СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.213
Лајнувчето му замрзна сега на крајот :D
Мартинез слабиот :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Барам работа како напаѓач во фудбал. Дајте мејл од Интер од Милано да пуштам CV за работа и онака сум невработен ја бар ќе ја турнам топкана в гол.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Алварез за Мартинез е Бензема.

Да му ебам тоа фризурата.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.659
Поени од реакции
13.159
Мислев дека САД ќе поминат, но не беа ни блиску до такво нешто. Ван Гал го уништи Американецот. Ги затворија, одлично искаутирани, уште од првите минути покажаа дека ќе ги растурат со транзиција. Американците дефанзивно беа полоши и од офанзивно, дури и смешни беа. Повторно немоќни во прво, немаат сили за цел натпревар ми физичко да издржат до нивното темпо.


Ништо од моето очајно предвидување, барем за првиот ден. Но и следните денови нека поминат фаворитите да гледаме звучни репрезентации во 1/4 финале, особено ако послабите изгледаат лошо како САД.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.099
Незнам шо добива воопшто минутажа овај пацерот Лаутаро кога ги имат Дибала и Кореа.. Изгледа сакат ко со Игуаин во 2014 да им се деси
Ќе го издува по се изгледа од Холандија.. Дибала ни 1 минута не доби а Папу и Лаутаро никој не ги чепка..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.834
Алварез за Мартинез е Бензема.

Да му ебам тоа фризурата.
Како го заклучи ова? Пошо Лаутаро утна две шанси и одма слаб е? Класично форумско мислење, некој да изигра малце послабо одма со дрва и камења се фрла по него. Па не беше баш така одамна кога твојата Барса јадеше терор од Лаутаро и тоа на Кампот, али ете Алварез бил Бензема за него. Да не се разбереме погрешно, Алварез е супер играч и тек треба да биде подобар.

Околу текмава некако килаво издание на Аргентина, без игра го дадоа првиот гол, за вториот се изрезили Рајан и им поклони гол. Можда ќе ја пројдат Холандија ама нема што да бараат против Бразил или Франција ако играат вака. Не можам да сфатам зошто Лисандро Мартинез не игра прва постава, убедливо најдобар штопер е во цела екипа.

Австралија позитивно изненади, јас лично мислев дека уз Костарика се најслаби на ова првенство ама ме демантираа на секаков можен начин. Можда на хартија и стварно се најслаби заедно со Костарика и Катар или Арабија, ама изиграа многу паметно и тактички одлично на ова СП и максимално ги искористија своите шанси. Таков островски фудбал, пресинг, нафрлени топки, без многу пимплање и играње со топка и игра на малку голови (освен против Франција).
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.659
Поени од реакции
13.159
Можда ќе ја пројдат Холандија ама нема што да бараат против Бразил или Франција ако играат вака.
Аргентина, после Франција, е најнезгодна репрезентација за Бразил. Ќе биде тоа како во финалето на Копа. Бразил нешто ќе пробува да игра, но ќе има многу дуели, оштри стартови, тензии, најверојатно лош натпревар, некој потег ќе одлучи, можеби и пенали.

А и составот на Бразил, поради повредите, уште повеќе може да допринесе за таков натпревар.

Американците им се понудија на Холанѓаните, со Аргентинците ќе биде поинаку.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Како го заклучи ова? Пошо Лаутаро утна две шанси и одма слаб е? Класично форумско мислење, некој да изигра малце послабо одма со дрва и камења се фрла по него. Па не беше баш така одамна кога твојата Барса јадеше терор од Лаутаро и тоа на Кампот, али ете Алварез бил Бензема за него. Да не се разбереме погрешно, Алварез е супер играч и тек треба да биде подобар.

Околу текмава некако килаво издание на Аргентина, без игра го дадоа првиот гол, за вториот се изрезили Рајан и им поклони гол. Можда ќе ја пројдат Холандија ама нема што да бараат против Бразил или Франција ако играат вака. Не можам да сфатам зошто Лисандро Мартинез не игра прва постава, убедливо најдобар штопер е во цела екипа.

Австралија позитивно изненади, јас лично мислев дека уз Костарика се најслаби на ова првенство ама ме демантираа на секаков можен начин. Можда на хартија и стварно се најслаби заедно со Костарика и Катар или Арабија, ама изиграа многу паметно и тактички одлично на ова СП и максимално ги искористија своите шанси. Таков островски фудбал, пресинг, нафрлени топки, без многу пимплање и играње со топка и игра на малку голови (освен против Франција).
Како што според тебе една лоша утакмица не го прави лош играч, така и според мене една добра утакмица не го прави добар играч.

Биди реален, да не баеаме мислења во ваш фан клуб, и вие навивачите на Интер тврдите дека Лаутаро е неконстантен играч... една знае да блесне и после 3 да го нема.

На Светско првенство, поготово нокаут фаза недозволиво е играч што кошта 100 милиони да промашува такви шанси.
По некоја случајност ако погодеа некако Австралија и поминеа понатаму, пак Меси "ќе го јадеше" а таквите играчи како Лаутаро у случајов што можеше да ја реши или Игуаин во 2014 брзо ќе се заборават.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom