СУГС Георги Димитров

Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Пејко не ми предава мене физичко,али како што вика еден мој другар,дека бил многу добар и се заебавал со нив па незнам сега...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Пејко не ми предава мене физичко,али како што вика еден мој другар,дека бил многу добар и се заебавал со нив па незнам сега...
Може омекнал со тек на време ама јас го знам од пливање дека е многу строг тренер и малтретира а ми викаа и во Ѓорѓи правел така, затоа прашувам. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Може омекнал со тек на време ама јас го знам од пливање дека е многу строг тренер и малтретира а ми викаа и во Ѓорѓи правел така, затоа прашувам. :)
Не биди ненормална , Пејко е ЦАР мене 4 год. од бркање ме вадеше :D

Знае да биде Строг али нема везе , баш е НАЈЈАК типот :D

Само шо мрзи фенси фаци шо не го поштуваат физичко ко предмет и глумат .... јебеш таквите го наебуваат :D
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Може омекнал со тек на време ама јас го знам од пливање дека е многу строг тренер и малтретира а ми викаа и во Ѓорѓи правел така, затоа прашувам. :)
Мене не ми предава тој, но со членувањето во спортските активности... не е толку да малтретира, но знае да дава вежби цели часеви на оние што им предава... И нормално, 90% од сите физичко го сметаат за нешто друго, но не и предмет... и поради тоа не стануваат од клупата резервирана за пола мој клас секој час на пример... :)
Мене лично, омилен предмет ми е физичко... иако имаме 6 машки во класот севкупно. . . меѓу кои е и креаторот на групава... xD
 

bozhe petra

i love rock n' roll
Член од
5 јули 2011
Мислења
38
Поени од реакции
12
ja se zapisav tuka
Daj kazete neso kako e stoe ?
nastavnici
so ima izborni predmeti
kakvi deca ima XD
 

bozhe petra

i love rock n' roll
Член од
5 јули 2011
Мислења
38
Поени од реакции
12
ne luge onaka tesko e ko so zborat kazete mi dali sum naprila dobar izbor
kako ste pominale vie u gorgi
I dali navistina ima dramska sekcija?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ne luge onaka tesko e ko so zborat kazete mi dali sum naprila dobar izbor
kako ste pominale vie u gorgi
I dali navistina ima dramska sekcija?
Драмска секција има и тоа 2 посебни кои се предводени од 2 професорки и нон-стоп има претстави низ театриве да ги кажам низ Скопјево.
И да, тешко е , но не до толку ако ти паднат добри професори... со џган професори а ги има такви 5/6 ... можеш многу тешко да си проаѓаш! Посебно ако не си некоја бубалица :/
 

bozhe petra

i love rock n' roll
Член од
5 јули 2011
Мислења
38
Поени од реакции
12
Драмска секција има и тоа 2 посебни кои се предводени од 2 професорки и нон-стоп има претстави низ театриве да ги кажам низ Скопјево.
И да, тешко е , но не до толку ако ти паднат добри професори... со џган професори а ги има такви 5/6 ... можеш многу тешко да си проаѓаш! Посебно ако не си некоја бубалица :/
pa i ne sum bash.. hah ali dobro ajde
ke se snajdam
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Јас трета сум во Георгиво,и ок ми е.Годинава скоро сите професори ми се сменија, па напето беше али у главно школово ок е, далеку од тоа дека е лесно школо, али не е Корчагин да речемe :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Читам уназад, многу лоша слика за Пејко сте оставиле. Типот е лабав и можеш лесно да го убедиш другпат да праите вежби ако ти се игра баскет или фудбал. Не е ич строг и не можеш да го сфатиш озбилно кога ќе ти каже цас место час или цардас место чардаш, едино кога ќе шутнеш со нога топка за ракомет или одбојка си го наебал, на другар му стаи кец (не дека му фигурираше тоа на крај на година али ајде), а ја поминав со предупредување :D А и еднаш у два месеци ќе се деси нешто и ќе дојде да не дисциплинира со муабети кои од "ај само пет минути" ќе отидат на 40 минути, дур ти се нервираш што држиш баскет у рака којзнае колку време и очајно сакаш да прекине да збори за да шутнеш...

KaWaGuChI изгледа ептен касно сум дошол на форумов па да прочитам и да ти одговорам на тоа што си пишувал, 4та година сум сега иначе :)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Читам уназад, многу лоша слика за Пејко сте оставиле. Типот е лабав и можеш лесно да го убедиш другпат да праите вежби ако ти се игра баскет или фудбал. Не е ич строг и не можеш да го сфатиш озбилно кога ќе ти каже цас место час или цардас место чардаш, едино кога ќе шутнеш со нога топка за ракомет или одбојка си го наебал, на другар му стаи кец (не дека му фигурираше тоа на крај на година али ајде), а ја поминав со предупредување :D А и еднаш у два месеци ќе се деси нешто и ќе дојде да не дисциплинира со муабети кои од "ај само пет минути" ќе отидат на 40 минути, дур ти се нервираш што држиш баскет у рака којзнае колку време и очајно сакаш да прекине да збори за да шутнеш...

KaWaGuChI изгледа ептен касно сум дошол на форумов па да прочитам и да ти одговорам на тоа што си пишувал, 4та година сум сега иначе :)

Јас сум трета :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Читам уназад, многу лоша слика за Пејко сте оставиле. Типот е лабав и можеш лесно да го убедиш другпат да праите вежби ако ти се игра баскет или фудбал. Не е ич строг и не можеш да го сфатиш озбилно кога ќе ти каже цас место час или цардас место чардаш, едино кога ќе шутнеш со нога топка за ракомет или одбојка си го наебал, на другар му стаи кец (не дека му фигурираше тоа на крај на година али ајде), а ја поминав со предупредување :D А и еднаш у два месеци ќе се деси нешто и ќе дојде да не дисциплинира со муабети кои од "ај само пет минути" ќе отидат на 40 минути, дур ти се нервираш што држиш баскет у рака којзнае колку време и очајно сакаш да прекине да збори за да шутнеш...

KaWaGuChI изгледа ептен касно сум дошол на форумов па да прочитам и да ти одговорам на тоа што си пишувал, 4та година сум сега иначе :)
Да знаеш само што им прави на тие што им е тренер по пливање, цел базен ечи :D
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
11
Поени од реакции
8
На почетокот ич не го сакав школово, ама се запишав тука. Како почнавме така го засакав и сè беше одлично, сè додека не ја почнавме оваа учебна година. Пола од професорите ми се сменија и половина од нив не ги поднесувам, особено класната. Има некои ептен терсене професори...

А инаку трета сум и едвај чекам да завршам средно, склет веќе ме фаќа.
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
На англиски кај Весна... :icon_mrgr:
Професорката: што правиш Андреј?
Друг ученик: го мава од клупа
Весна: ти да си го маваш :pos:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сеа коа завршив средно, ако има некој што сака конкретни tips да добие за полесен да му биде животот у Георги, или ако му треба помош со нешто поврзано со школото, нека ме контактира слободно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom