СРАМНО: Офицери на АРМ се поклонија на споменикот на УЧК

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Денеска делегација на Штабот на АРМ од пет офицери, министерот за одбрана Фатмир Бесими, министерот за правда Блерим Беџети, вицепремиерот Муса Џафери и заменик министерот за внатрешни работи Џелал Бајрами, во Слупчане, положија венци и цвеќе и се поклонија на споменикот на жртвите од конфликтот во 2001-та, припадници на УЧК.

Ова е прв пат, по 11 години од воениот конфликт и потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, институционално да се оддаде почит на припадниците на УЧК.

Слупчане, рече вицепремиерот Муса џафери, е симболично избрано, бидејќи се оддава почит на мачениците, на оние кои ја дадоа крвта за постигнување на мирот.
Како што објави ТВ Алсат, во делегацијата немало ниту еден претставник од коалициската ВМРО-ДПМНЕ и ниту еден од ДУИ, не го објаснил овој удар од ВМРО-ДПМНЕ.

 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Ех бе лопатари едни државава ја дадофте на шиптарине бе !!! И тие шо клекнале уше еднаш да не се испрает!!!! Е тие на кој им се поклонвевте 2001 ви ебаја мајките или ќерките а можда и сестрите !!! срамотилаци !!!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Копитаров го нема да оддаде почит на војниците на АРМ кои ги дадоја животите за државава, си праи приватно министерство.
За вакви пропусти у нормални држави летаат глави!
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Само бојкот на избори би дал некој фидбек.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Ova licno me zasega mene , jas bev 2001god na site zarista i site krizni regioni vo drzavata zastanav na branikot da ja odbranam ovaa drzava kako i mnoguminata koi go dadoa svojot zivot na karpalak , vejce , ljuboten i da ne nabrojuvam kade se ni ginea policajci vojnici .... Do den deneska nikoj ne izleze so cvrst stav za branitelite od 2001 g. staveni se na marginite i odneseni so vremeto a od druga strana tie koi atakuvaa protiv suverenitetot i slobodata na ovaa drzava sega sedat na ministerskite fotelji i im se poklonuvaat na nivnite padnati zrtvi od uck .
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.257
Ova licno me zasega mene , jas bev 2001god na site zarista i site krizni regioni vo drzavata zastanav na branikot da ja odbranam ovaa drzava kako i mnoguminata koi go dadoa svojot zivot na karpalak , vejce , ljuboten i da ne nabrojuvam kade se ni ginea policajci vojnici .... Do den deneska nikoj ne izleze so cvrst stav za branitelite od 2001 g. staveni se na marginite i odneseni so vremeto a od druga strana tie koi atakuvaa protiv suverenitetot i slobodata na ovaa drzava sega sedat na ministerskite fotelji i im se poklonuvaat na nivnite padnati zrtvi od uck .
Наредниот пат пак да идеш!
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Зарем уште верува некој во преродбеничкиот патриотизам на Груевски?

Дури го брани името ја продаде државата!
(Не дека тие пред него беа нешто подобри...)
:facepalm:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Ova licno me zasega mene , jas bev 2001god na site zarista i site krizni regioni vo drzavata zastanav na branikot da ja odbranam ovaa drzava kako i mnoguminata koi go dadoa svojot zivot na karpalak , vejce , ljuboten i da ne nabrojuvam kade se ni ginea policajci vojnici .... Do den deneska nikoj ne izleze so cvrst stav za branitelite od 2001 g. staveni se na marginite i odneseni so vremeto a od druga strana tie koi atakuvaa protiv suverenitetot i slobodata na ovaa drzava sega sedat na ministerskite fotelji i im se poklonuvaat na nivnite padnati zrtvi od uck .
Народот ќе ве памети, батали ги политичарите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom