СУГС Георги Димитров

Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Дечки, јас креирав една анкета, се однесува на образованието кое сте го имале во основно, а и сега во средно. Работиме на проект за подобрување на вашето образование, па потребна е ваква анализа, која ќе се трае неколку месеци, за да има подобар увид. Ова не е поврзано со Влада, Министерство и сл., туку е проект на неколку ентузијасти :)
Ќе ве замолам да одговорите на прашањата што поискрено, ние работиме за вас.
Поздравче :)
https://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=C95AiW62NXXUvGQ1NT6Qcw%3d%3d
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Дечки, јас креирав една анкета, се однесува на образованието кое сте го имале во основно, а и сега во средно. Работиме на проект за подобрување на вашето образование, па потребна е ваква анализа, која ќе се трае неколку месеци, за да има подобар увид. Ова не е поврзано со Влада, Министерство и сл., туку е проект на неколку ентузијасти :)
Ќе ве замолам да одговорите на прашањата што поискрено, ние работиме за вас.
Поздравче :)
https://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=C95AiW62NXXUvGQ1NT6Qcw%3d%3d
Напрај го ова конкретно за Георги и ќе ти дадам детална, објективна анализа за секој професор и метод на настава, позитивни и негативни работи, па тек тогаш ќе може да се подобри образованието :)
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Реактивација! ЈЕЈ.


Иначе ја сум втора година сеа, прва си ја пројдов мн. добар без главата да си ја мачам затоа што за сите има фори. Ако има некој од прва, па и втора, пишете за помош (доколку е потребна). Како генерален совет за сите што ќе го прочитаат ова, со Марина не идете на карање. Секад ќе испадне по нејзино, затоа направете нејзиното да е во ваша корист.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Реактивација! ЈЕЈ.


Иначе ја сум втора година сеа, прва си ја пројдов мн. добар без главата да си ја мачам затоа што за сите има фори. Ако има некој од прва, па и втора, пишете за помош (доколку е потребна). Како генерален совет за сите што ќе го прочитаат ова, со Марина не идете на карање. Секад ќе испадне по нејзино, затоа направете нејзиното да е во ваша корист.
Каква Марина бе дечко, најнеавторитетна професорка на светот. Прај си што сакаш на час, ќе пројдете сите без проблем со петки. Тоа беа тие спомени кај што си праиме кули од карти, играме табла, си подаваме со топчиња и се гаѓаме со авиончиња на нејзин час. Затоа од друга страна сеа сите се дудуци за историја од моја генерација. Од такви несериозни професори си патиме.
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Каква Марина бе дечко, најнеавторитетна професорка на светот. Прај си што сакаш на час, ќе пројдете сите без проблем со петки. Тоа беа тие спомени кај што си праиме кули од карти, играме табла, си подаваме со топчиња и се гаѓаме со авиончиња на нејзин час. Затоа од друга страна сеа сите се дудуци за историја од моја генерација. Од такви несериозни професори си патиме.
Што знам, од тоа што го имам видено ако на некој му е гајле за оценката македонски кај неа нека си преќути. Лабава е ако си на арно со неа. Кај нејзе сум на изборен, чисто ради тоа што другите предмети (со исклучок на етика) ми се прилично досадно. На тие часови е се океј со неа и можеш да напраиш асален муабет. ¯\_(ツ)_/¯
Ама многу знае да изнервира.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Што знам, од тоа што го имам видено ако на некој му е гајле за оценката македонски кај неа нека си преќути. Лабава е ако си на арно со неа. Кај нејзе сум на изборен, чисто ради тоа што другите предмети (со исклучок на етика) ми се прилично досадно. На тие часови е се океј со неа и можеш да напраиш асален муабет. ¯\_(ツ)_/¯
Ама многу знае да изнервира.
Марина Македонски? Не знаев дека има таква. Ја мислев за Марина историја збориш. Да не мислиш случајно на Лиле? Исти фризури имаат и најбољи другарки се :D
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Марина Македонски? Не знаев дека има таква. Ја мислев за Марина историја збориш. Да не мислиш случајно на Лиле? Исти фризури имаат и најбољи другарки се :D
Хаха, не. Македонски предава, сто посто сум сигурен. Не знам као не си слушнал за неа, жената си кажуе дека предава 12-13 години веќе у Георги.
 
Член од
25 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво!
Ме интересира дали некој би можел да ми опише искуството со професорката по македонски Наташа Ацевска, дали дава тешки тестови и писмени работи, поправање оцени итн.
Благодарам.
 

k15

Член од
28 ноември 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Здраво!
Ме интересира дали некој би можел да ми опише искуството со професорката по македонски Наташа Ацевска, дали дава тешки тестови и писмени работи, поправање оцени итн.
Благодарам.
Ѓавол. Толку имам да кажам.
 
Член од
25 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Денеска почина професорот по физичко Бранко Аврамовски..:(
 
Член од
4 март 2022
Мислења
8
Поени од реакции
0
Покушавал да се самоубие првин сакал да си ги исечел вените, по некое време бил по болниците а потоа се фрлил од 6ти кат
Бране имал ќерка од 3 месеци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom