деца и грев е да си во брак а да немаш деца.


Debakl od zena, na prepisan cel test ocena 3. I vikam kec stavete mi prepisuvav ama kako moze se isto prepisano od osoba sto ima 5 ja da iam 3. Blok casovi imav u 3ta kaj nejze moze se imav pojaveno 3 pati. Idese so edna torta na glava, totalno nekadarna u sekoj pogled mi se odmiluvase zivotot koga ja slusav
 
Член од
4 март 2022
Мислења
8
Поени од реакции
0
Screenshot_20220904-111914_Facebook.jpg
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20220904-111903_Facebook.jpg
Автоматски споено мислење:

Голчева и Каталиниќ - Мајка/Ќерка ..предаваат по Англиски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom