СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Пет измени во тим што треба да е фиксен се доволен знак за тоа каде некој тера.
 
Член од
9 октомври 2013
Мислења
115
Поени од реакции
248
На светското 94-та у САД не играше Југославија. Сликичките не беа на Панини.

Какви се овие глупости на ОффНет?



ја ли нешто не контам?
i jAS MISLEV DEKA SLIKICKITE SE OD EVROPSKOTO 1992
Ја промашил годината и наместо 1990 напишал 1994.
NE BI REKOL DEKA JA PROMASIL GODINATA , SINISA MIH I NEKOJ OD DRUGITE NA SLIKITE NE IGRAJA 1990 VO ITALIJA , OVA E NESTO KAKO OLD SCOOL PANINI AKO BI IGRALE KAKOV BI BIL SOSTAVOT PO MOE , SFRJ IMASE SANKCII IAKO SE PLASIRA NA EURO 1992 PA DANSKA KAKO ZAMENA GO OSVOJ :) A ZA 94 ISTO TAKA IMASE SANKCII ZA DA IGRAAT KFALIFIKACII IAKO BESE JUGOSLAVIJA VO TOP 5 VO SVETOT
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Неверојатно е колку е лоша Аргентина. Овој фудбал не поминуваше ни пред 20 години. Бековите немаат никаков придонес во нападот, средниот ред состевн од неписмени фудбалери не игра ништо. Со кој памет некој ги ставал за фаворит на светското навистина не ми е јасно. Франција за овие е Ентерпрајз.
Јас не разбирам како може волкава разлика да има во играта во однос на квалификациите и пријателските мечеви. Ова е разлика како да си бил Реал Мадрид и преку ноќ во Раштак да се претвориш. Можеби е до притисокот, може до нешто друго али ова до сеа е огромна тага.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Јас не разбирам како може волкава разлика да има во играта во однос на квалификациите и пријателските мечеви. Ова е разлика како да си бил Реал Мадрид и преку ноќ во Раштак да се претвориш. Можеби е до притисокот, може до нешто друго али ова до сеа е огромна тага.
Јас да не лажам, не сум ја гледал Аргентина одамна. По резултатите мислев дека имаат страшен тим. Ова што го играат овде е благо речено срамно.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Како овој Де Пол игра за Аргентина, и како е возможно да немаат од него подобар играч ќе ми остане вечна мистерија.
Немаат среден ред, никаква креативност.
Кога дојде ред Мекалистер од Брајтон да им е најдобра опција во средината, јасно е колку е саат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
Добро тоа дека не биле премногу квалитетни, но има и послаби што играат подобро. Делуваат неорганизирано, се чека индивидуално некој да направи нешто.

А за квалификациите... Нема толку озбилни натпревари во квалификации, не е секој натпревар толку важен. Еве ја Холандија и во Европа, ако им ги гледаш статистичките параметри од квалификациите , требаше да мелат на првенството.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
744
Поени од реакции
633
Ејј ти ебам срањето од фудбал ако киксне Аргентина ке ми се направи таков мерак и сум спремен да частам софра до 50 евра во Мексиканскиот ресторан Сењор Тручо во Неготино.
Ајде Мексико:misticen: ариба епа епа :нинџ:
Спаваш ли мирно Игор Гаучос Филевски
:ojeaa::ајнапиво::uzi::duel:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.332
Неквалитетната конкуренција на тој умрениот кока-транс континент таму дава некаков приказ дека се непобедливи. Незнам како го победиле Бразил лани на Копа, мада и нив ќе ги изудара првата сериозна европска репка.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Јас да не лажам, не сум ја гледал Аргентина одамна. По резултатите мислев дека имаат страшен тим. Ова што го играат овде е благо речено срамно.
Јас ја гледав и затоа се чудам. Значи не се опишува која е разликата, ова е едно 5000 класи послабо него претходниѕе нивни мечеви. Малце ги ебе и ова со Ло Селсо што им се деси, он е едини везњак што знае со топка, а сеа све им се копачи. Налет тоа, оваа 4 4 2 измишљотина ама ич не му требаше на Скалони, Лаутаро отсечен, Меси отсечен, бековите не постојат а не се воопшто лоши играчи Монтиел и Акуња. Нека го стаи Алварез место Ди Марија и нека игра 4 3 3, или Мекалистер нека лета па нека игра 4 2 3 1 со Меси како 10ка. Нека иде у пичку матер Скалони све да му ебам днопертско.
Автоматски споено мислење:

Добро тоа дека не биле премногу квалитетни, но има и послаби што играат подобро. Делуваат неорганизирано, се чека индивидуално некој да направи нешто.

А за квалификациите... Нема толку озбилни натпревари во квалификации, не е секој натпревар толку важен. Еве ја Холандија и во Европа, ако им ги гледаш статистичките параметри од квалификациите , требаше да мелат на првенството.
Ок, ама со Арабија и Мексико играат првиве две кола, не со Бразил и Франција. Ако играле со просечни и послаби екипи во квалификациите играат и сеа у првиве две кола, а играта им е 20 000 пати полоша.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.149
Отворив да видам какви резултати биле што толку ги зборите. Завршиле втори со 6 нерешени и со дадени околу 1.5гола по натпревари. Само три пати дале повеќе над 2 гола и тоа против Венецуела и Боливија. Они се мучеле цело време во напад, не е само на првенствово.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Повише акција има на рекламата...
Кај си бе смотан !
Се е во ред господа ?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.149
И не им е толку слаба средината колку бочните позиции, се им иде преку средина и затоа се прочитани. Бековите се преслаби, крило им е само Ди Марија кој веќе не е тоа тоа. Меси влече повеќе на средина во последните години.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.535
На светското 94-та у САД не играше Југославија. Сликичките не беа на Панини.

Какви се овие глупости на ОффНет?



ја ли нешто не контам?
mnogu od igracite, imaat ista frizura od panini slikicite italija 90ta a razlicna oprema. valjda e nekakva alternativna fotosesija lol...

interesno od kaj e ova izlezeno

Screenshot_20221127-070407_eBay.jpg

sepak mesavina e od nekolku mesta... pancev e od panini albumot za euro 92.

ko sto kaza clenot pogore ova e sto bi bilo ako yu igrase 94ta fotosopirano od drugi albumi....

u toa vreme imase slikicki i od yu ligata. ne mi teknuva firmata ama mislam bea nesto gorni miladinovac
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom